Back to homepage

Politike

Fevziu: Portretet e Enver Hoxhës u ngritën me rekomandim të LSI-së

Fevziu: Portretet e Enver Hoxhës u ngritën me rekomandim të LSI-së 2

🕔09:59, 25.Nov 2014

Shfaqja e portreteve të Enver Hoxhës dhe hapja e bunkerit antiatomik të diktatorit, kanë rikthyer edhe një herë debatin në lidhje me rehabilitimin e sistemit të kaluar. Gazetari Blendi Fevziu thotë se portretet e Enver Hoxhës më 19 nëntor gjatë

Lexo më shumë
Bushati: Nishani ka ngrirë marrëdhëniet me Minstrinë e Jashtme

Bushati: Nishani ka ngrirë marrëdhëniet me Minstrinë e Jashtme 0

🕔09:53, 25.Nov 2014

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, thotë se marrëdhëniet e këtij institucioni me presidentin Bujar nishani nuk janë në nivelin e duhur. Ai thotë se pavarësisht insistimeve për të komunikuar me Nishanin lidhur me ngjarjet në stadiumin e Beogradit, por edhe

Lexo më shumë
Berisha: Rama bëri me muze Enverin. Ai dhe bastardët komunistë duhen shporrur

Berisha: Rama bëri me muze Enverin. Ai dhe bastardët komunistë duhen shporrur 6

🕔17:40, 24.Nov 2014

Sali Berisha thotë se bunkeri antibërthamor i hapur nga qeveria, është një muze për Enver Hoxhën. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Berisha akuzon Ramën se po rehabiliton figurën e diktatorit. “Me këtë akt të pashembullt, tejet të shëmtuar,

Lexo më shumë
Nuk ishte në protestë, Topalli poston foto nga Asambleja e NATO-s

Nuk ishte në protestë, Topalli poston foto nga Asambleja e NATO-s 53

🕔17:30, 24.Nov 2014

Jozefina Topalli nuk është tërhequr nga vendimi i saj për të marrë pjesë në sesionin 60-të Asamblesë së NATO-s. Në një kohë që opozita ka vendosur të bojkotojë të gjitha veprimtaritë e Kuvendit dhe ka dalë të protestojë, Topalli duket

Lexo më shumë
Gjiknuri: Do ketë lehtësira, por nuk ka amnisti për kamatvonesat

Gjiknuri: Do ketë lehtësira, por nuk ka amnisti për kamatvonesat 3

🕔12:38, 24.Nov 2014

Ministri i Energjitikës, Damian Gjiknuri, ka thënë se në sistemin energjitik nuk do të ketë me informalitet. Duke folur në Komisionin e Ekonomisë, ai ka thënë se kamatvonesat për pagimin e energjisë elektrike nuk do falen më. Megjithatë, ai tha

Lexo më shumë
Presidenca dhe Bashkia e Tiranës, strehë për të larguarit nga qeveria “Berisha”

Presidenca dhe Bashkia e Tiranës, strehë për të larguarit nga qeveria “Berisha” 8

🕔12:21, 24.Nov 2014

Presidenca dhe Bashkia e Tiranës janë kthyer në strehët kryesorë të ish-drejtuesve pas largimit të PD-së nga drejtimi i qeverisë. Përveç disa rasteve që tashmë dihen, raste të emërimeve të tilla janë shtuar për këtë institucion, raporton “Shqip”. Një emërim

Lexo më shumë
Basha: Rama të kuptojë situatën eksplozive, ndryshe do rrëzohet

Basha: Rama të kuptojë situatën eksplozive, ndryshe do rrëzohet 6

🕔11:34, 24.Nov 2014

Pas protestës të së shtunës, Lulzim Basha ka dalë në një konferencë shtypi. Kreu i PD ka thënë se kryeministri Edi Rama duhet të kuptojë situatën eksplozive. Ndryshe, sipas Bashës, Rama do rrëzohet. “Protesta konfirmoi hendekun e thellë mes një

Lexo më shumë
Patozi: Na duhet modeli politik i Olldashit, jo ai i Sali Berishës

Patozi: Na duhet modeli politik i Olldashit, jo ai i Sali Berishës 10

🕔11:02, 24.Nov 2014

Astrit Patozi ka kritikuar mënyrën se si PD po drejtohet nga ana e Lulzim Bashës. Ai thotë se PD-së i duhet një model politik si ai i Sokol Olldashit, dhe jo ai i Berishës. “Ta themi shkoqur. Sali Berisha hyn

Lexo më shumë
Rama: Për taksat ankohet ai që s’paguan asnjë taksë. Çmimi i energjisë s’rritet

Rama: Për taksat ankohet ai që s’paguan asnjë taksë. Çmimi i energjisë s’rritet 3

🕔10:31, 24.Nov 2014

Kryeministri Edi Rama thotë se 95% e shqiptarëve sot paguajnë më pak taksa se një vit më parë. Sipas tij, ata që ankohen për taksat, janë ata që janë mësuar të mos paguajnë asnjë taksë. Ndërkohë, ai thotë se nuk

Lexo më shumë
Sabit Brokaj: Deklarata e Arvizu për Enver Hoxhën, e papranueshme

Sabit Brokaj: Deklarata e Arvizu për Enver Hoxhën, e papranueshme 17

🕔09:38, 24.Nov 2014

Ish-ministri socialist, Sabit Brokaj, thotë se Enver Hoxha duhet vlerësuar si komandant i Luftës Nacionalçlirimtare dhe dënuar për periudhën pas luftës. Duke folur në një intervistë për “Panorama”, ai ndërkohë e ka cilësuar sit ë papranueshme deklaratën e ambasadorit amerikan,

Lexo më shumë