Back to homepage

Politike

Tabaku: Padia ndaj Imamit, sulm personal i Ramës

Tabaku: Padia ndaj Imamit, sulm personal i Ramës 13

🕔15:07, 10.Dec 2013

Partia Demokratike vijon të deklarojë se akuzat ndaj ish-ministrit të Mbrojtjes, Arben Imami, janë sulme personale.  Zëdhënësja e grupit parlamentar të PD, Jorida Tabaku, akuzoi sot kryeministrin se ka urdhëruar ndëshkimin e Imamit si kundërshtar politik. “Edi Rama urdhëroi dje

Lexo më shumë
Haxhinasto në Ohër, bisedohet për liberalizimin e transportit të mallrave

Haxhinasto në Ohër, bisedohet për liberalizimin e transportit të mallrave 1

🕔09:59, 10.Dec 2013

Mundësia për liberalizim të transportit të mallrave mes Maqedonisë, Shqipërisë dhe Kosovës ishte një nga temat kryesore të debatit në takimin punues që u zhvillua në Ohër mes Ministrave të Transportit të tre shteteve, Edmond Haxhinasto, Mile Janakievski dhe Fehmi

Lexo më shumë
Meta: Bashkëpunimi politik dhe reformat, me rëndësi kyçe për integrimin

Meta: Bashkëpunimi politik dhe reformat, me rëndësi kyçe për integrimin 1

🕔09:52, 10.Dec 2013

Në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Francë, Kryetari i Kuvendit Ilir Meta u prit dje në Paris nga Presidenti i Asamblesë Kombëtare të Francës, Claude Bartolone, me të cilin biseduan mbi forcimin e marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Francës,

Lexo më shumë
Bushati paralajmëron mbylljen e disa amabasadave shqiptare

Bushati paralajmëron mbylljen e disa amabasadave shqiptare 1

🕔09:49, 10.Dec 2013

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati paralajmëron shkurtime në radhët e diplomatëve. Një sërë ambasadash do të mbyllen dhe në disa të tjera, do të ketë shkurtim reduktim personeli. Deklaratën, shefi i diplomacisë shqiptare e bëri pas prezantimit në komisionin e

Lexo më shumë
Naço te Ligjet: Gjykata e Lartë duhet reformuar

Naço te Ligjet: Gjykata e Lartë duhet reformuar 2

🕔18:25, 9.Dec 2013

Progres Raporti 2013 për Shqipërinë për sistemin gjyqësor, lufta kundër korrupsionit dhe reformimi i këtij sistemi ishin disa nga çështjet kryesore që u trajtuan gjatë seancës dëgjimore që Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut zhvilloi

Lexo më shumë
Ristani: Treguesit e rendit e sigurisë janë dramatikë, fajin e ka qeveria

Ristani: Treguesit e rendit e sigurisë janë dramatikë, fajin e ka qeveria 8

🕔13:57, 9.Dec 2013

Deputeti demokrat, Arben Ristani, doli sot në një konferencë shtypi, me anë të së cilës ripërsëriti akuzat në drejtim të qeverisë për atë që PD e ka cilësuar si “largimi i profesionistëve nga drejtimi dhe strukturat e policisë”. Ish-zv.ministri i

Lexo më shumë
Zgjedhje në PD, Basha: Gara do të jetë e drejtë

Zgjedhje në PD, Basha: Gara do të jetë e drejtë 10

🕔11:07, 9.Dec 2013

Në ditën e Rinisë, kreu i ri i demokratëve Lulzim Basha shpalli përpara drejtuesve të degëve lokale të PD, fillimin e procesit të analizës për humbjen në zgjedhjet e 23 qershorit dhe mbajtjen e zgjedhjeve brenda selisë blu.  “Sot shpallim

Lexo më shumë
Ministria e Mbrojtjes: Zhvendosja e cianurit në Tiranë ka Zero rrezik

Ministria e Mbrojtjes: Zhvendosja e cianurit në Tiranë ka Zero rrezik 0

🕔09:35, 9.Dec 2013

Ministria e Mbrojtjes bën me dije opinionin publik se angazhimi i saj në bashkëpunim me Ministrinë e Mjedisit, për të zhvendosur nga tregu i uzinës “Dinamo” lëndën cianur, është bërë në përputhje me të gjithë parametrat e sigurisë, të kërkuara

Lexo më shumë
Basha: Do ta kthejmë ekipin e Tiranës aty ku e meriton

Basha: Do ta kthejmë ekipin e Tiranës aty ku e meriton 4

🕔11:52, 8.Dec 2013

Nga aktiviteti kulturor tashmë i kthyer në traditë, “Sofra Tiranase”, kryebashkiaku Lulzim Basha premtoi përfundimin e zgjatimit të bulevardit vitin e ardhshëm.  “Me 400 vjetorin e qytetit vitin e ardhshëm, do të inaugurojmë përfundimin e punimeve dhe dyfishimin e aksit

Lexo më shumë
Demokristianët themelojnë UKSH, Zef Bushati kryetar

Demokristianët themelojnë UKSH, Zef Bushati kryetar 8

🕔15:03, 7.Dec 2013

Demokristianët bashkohen në një grupim të përbashkët. Katër parti demokristiane kanë shpallur sot Unionin Demokristian Shqiptar”, i përbërë nga partitë: PDK e Nard Ndokës, ADK e Zef Bushatit, LDK e Mhill Gecit dhe PKD e Mark Frrokut. Kryetar i Unionit

Lexo më shumë