Back to homepage

Politike

Basha: Anëtarët e PD, kanë sjellë energji të reja

Basha: Anëtarët e PD, kanë sjellë energji të reja 0

🕔11:00, 18.Jun 2014

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha mori pjesë në kuvendet zgjedhore të PD-së në Tropojë dhe Has. Me zgjedhjet në seksione, në bazë të statutit dhe udhëzimit të lëshuar, partia ka përjetuar në themelin e saj përtëritjen dhe qarkullimin e

Lexo më shumë
Rokanas: Shqipëria tregoi angazhim në luftën kundër krimit

Rokanas: Shqipëria tregoi angazhim në luftën kundër krimit 2

🕔10:58, 18.Jun 2014

Ambasadori grek në Tiranë, Leonidas Rokanas, në cilësinë e Përfaqësuesit të Presidencës greke të BE-së shprehu sot mbështetjen për zhvillimet pozitive në Shqipëri, sidomos në angazhimin kundër krimit të organizuar. Gjatë punimeve të konferencës ndërkombëtare “Presidenca Greke dhe Zgjerimi në

Lexo më shumë
E turpshme deklarata e Flamur Nokës, jazëk

E turpshme deklarata e Flamur Nokës, jazëk 17

🕔10:47, 18.Jun 2014

Për ish shefin e Shërbimit Sekret, Fatos Klosi, është e turpshme deklarata e ish-ministrit të Brendshëm të PD-së, ku thuhet se “operacioni  është përpjekje për ndërrimin e padronëve të drogës”. Klosi thotë se ndërhyrja e shtetit në Lazarat është një

Lexo më shumë
Rama mesazh përgëzues për Policinë dhe ironizues për PD

Rama mesazh përgëzues për Policinë dhe ironizues për PD 11

🕔10:24, 18.Jun 2014

Kryeministri, Edi Rama ka postuar një mesazh në rrjetin social Facebook, ku përvecse ka përgëzuar Policinë për aksionin e saj në Lazarat, që sipas tij i ka ngritur kokën lart Shqipërisë, nuk ka lënë mënjëanë dhe shigjetimin për selinë blu.

Lexo më shumë
Paloka: E dënuam sulmin ndaj gazetarëve, Rama është dhunues i medias

Paloka: E dënuam sulmin ndaj gazetarëve, Rama është dhunues i medias 10

🕔19:34, 17.Jun 2014

Kryetari i Grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edi Paloka, përmes një deklarate në emër të deputetëve demokratë akuzoi kryeministrin Edi Rama se është dhunues sistematik i medias, ndërsa shtoi se PD e ka dënuar sulmin ndaj grupit të gazetarëve të

Lexo më shumë
Gjosha: Marrja e statusit i shton qeverisë përgjegjësitë për transformimin e vendit

Gjosha: Marrja e statusit i shton qeverisë përgjegjësitë për transformimin e vendit 0

🕔18:02, 17.Jun 2014

 Kur vetëm pak ditë na ndajnë nga marrja e vendimit për statusin e vendit kandidat për Shqipërinë, Ministrja e Integrimit Evropian pohon se  vlerësimet pozitive të marra nga vendet anëtare, e mbi të gjitha progres-raporti i Komisionit Evropian, janë një

Lexo më shumë
Ambasada e SHBA: Mbështesim fort aksionin e policisë në Lazarat

Ambasada e SHBA: Mbështesim fort aksionin e policisë në Lazarat 6

🕔16:32, 17.Jun 2014

Ambasada e SHBA ka reaguar pasditen e sotme përmes një deklarate për shtyp në mbështetje të operacionit të Policisë së Shtetit në Lazarat. “Ambasada e SHBA mbështet fort përpjekjet e oficerëve ligjzbatues shqiptarë për trajtuar çështjen e kultivimit të jashtëligjshëm

Lexo më shumë
Austria: Ndërhyrja në Lazarat, sinjal i fortë për statusin 

Austria: Ndërhyrja në Lazarat, sinjal i fortë për statusin  0

🕔14:35, 17.Jun 2014

 Pas përshëndetjes nga komisioneri për Zgjerimin Stefan Fyle, operacioni i ndërhyrjes në Lazarat është konsideruar edhe nga Austria si një tjetër sinjal i fortë i vendosmërisë së Shqipërisë për të luftuar trafikun e lëndëve narkotike.  Shefi i diplomacisë së këtij

Lexo më shumë
Policia në Lazarat, më në fund reagon dhe PD. Ironizon Rama

Policia në Lazarat, më në fund reagon dhe PD. Ironizon Rama 10

🕔13:32, 17.Jun 2014

Më në fund ka reaguar dhe Partia Demokratike, lidhur me aksionin e policisë në Lazarat. Përmës një deklarate për shtyp, PD pozicionohet në mbështetje të çdo vendimi dhe aksion kundër narko-trafikut. “Ne mbështesim forcat e policisë në aksionet e tyre,

Lexo më shumë
Lazarati, Noka: Ky është një aksion banditesk i Tahirit

Lazarati, Noka: Ky është një aksion banditesk i Tahirit 15

🕔12:49, 17.Jun 2014

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka është shprehur sot në mbështetje të aksionit të policisë kundër narkotrafikut në Lazarat. Por nga ana tjetër ai ka ironizuar mënyrën sesi po e serviur ministri Tahiri këtë operacion. “Mbështes policinë, por ky është

Lexo më shumë