Back to homepage

Politike

Mashtrimet me Kukësin, të enjten vendimi për Komisionin Hetimor të kërkuar nga PS

Mashtrimet me Kukësin, të enjten vendimi për Komisionin Hetimor të kërkuar nga PS 0

🕔18:12, 17.Dec 2012

Seanca parlamentare e ditës së enjte do të vendosë mbi kërkesën e grupit parlamentar socialist për ngritjen apo jo të komisionit hetimor parlamentar për qarkun e Kukësit. Ky ishte vendimi i marrë sot nga Konferenca e Kryetarëve, mbledhje e cila

Lexo më shumë
Rezoluta çame, Idrizi letër deputetëve të Kuvendit

Rezoluta çame, Idrizi letër deputetëve të Kuvendit 0

🕔13:10, 17.Dec 2012

Kreu i PDIU-së u ka drejtuar një letër të gjithë deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë, duke u kërkuar që të votojnë pro rezolutës çame. Nëpërmjet letrave individuale, Idrizi u kërkon kolegëve të tij deputetë të votojnë pro rezolutës së paraqitur

Lexo më shumë
Sequi reagon për deklaratat nacionaliste: BE nuk do ndryshim kufijsh

Sequi reagon për deklaratat nacionaliste: BE nuk do ndryshim kufijsh 0

🕔10:17, 17.Dec 2012

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Etore Sequi, ka shprehur qëndrimin e BE në lidhje me deklaratat nacionaliste të kohëve të fundit. Duke folur në një prononcim për mediat, Sequi tha se ndan të njëjtin opinion me homologun e tij

Lexo më shumë
Vajza e Kryeministrit, 200 milionë të ardhura në vit

Vajza e Kryeministrit, 200 milionë të ardhura në vit 1

🕔22:34, 16.Dec 2012

Deputeti socialist Taulant Balla ka vijuar të sjellë fakte lidhur me pasuritë e familjes së kryeministrit Sali Berisha. Duke folur tashmë për vajzën e kreut të qeverisë, deputeti deklaroi se Argita Berisha-Malltezi, si mësuesja më e paguar në Evropë, me

Lexo më shumë
Tahiri: Do fitojmë zgjedhjet, do çojmë para ligjit vjedhësit e vrasësit në pushtet

Tahiri: Do fitojmë zgjedhjet, do çojmë para ligjit vjedhësit e vrasësit në pushtet 1

🕔11:48, 16.Dec 2012

Sot po mbahet Asambleja e Partisë Socialiste të Tiranës. Socialistët janë përqendruar në problemet më të mprehta me të cilat përballen qytetarët çdo ditë, strategjia e PS-së për zgjedhjet e ardhshme  dhe programi i qeverisjes pas 23 qershorit. Deputeti Saimir

Lexo më shumë
Berisha publikon letrën e fanses: Ja hymni rinor i dashurisë për Shqipërinë

Berisha publikon letrën e fanses: Ja hymni rinor i dashurisë për Shqipërinë 5

🕔10:02, 16.Dec 2012

Kryeministri Berisha ka publikuar sot në Facebook një letër, e cila sipas tij i ka ardhur nga një e re kosovare që studion në Huston të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.  Berisha në profilin e tij e cilëson letrën një

Lexo më shumë
Malaj: Qeveria po keqpërdor buxhetin për fushatë

Malaj: Qeveria po keqpërdor buxhetin për fushatë 0

🕔21:45, 15.Dec 2012

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj, deputet i Partisë Socialiste, kritikon projektbuxhetin e vitit 2013 duke e cilësuar si të pajustifikuar rritjen e borxhit publik. Në një intervistë në News24, Malaj akuzon qeverinë se po e keqpërdor buxhetin për përfitime elektorale.

Lexo më shumë
Milo: Slogani “front dhe frymë”

Milo: Slogani “front dhe frymë” 0

🕔21:42, 15.Dec 2012

Nga mbledhja e Komitetit Drejtues Kombëtar të PDS-së, Paskal Milo hodhi piketat e para për zgjedhjet e përgjithshme të 2013-s për të cilat u shpreh se duhet organizim, program, strategji e taktike e përsosur për t’i fituar ato. Milo u

Lexo më shumë
Meta kritikon sërish Berishën, kësaj radhe për deklaratat nacionaliste

Meta kritikon sërish Berishën, kësaj radhe për deklaratat nacionaliste 0

🕔10:15, 15.Dec 2012

Kreu i LSI-së ka lëshuar një tjetër kritikë drejt kryeministrit Berisha.  Një ditë pas kritikave për mungesën e investimeve në qarkun e Beratit, Meta ka përkrahur dje deklaratën e ambasadorit amerikan, i cili u shpreh se lojërat me deklarata nacionaliste

Lexo më shumë
Dalipi-Bashës: T’i kërkosh opozitës të mos jetë me qytetarët, marrëzi!

Dalipi-Bashës: T’i kërkosh opozitës të mos jetë me qytetarët, marrëzi! 1

🕔19:13, 14.Dec 2012

Kreu i këshilltarëve të Majtë në Bashkinë e Tiranës ka reaguar pas deklaratës së bashkisë që kërkonte nga opozita të mos politizonte problemet që kanë qytetarët e Tiranës. Në një reagim në “Twitter”, Aldrin Dalipi thekson se argumenti i bashkisë

Lexo më shumë