Back to homepage

Politike

Shamku: Dita e zisë për deputetin Olldashi, kompromis provincash

Shamku: Dita e zisë për deputetin Olldashi, kompromis provincash 45

🕔15:21, 23.Nov 2013

Ish deputetja e PS-së, Ledi Shamku e cila pritet të marrë sërish mandatin pas lënies që do t’i bëjnë ministrat ka reaguar sot në lidhje me ceremoninë mortore që u zhvillua në nder të deputetit Sokol Olldashi. Shamku e ka

Lexo më shumë
Milo: Me humbjen e Olldashit, PD mbeti pa një alternativë brenda vetes

Milo: Me humbjen e Olldashit, PD mbeti pa një alternativë brenda vetes 6

🕔14:31, 23.Nov 2013

Kryetari i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo, në një intervistë për Mapon, thotë se me vdekjen e Sokol Olldashit, PD humbi jo vetëm një lider karizmatik, por edhe një alternativë të qartë brenda radhëve të saj. “PD ka humbur një

Lexo më shumë
Patozi: Olldashi, fenomen me përmasa kombëtare

Patozi: Olldashi, fenomen me përmasa kombëtare 2

🕔13:10, 23.Nov 2013

Ish-nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi, thotë se Sokol Olldashi ishte një fenomen me përmasa kombëtare. Në një shkrim të botuar sot në “Panorama”, Patozi shkruan se Olldashi u perceptua masivisht si shef në Shqipëri. “Sokol Olldashi ishte një fenomen,

Lexo më shumë
Nishani-Rama-Meta, dakord për ndryshimin e Kushtetutës me konsensus

Nishani-Rama-Meta, dakord për ndryshimin e Kushtetutës me konsensus 0

🕔10:26, 23.Nov 2013

Krerët e shtetit shqiptar, Presidenti, Kryetari i Kuvendit dhe Kryeministri, kanë folur në një zë pro ndryshimeve në ligjin themeltar të shtetit. Tashmë që Kushtetuta e Shqipërisë  ka mbushur 15 vjet, të gjithë faktorët politikë në vend pranojnë nevojën e

Lexo më shumë
“Thuaj ‘Po’ Shqipërisë”, Rama takim me mjekët e suksesshëm në botë

“Thuaj ‘Po’ Shqipërisë”, Rama takim me mjekët e suksesshëm në botë 0

🕔10:19, 23.Nov 2013

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, dhe Ministri i Shëndetësisë Ilir Beqja, kanë zhvilluar pasditen e djeshme në “Pallatin e Brigadave”, një takim me mjekët e suksesshëm të diasporës shqiptare nëpër botë. Në fjalën e tij, kryeministri u shpreh se do

Lexo më shumë
Mbledhja e sotme e Qeverisë, Idlir Peçi zv/ministër i Drejtësisë

Mbledhja e sotme e Qeverisë, Idlir Peçi zv/ministër i Drejtësisë 6

🕔19:08, 22.Nov 2013

Kryeministri Edi Rama drejtoi sot mbledhjen e Këshillit të Ministrave në të cilën u morën këto vendime: VENDIME: 1. Për miratimin, në parim, të marrëveshjes së huasë, ndërmjet Republikës së Shqipërisë dhe Bankës Ndërkombëtare për Rindërtim dhe Zhvillim (IBRD), për

Lexo më shumë
Vigenin: Bullgaria mbështet integrimin e Shqipërisë

Vigenin: Bullgaria mbështet integrimin e Shqipërisë 0

🕔15:33, 22.Nov 2013

Kryeministri Edi Rama ka pritur sot në një takim zyrtar ministrin e Punëve të Jashtme të Bullgarisë, Kristian Vigenin. Gjatë bashkëbisedimit me diplomatin bullgar u vlerësuan marrëdhëniet shumë të mira mes dy vendeve dhe u shpreh gatishmëria për identifikimin e

Lexo më shumë
Gjosha: Integrimi në BE është proces pa kthim pas

Gjosha: Integrimi në BE është proces pa kthim pas 0

🕔13:23, 22.Nov 2013

Përfundon me sukses takimi i parë i tre ministrave të qeverisë shqiptare në Bruksel. Ministrat u takuan me Sekretarin e Përgjithshëm Ekzekutiv të EEAS, Shërbimi Europian për Çështjet e Jashtme, Pierre Vimont. Tre ministrat, Gjosha, Tahiri dhe Naço, informuan Vimont rreth

Lexo më shumë
Meta: Kushtetuta nuk është tabu, duhet përshtatur me realitetin social e politik

Meta: Kushtetuta nuk është tabu, duhet përshtatur me realitetin social e politik 1

🕔11:11, 22.Nov 2013

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta, tha sot se qasja ndaj Kushtetutës duhet të ndryshojë. Në konferencën e mbajtur me rastin e 15-vjetorit të Gjykatës Kushtetuese, Meta tha se Kushtetuta nuk është tabu, por asaj i duhet të përshtatet me mjedisin

Lexo më shumë
Meta: Olldashi, reflektim për mungesën tonë të qetësisë

Meta: Olldashi, reflektim për mungesën tonë të qetësisë 9

🕔13:47, 21.Nov 2013

Vdekja nuk njeh rradhë. Vdekja thonë se zgjedh. Kësaj here zgjodhi Sokol Olldashin, babain e fëmijëve, bashkëshortin e një gruaje dhe birin e një nëne. Gazetar dhe politikan, mik e kundërshtar, polemist i lindur, Sokol Olldashi hyri tashmë në heshtjen

Lexo më shumë