Back to homepage

Politike

Vasili konfirmon çarjen me PD: Votuam pro PS për Komisionin

Vasili konfirmon çarjen me PD: Votuam pro PS për Komisionin 0

🕔21:59, 20.Dec 2012

Vota e LSI pro kërkesës së PS për ngritjen e Komisionit hetimor për verifikimin e mandateve në qarkun e Kukësit, nuk ishte votë kundër aleatit bashkëqeverisës, por një mundësi ofruar opozitës për heqjen e dyshimeve. Kështu ka konstatuar në intervistën

Lexo më shumë
Zyrtari i partisë së Merkelit: Statusi për Shqipërinë, pas zgjedhjeve

Zyrtari i partisë së Merkelit: Statusi për Shqipërinë, pas zgjedhjeve 0

🕔19:53, 20.Dec 2012

Pas zgjedhjeve parlamentare në 2013 Tirana mund të arrijë të marrë statusin e vendit kandidat, thekson zëdhënësi i politikës së jashtme të grupit parlamentar CDU/CSU në Bundestag, Philipp Mißfelder. Këto deklarata përgjegjësi i politikës së jashtme të grupit parlamentar të

Lexo më shumë
Largimi i parave nga vendi, PS kërkon të publikohen emrat

Largimi i parave nga vendi, PS kërkon të publikohen emrat 0

🕔19:50, 20.Dec 2012

Partia Socialiste nëpërmjet deputetëve të saj ka kërkuar nga qeveria që të gjenden emrat e personave që kanë nxjerrë para jashtë vendi.”A ka mundësi t’i kërkosh Fondit Monetar Ndërkombëtar emrat, kontot, shifrat e të gjithë qytetarëve shqiptarë që kanë para

Lexo më shumë
Balla: Argita paguan 17 milionë lekë taksa më pak

Balla: Argita paguan 17 milionë lekë taksa më pak 0

🕔19:48, 20.Dec 2012

Socialistet kanë vijuar akuzat ndaj familjarëve të Kryeministrit Sali Berisha. Deputeti socialist Taulant Balla deklaroi se me sistemin e taksave Kryeministri i shpëtoi vajzës së tij 17 milionë lekë të cilat ajo duhet t’i paguante si taksa. “E bija e Kryeministrit,

Lexo më shumë
Kodheli: Politikat fiskale të qeverisë nxisin klientelizmin

Kodheli: Politikat fiskale të qeverisë nxisin klientelizmin 0

🕔11:36, 20.Dec 2012

Deputetja e PS-së, Mimi Kodheli, u shpreh sot në Kuvend se paketa fiskale  u adresohet klientëve të qeverisë, duke folur në seancën ku po diskutohet projekt ligji për akcizat, Kodheli tha se qeveria po nxit klientelizmin me gjobat e përfituara

Lexo më shumë
Fajon: Azilkërkuesit e rremë mund të na detyrojnë të kthejmë regjimin e vizave

Fajon: Azilkërkuesit e rremë mund të na detyrojnë të kthejmë regjimin e vizave 0

🕔10:44, 20.Dec 2012

Tanja Fajon paralajmëron rikthimin e regjimit të vizave për disa vende ballkanike, kjo për shkak të shtimit të numrit të azilkërkuesve gjatë muajve të fundit. Raportuesja e PE-së tha se janë shtuar shifrat e azilkërkuesve të rremë, çka mund të

Lexo më shumë
Bojaxhi: Dështimi i CEZ përgjegjësi e qeverisë, pasojat do i vuajnë shqiptarët

Bojaxhi: Dështimi i CEZ përgjegjësi e qeverisë, pasojat do i vuajnë shqiptarët 0

🕔21:25, 19.Dec 2012

Në një kohë që CEZ Shpërndarje ndodhet në një krizë të thellë dhe kur CEZ dhe qeveria kanë nisur një betejë të fortë edhe ligjore, ekspertë të energjisë thonë se divorci mes dy palëve tashmë është i sigurt. Duke u

Lexo më shumë
ILKDP: Pasuritë e Berishës janë të pastra

ILKDP: Pasuritë e Berishës janë të pastra 0

🕔20:12, 19.Dec 2012

ILDKP bën të ditur se po zhvillon procedurën e kontrollit të plotë për vetëdeklarimin e pasurisë për vitin 2010 dhe 2011 të kryeministrit Berisha. “Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive (ILDKP) po zhvillon aktualisht kontrollin e plotë

Lexo më shumë
Prifti: Në Shqipëri ka një axhendë anti-ortodokse

Prifti: Në Shqipëri ka një axhendë anti-ortodokse 0

🕔18:52, 19.Dec 2012

Dritan Prifti rikthehet në debatin politik duke ngritur akuza ndaj censusit për diskriminimin e popullsisë ortodokse. Duke qenë deputet i një zone ortodokse në Myzeqe, Prifti thotë se censusi ka deformuar numrin e ortodoksëve dhe kjo është dëshmi se në

Lexo më shumë
Ambasadori izraelit: Po punojmë për njohjen e Kosovës

Ambasadori izraelit: Po punojmë për njohjen e Kosovës 0

🕔18:42, 19.Dec 2012

Tare: Shqipëria e ka mbështetur Izraelin madje në deklaratat e fundit kryeministri Berisha, e ka krahasuar liderin e Iranit Ahmadinejad me Hitlerin. Dhe duket se ka një vullnet nga vendi ynë që ta mbështesë plotësisht Izraelin, në këmbim të njohjes

Lexo më shumë