Back to homepage

Politike

Naço te Ligjet: Gjykata e Lartë duhet reformuar

Naço te Ligjet: Gjykata e Lartë duhet reformuar 2

🕔18:25, 9.Dec 2013

Progres Raporti 2013 për Shqipërinë për sistemin gjyqësor, lufta kundër korrupsionit dhe reformimi i këtij sistemi ishin disa nga çështjet kryesore që u trajtuan gjatë seancës dëgjimore që Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut zhvilloi

Lexo më shumë
Ristani: Treguesit e rendit e sigurisë janë dramatikë, fajin e ka qeveria

Ristani: Treguesit e rendit e sigurisë janë dramatikë, fajin e ka qeveria 8

🕔13:57, 9.Dec 2013

Deputeti demokrat, Arben Ristani, doli sot në një konferencë shtypi, me anë të së cilës ripërsëriti akuzat në drejtim të qeverisë për atë që PD e ka cilësuar si “largimi i profesionistëve nga drejtimi dhe strukturat e policisë”. Ish-zv.ministri i

Lexo më shumë
Zgjedhje në PD, Basha: Gara do të jetë e drejtë

Zgjedhje në PD, Basha: Gara do të jetë e drejtë 10

🕔11:07, 9.Dec 2013

Në ditën e Rinisë, kreu i ri i demokratëve Lulzim Basha shpalli përpara drejtuesve të degëve lokale të PD, fillimin e procesit të analizës për humbjen në zgjedhjet e 23 qershorit dhe mbajtjen e zgjedhjeve brenda selisë blu.  “Sot shpallim

Lexo më shumë
Ministria e Mbrojtjes: Zhvendosja e cianurit në Tiranë ka Zero rrezik

Ministria e Mbrojtjes: Zhvendosja e cianurit në Tiranë ka Zero rrezik 0

🕔09:35, 9.Dec 2013

Ministria e Mbrojtjes bën me dije opinionin publik se angazhimi i saj në bashkëpunim me Ministrinë e Mjedisit, për të zhvendosur nga tregu i uzinës “Dinamo” lëndën cianur, është bërë në përputhje me të gjithë parametrat e sigurisë, të kërkuara

Lexo më shumë
Basha: Do ta kthejmë ekipin e Tiranës aty ku e meriton

Basha: Do ta kthejmë ekipin e Tiranës aty ku e meriton 4

🕔11:52, 8.Dec 2013

Nga aktiviteti kulturor tashmë i kthyer në traditë, “Sofra Tiranase”, kryebashkiaku Lulzim Basha premtoi përfundimin e zgjatimit të bulevardit vitin e ardhshëm.  “Me 400 vjetorin e qytetit vitin e ardhshëm, do të inaugurojmë përfundimin e punimeve dhe dyfishimin e aksit

Lexo më shumë
Demokristianët themelojnë UKSH, Zef Bushati kryetar

Demokristianët themelojnë UKSH, Zef Bushati kryetar 8

🕔15:03, 7.Dec 2013

Demokristianët bashkohen në një grupim të përbashkët. Katër parti demokristiane kanë shpallur sot Unionin Demokristian Shqiptar”, i përbërë nga partitë: PDK e Nard Ndokës, ADK e Zef Bushatit, LDK e Mhill Gecit dhe PKD e Mark Frrokut. Kryetar i Unionit

Lexo më shumë
Vorpsi: Emërimet në DAR, mbi baza militantizmi

Vorpsi: Emërimet në DAR, mbi baza militantizmi 8

🕔12:59, 7.Dec 2013

Partia Demokratike, përmes zëdhënëses së saj, akuzon maxhorancën për emërime politike në arsim. Në një deklaratë për mediat sot në mesditë, Laura Vorpsi tha se Mimoza Kuqi, e cila u emërua në krye të Drejtorisë Arsimore në Tiranë, ka qenë

Lexo më shumë
PD akuza qeverisë: Ka manipuluar sistemin elektronik tatimor

PD akuza qeverisë: Ka manipuluar sistemin elektronik tatimor 4

🕔09:18, 7.Dec 2013

Partia Demokratike akuzon qeverinë për manipulimin e sistemit elektronik tatimor. Duke iu referuar radhëve në sportele, deputeti demokrat Florion Mima, në një konferencë për mediat, kërkoi ndërmarrjen e akteve urgjente në favor të biznesit. “Bizneset shqiptare kanë mëse dy javë

Lexo më shumë
Konkursi për kreun e DAR në Tiranë, Rama: Të depolitizojmë shkollat

Konkursi për kreun e DAR në Tiranë, Rama: Të depolitizojmë shkollat 3

🕔23:32, 6.Dec 2013

Pas përfundimit të procesit final dhe përzgjedhjes së drejtorëve të Drejtorive Arsimore në 11 qarqe të vendit, dhe zgjedhjes së kreut të DAR për qarkun e Tiranës, pasditen e sotme në sallën e “Akademisë së Arteve”, është hapur gara finale

Lexo më shumë
Topalli: Në kohën e PD pati korrupsion, humbëm nga konsumi (VIDEO)

Topalli: Në kohën e PD pati korrupsion, humbëm nga konsumi (VIDEO) 14

🕔19:49, 6.Dec 2013

Ish-kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topalli, i tha Zërit të Amerikës se megjithë humbjen, Partia Demokratike është një forcë e madhe. Ajo kritikoi atë që e quajti “nihilizëm” të shumicës së tanishme parlamentare lidhur me arritjet e Shqipërisë gjatë

Lexo më shumë