Back to homepage

Politike

Pollo thotë se refuzimi i armëve kimike është fitore e Lulzim Bashës

Pollo thotë se refuzimi i armëve kimike është fitore e Lulzim Bashës 36

🕔10:41, 16.Nov 2013

Pavarësisht se nuk u lejuan ta politizonin protestën, opozita e ka përkthyer ndryshe vendimin e kryeministrit Rama për t’i thënë “Jo” shkatërrimit të armëve kimike në Shqipëri. Deputeti demokrat, Genc Pollo, thotë se kjo është fitorja e parë politike e

Lexo më shumë
Meksi: Qeveria të refuzojë armët kimike, të dëgjojë zërin e popullit (VIDEO)

Meksi: Qeveria të refuzojë armët kimike, të dëgjojë zërin e popullit (VIDEO) 3

🕔15:42, 15.Nov 2013

Ish-kryeministri Aleksandër Meksi del kundër armëve kimike. Në një intervistë për “Temën”, Meksi thotë se Shqipëria nuk e ka teknologjinë për të shkatërruar këto armë dhe qeveria duhet të dëgjojë zërin e popullit. “Nuk jemi në gjendje të marrim përgjegjësi

Lexo më shumë
Edhe Hafizi thotë JO: Nuk i kemi kapacitetet për të shkatërruar armë kimike

Edhe Hafizi thotë JO: Nuk i kemi kapacitetet për të shkatërruar armë kimike 2

🕔13:45, 15.Nov 2013

Deputetja socialiste, Mimoza Hafizi, shprehet kundër armëve kimike. Në një deklaratë nga shkodra sot paradite, Hafizi u shpreh se procesi nuk mund të kryhet në Shqipëri, pasi mungojnë kapacitetet, dhe shprehu bindejn se kryeministri do të dëgjojë zërin e popullit.

Lexo më shumë
Ngjela: Do ketë trazira nëse nuk dëgjohet zëri i popullit

Ngjela: Do ketë trazira nëse nuk dëgjohet zëri i popullit 6

🕔11:14, 15.Nov 2013

Kreu i PLD, Spartak Ngjela, thotë se kryeministri Rama duhet të dëgjojë zërin e popullit lidhur me armët kimike. Në një prononcim për “Panoramën”, Ngjela shprehet dakord me qëndrimin e ozpitës për referendum. Sipas Ngjelës, as qeveria dhe as Parlamenti

Lexo më shumë
Peleshi, sot vizitë në Athinë, takim me Venizellos

Peleshi, sot vizitë në Athinë, takim me Venizellos 0

🕔11:03, 15.Nov 2013

Zëvendëskryeministri, Niko Peleshi do të jetë sot në Athinë. Peleshi pritet të takohet me zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Jashtëm, Evangelos Venizelos. “Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm Evangelos Venizelos do të takohet nesër, e premte, 15 nëntor, ora 10:30, në Ministrinë

Lexo më shumë
Basha apel Ramës: Jepu përgjigje qytetarëve, jo armëve kimike në Shqipëri

Basha apel Ramës: Jepu përgjigje qytetarëve, jo armëve kimike në Shqipëri 2

🕔19:44, 14.Nov 2013

Në një qëndrim të prerë kundër demontimit të armëve kimike siriane në vendin tone, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka apeluar Kryeministrin Edi Rama tu japë përgjigje zyrtare qytetarëve që vazhdojnë të protestojnë në rrugët dhe sheshet e vendit.

Lexo më shumë
Braçe debaton me protestuesit për armët kimike: Po ju gënjejnë

Braçe debaton me protestuesit për armët kimike: Po ju gënjejnë 18

🕔18:44, 14.Nov 2013

Deputeti socialist, Erion Braçe debatoi me studentët që kishin dalë në protestë kundër armëve kimike, duke i siguruar ata se po mashtrohen për këtë çështje. “News 24” siguron pamjet ekskluzive të debatit mes Braçes dhe deputetëve. Braçe: Kush të ka

Lexo më shumë
Zbulohen kabllogramët për rrezikun në Qafë Mollë

Zbulohen kabllogramët për rrezikun në Qafë Mollë 5

🕔17:16, 14.Nov 2013

Shqipëria po merr një vendim për të asgjësuar armë kimike, në një kohë kur ka në territorin e saj rrezikun potencial pas asgjësimit të lëndëve helmuese luftarake. Këtu në Qafë Mollë janë të depozituara mbetjet e atij asgjësimi, të cilave

Lexo më shumë
Zëdhënësi i KE flet për armët kimike: Nuk është marrë asnjë vendim

Zëdhënësi i KE flet për armët kimike: Nuk është marrë asnjë vendim 1

🕔14:08, 14.Nov 2013

Zëdhënësi i KE flet për armët kimike. Në një deklaratë nga Brukseli, zëdhënësi i KE-së, Michael Mann, tha se ende nuk është marrë asnjë vendim lidhur me mundësinë e shkatërrimit të armëve kimike të Sirisë në Shqipëri. Man tha se

Lexo më shumë
Ruçi: Krenar për protesën, kjo është demokracia

Ruçi: Krenar për protesën, kjo është demokracia 3

🕔12:02, 14.Nov 2013

Seanca e Parlamentit ka nisur pas një ndërprerjeje 30 minuta me fjalën e kreut të grupit parlamentar socialist, Gramoz Ruçi. Kreu i socialistëve tha se protesta e sotme është tregues i demokracisë dhe përgjegjësisë qytetare, por nuk duhet përdorur nga

Lexo më shumë