Back to homepage

Politike

Nuk mendoj se berishizmi e meriton një tjetër shans të tillë (Replikë me Mustafa Nanon dhe të tjerë)

Nuk mendoj se berishizmi e meriton një tjetër shans të tillë (Replikë me Mustafa Nanon dhe të tjerë) 48

🕔11:20, 21.Jun 2015

“Do ishte mirë që opozita e Lulzim Bashës të gjente një afirmim, një konsensus tek shqiptarët, sepse edhe vetë demokratët do të hiqnin mendjen nga paraardhësi i Bashës dhe do i shërbente PD dhe Bashës vetë, për të ndërtuar një

Lexo më shumë
PD: Ka probleme në Kurbin

PD: Ka probleme në Kurbin 8

🕔11:16, 21.Jun 2015

Dega e Partisë Demokratike në Kurbin pritet të mblidhet për të dalë me një qëndrim lidhur me anomalitë që ka konstatuar kjo forcë politike deri më tani. Problematika kryesore sipas Partisë Demokratike është shpërndarja e materialeve zgjedhore.Sipas saj materialet zgjedhore

Lexo më shumë
Incident në Lezhë, qëllohet me qytën e pistoletës një militanti i PD­-së

Incident në Lezhë, qëllohet me qytën e pistoletës një militanti i PD­-së 15

🕔10:54, 21.Jun 2015

Incident në lagjen Skënderbeg të Lezhës. Një përfaqësues i PD­së me emrin Gentian Frrokaj dhe i afërm i kandidatit të djathtë të PD­së Fran Frrokaj është goditur ne tytën e armës nga disa persona ende të paidentifikuar. Ngjarja është regjistruar

Lexo më shumë
Berisha: Zgjedhje të plagosura, ka kandidatë me precedentë penalë

Berisha: Zgjedhje të plagosura, ka kandidatë me precedentë penalë 6

🕔10:16, 21.Jun 2015

Sali Berisha, pasi votoi në Liceun Artistik, deklaroi se këto zgjedhje lokale “janë të plagosura”, pasi sipas tij, në to marrin pjesë kandidatë me precedentë penalë. “Zgjedhjet këtë radhë janë të plagosura, pasi në disa bashki ka kandidatë me precedentë

Lexo më shumë
Ambasadori Lu, në Vorë: Jemi këtu për të mbështetur qytetarët shqiptare

Ambasadori Lu, në Vorë: Jemi këtu për të mbështetur qytetarët shqiptare 0

🕔10:16, 21.Jun 2015

Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu ka uruar zgjedhje të mbara për qytetarët shqiptarë. Në një postim në faqen zyrtare të ambasadës amerikane në Tiranë, Lu shkruan se është një prej 300 vëzhguesve ndërkombëtarë që po monitoron zgjedhjet. Ai bisedoi

Lexo më shumë
Vokshi: Pranë qendrave të votimit PS e LSI po shpërndajnë para

Vokshi: Pranë qendrave të votimit PS e LSI po shpërndajnë para 0

🕔09:34, 21.Jun 2015

Deputetja e PD-së Albana Vokshi ka denoncuar situatën e tensionuar në shkollën e mesme “Çajupi” dhe atë “Hasan Prishtina”. Sipas Vokshit janë duke u dhënë para pranë qendrave të votimit nga ana e partive të mazhorancës, PS e LSI. “Ne

Lexo më shumë
Rrihen komisionerët e PD dhe PS në Bardhaj të Shkodrës, zëvendësohen me të tjerë

Rrihen komisionerët e PD dhe PS në Bardhaj të Shkodrës, zëvendësohen me të tjerë 19

🕔09:11, 21.Jun 2015

Një konflikt fizik mes një komisioneri të PD dhe një të PS në një qendër votimi në fshatin Bardhaj të Shkodrës ka bërë që votimi në këtë zonë të ndërpritet. Gjon Voci, inspektor inspektor rajonal i KQZ ka bërë me

Lexo më shumë
Voton Veliaj: Çdo votë vlen, shumë e rëndësishme të votojnë të gjithë

Voton Veliaj: Çdo votë vlen, shumë e rëndësishme të votojnë të gjithë 27

🕔09:00, 21.Jun 2015

Kandidati i majtë për bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj ka votuar rreth orës 09.40 të mëngjesit. Ai shoqërohej nga bashkëshortja në qendrën e votimit të ngritur në shkollën “Fan Noli”. Pas votimit Veliaj ftoi qytetarët të mos bojkotojnë. “Dua të

Lexo më shumë
Burrel, të burgosurit votojnë për herë të parë

Burrel, të burgosurit votojnë për herë të parë 0

🕔08:50, 21.Jun 2015

Kjo është hera e parë që të dënuarit dhe të paraburgosurit e burgut të sigurisë së lartë në Burrel votojnë për zgjedhjet lokale të vitit 2015. Interesi për të votuar ka qënë i lartë që në orët e para. Pasi

Lexo më shumë
Votimi, momente tensioni në Kurbin dhe në Kavajë

Votimi, momente tensioni në Kurbin dhe në Kavajë 18

🕔08:34, 21.Jun 2015

Pas rreth një ore është zhbllokuar procesi i numërimit në bashkinë Kurbinit, ku PD ka bojkotuar zgjedhjet duke qenë se mbeti pa kandidat pas dorëheqjes së kandidatit të saj Altin Biba. Edhe pse në  KZAZ 15 të kësaj bashkie nuk

Lexo më shumë

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?