Back to homepage

Politike

Islami hedh shashkën e radhës: Kryeministër? Berisha ose Meta, Rama s’ka shanse

Islami hedh shashkën e radhës: Kryeministër? Berisha ose Meta, Rama s’ka shanse 8

🕔10:32, 25.May 2013

Kastriot Islami, i cili tashmë kandidon nën siglën e PD-së, thotë se Rama nuk ka asnjë shans që të bëhet kryeministër. Islami, i cili prej kohësh merret me përllogaritjet  dhe parashikimet e zgjedhjeve, kësaj radhe ka marrë përsipër të parashikojë

Lexo më shumë
Topi: Topalli shkeli Kushtetutën, FRD do jetë në Parlament

Topi: Topalli shkeli Kushtetutën, FRD do jetë në Parlament 0

🕔23:24, 24.May 2013

Bipolarizimi politik që ka futur në krizë shoqërinë shqiptare është pasojë e dy liderve të partive kryesore në vend. Andaj para se të kërkojnë votën e qyetarëve , duhet të kenë kurajon civile të kërkojnë sëpari ndjesë. Kështu ka deklaruar

Lexo më shumë
PD, Islami merr frenat e fushatës së Tiranës

PD, Islami merr frenat e fushatës së Tiranës 13

🕔21:09, 24.May 2013

Kandidati i Partisë Demokratike në Tiranë, Kastriot Islami është bërë drejtues faktik i fushatës për Tiranën. Jo vetëm puna në terren por dhe si imazh publik ai është politikani që reagon edhe për atë çfarë ndodh në kampin tjetër. Gjatë

Lexo më shumë
Meta pret delegacionin e OSBE-së: Legjitimitet për KQZ, opozita e gatshme të kontribuojë

Meta pret delegacionin e OSBE-së: Legjitimitet për KQZ, opozita e gatshme të kontribuojë 0

🕔18:29, 24.May 2013

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, ka pritur sot një delegacion të Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, i përbërë nga z. Roberto Battelli, Përfaqësues i Posaçëm i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së për Evropën Juglindore, i caktuar nga Kryetari i

Lexo më shumë
Peza: 20 gabime që s’duhet të bëjë e majta pas ardhjes në pushtet

Peza: 20 gabime që s’duhet të bëjë e majta pas ardhjes në pushtet 7

🕔16:02, 24.May 2013

Kandidati për deputet i Partisë Socialiste për Peqinin, Alfred Peza, gjykon se janë 20 gabime që koalicioni i majtë nuk duhet të bëjë pas ardhjes në pushtet më 23 qershor. Në ditarin e tij përditshëm që e publikon në faqen

Lexo më shumë
Laura Vorpsi: Rama i ra dajres, tani të votojë ligjet

Laura Vorpsi: Rama i ra dajres, tani të votojë ligjet 10

🕔13:39, 24.May 2013

PD i bën thirrje opozitës të votojë tri ligjet në Kuvend të hënën. Në një deklaratë për mediat, zëdhënësja e PD-së, Laura Vorpsi, akuzoi kryesocialistin Rama se u bllokoi shqiptarëve mundësitë e integrimit. “Teksa Partia Demokratike për të 225 –tën

Lexo më shumë
Berisha mësuesve: Jeni të lirë të mbështesni partinë që doni

Berisha mësuesve: Jeni të lirë të mbështesni partinë që doni 2

🕔11:08, 24.May 2013

Kryeministri Berish po vijon takimet elektorale në veri të vendit.  Pas takimeve dhe inaugurimeve të djeshme në Kukës dhe Mirditë, sot kreu i PD-së është ndalur në Peshkopi, ku ka inauguruar rikonstruksionin e gjimnazit “Said Najdeni”. Duke komentuar një deklaratë

Lexo më shumë
Lleshi: Për vendimet që duan pesë vota do ndjekim shembullin e Ristanit

Lleshi: Për vendimet që duan pesë vota do ndjekim shembullin e Ristanit 0

🕔09:39, 24.May 2013

Ashtu siç pritej, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve duket se e ka një zgjidhje sa u përket vendimeve që kërkojnë shumicë të cilësuar. Kryetarja e këtij komisioni, Lefteri Lleshi, ka mbështetur një propozim të përfaqësuesit të PD, Njazi Kosovrasti, që në

Lexo më shumë
Topi: FRD shtëpia e vërtetë e së djathtës, po afrohen edhe të zhgënjyerit e PD

Topi: FRD shtëpia e vërtetë e së djathtës, po afrohen edhe të zhgënjyerit e PD 0

🕔21:05, 23.May 2013

Fryma e Re Demokratike hapi fushatën zgjedhore në qytetin e Durrësit duke prezantuar edhe kandidatët e saj për këtë qark. Kryetari i FRD tha se kjo parti do t’i rikthejë parlamentit etikën e komunikimit dhe “do të vendosë interesat e qytetarëve

Lexo më shumë
Çelet fushata në kryeqytet, Majko: Më 24 qershor kryeministër një dhëndër tirone

Çelet fushata në kryeqytet, Majko: Më 24 qershor kryeministër një dhëndër tirone 3

🕔19:21, 23.May 2013

Partia Socialiste çeli pasditen e sotme në Tiranë fushatën elektorale për zgjedhjet e 23 qershorit. Në një miting të organizuar në pallatin e sportit “Asllan Rusi”, u prezantuan kandidatët e PS-së për Tiranën, të cilët u shprehën të bindur për

Lexo më shumë