Back to homepage

Politike

Meta: Paaftësia e politikanëve po mbulohet me nacionalizëm

Meta: Paaftësia e politikanëve po mbulohet me nacionalizëm 0

🕔22:46, 17.Dec 2012

Kryetari i LSI-së, Ilir Meta, tha se paaftësia e disa politikanëve për të ofruar alternativa, po tentohet të mbulohet me thirrje nacionaliste të pavenda dhe jashtë kontekstit. Gjatë takimit me elektoratin në Sarandë, Meta tha se sfida më patriotike e

Lexo më shumë
PS reagon: Berisha tenton përçarje, s’tërhiqemi nga taksimi i ndershëm

PS reagon: Berisha tenton përçarje, s’tërhiqemi nga taksimi i ndershëm 0

🕔21:36, 17.Dec 2012

Partia Socialiste ka reaguar ndaj deklaratave të kryeministrit sot pasdite në një panel bashkëbisedimi me gazetarët. PS theksoi se shpreh keqardhje për deklaratat përcarëse të Berishës. Lidhur me akuzat e Berishës se premtimet për taksat nga kreu i PS, Rama

Lexo më shumë
Buxheti 2013, debatet mes Bodes dhe deputetëve të opozitës sot në Kuvend

Buxheti 2013, debatet mes Bodes dhe deputetëve të opozitës sot në Kuvend 0

🕔18:19, 17.Dec 2012

  Deputeti socialist Erion Braçe kritikoi nenin 17 të pr/buxhetit, duke theksuar se çështja e rialokimit të fondeve bëhet shumë e mprehtë, për faktin se 2013-ta është një vit elektoral. “Neni 17 i jep të drejtën qeverisë të rialokojë fondet

Lexo më shumë
Mashtrimet me Kukësin, të enjten vendimi për Komisionin Hetimor të kërkuar nga PS

Mashtrimet me Kukësin, të enjten vendimi për Komisionin Hetimor të kërkuar nga PS 0

🕔18:12, 17.Dec 2012

Seanca parlamentare e ditës së enjte do të vendosë mbi kërkesën e grupit parlamentar socialist për ngritjen apo jo të komisionit hetimor parlamentar për qarkun e Kukësit. Ky ishte vendimi i marrë sot nga Konferenca e Kryetarëve, mbledhje e cila

Lexo më shumë
Rezoluta çame, Idrizi letër deputetëve të Kuvendit

Rezoluta çame, Idrizi letër deputetëve të Kuvendit 0

🕔13:10, 17.Dec 2012

Kreu i PDIU-së u ka drejtuar një letër të gjithë deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë, duke u kërkuar që të votojnë pro rezolutës çame. Nëpërmjet letrave individuale, Idrizi u kërkon kolegëve të tij deputetë të votojnë pro rezolutës së paraqitur

Lexo më shumë
Sequi reagon për deklaratat nacionaliste: BE nuk do ndryshim kufijsh

Sequi reagon për deklaratat nacionaliste: BE nuk do ndryshim kufijsh 0

🕔10:17, 17.Dec 2012

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Etore Sequi, ka shprehur qëndrimin e BE në lidhje me deklaratat nacionaliste të kohëve të fundit. Duke folur në një prononcim për mediat, Sequi tha se ndan të njëjtin opinion me homologun e tij

Lexo më shumë
Vajza e Kryeministrit, 200 milionë të ardhura në vit

Vajza e Kryeministrit, 200 milionë të ardhura në vit 1

🕔22:34, 16.Dec 2012

Deputeti socialist Taulant Balla ka vijuar të sjellë fakte lidhur me pasuritë e familjes së kryeministrit Sali Berisha. Duke folur tashmë për vajzën e kreut të qeverisë, deputeti deklaroi se Argita Berisha-Malltezi, si mësuesja më e paguar në Evropë, me

Lexo më shumë
Tahiri: Do fitojmë zgjedhjet, do çojmë para ligjit vjedhësit e vrasësit në pushtet

Tahiri: Do fitojmë zgjedhjet, do çojmë para ligjit vjedhësit e vrasësit në pushtet 1

🕔11:48, 16.Dec 2012

Sot po mbahet Asambleja e Partisë Socialiste të Tiranës. Socialistët janë përqendruar në problemet më të mprehta me të cilat përballen qytetarët çdo ditë, strategjia e PS-së për zgjedhjet e ardhshme  dhe programi i qeverisjes pas 23 qershorit. Deputeti Saimir

Lexo më shumë
Berisha publikon letrën e fanses: Ja hymni rinor i dashurisë për Shqipërinë

Berisha publikon letrën e fanses: Ja hymni rinor i dashurisë për Shqipërinë 5

🕔10:02, 16.Dec 2012

Kryeministri Berisha ka publikuar sot në Facebook një letër, e cila sipas tij i ka ardhur nga një e re kosovare që studion në Huston të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.  Berisha në profilin e tij e cilëson letrën një

Lexo më shumë
Malaj: Qeveria po keqpërdor buxhetin për fushatë

Malaj: Qeveria po keqpërdor buxhetin për fushatë 0

🕔21:45, 15.Dec 2012

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj, deputet i Partisë Socialiste, kritikon projektbuxhetin e vitit 2013 duke e cilësuar si të pajustifikuar rritjen e borxhit publik. Në një intervistë në News24, Malaj akuzon qeverinë se po e keqpërdor buxhetin për përfitime elektorale.

Lexo më shumë