Back to homepage

Politike

Majko: Policia dhe Garda po mbajnë nën mbikëqyrje njerëzit e PS-së

Majko: Policia dhe Garda po mbajnë nën mbikëqyrje njerëzit e PS-së 3

🕔18:42, 29.May 2013

Partia Socialiste vijoi takimet me banorët e njësisë 5 , ku këkroi mbështetjen e tyre për të nxjerrë vendin nga mjerimi ku është përfshirë. Në këndin e fjalës së mbajtur me banorët e Njësisë numër 5, pranë Gardës, kandidatët Pandeli

Lexo më shumë
Berisha në Lushnje: Rama të shohë realitetin

Berisha në Lushnje: Rama të shohë realitetin 3

🕔16:28, 29.May 2013

Kreu i demokrat, Sali Berisha nga rrethi i Lushnjes, i ka bërë thirrje Edi Ramës të heq syzet e etërve të tij dhe të shoh realitetin siç është. “Ju lutem ftojeni këtu shokun e autobusit.  I thuaj, hiqi pak syzet

Lexo më shumë
Shkëlqim Berisha qëllon me pistoletë mbi kryetarin e Bashkisë Gramsh

Shkëlqim Berisha qëllon me pistoletë mbi kryetarin e Bashkisë Gramsh 29

🕔12:51, 29.May 2013

Një zyrtar i lartë i Ministrisë së Mbrojtjes, Shkëlqim Berisha, ka qëlluar me pistoletë pas një konflikti me drejtuesit e Bashkisë në Gramsh lidhur me çështjen e vendosjes së flamujve të PD dhe PS në qytet. Berisha, një i afërm

Lexo më shumë
FRD: Shqetësuese problemet në listat zgjedhore. Kjo është përpjekje për manipulim të zgjedhjeve

FRD: Shqetësuese problemet në listat zgjedhore. Kjo është përpjekje për manipulim të zgjedhjeve 3

🕔12:18, 29.May 2013

Fryma e Re Demokratike ka reaguar për problemet në listat e zgjedhësve. Sipas zëdhënëses së kësaj partie, Eni Feruli, të dhënat e auditit të KQZ-së janë shqetësuese. “Nisur nga të dhënat më të fundit të auditit të zhvilluar nga KQZ,

Lexo më shumë
Berisha përururon nisjen e punimeve në aksin Hysgjokaj-Rrasë-Vashaj

Berisha përururon nisjen e punimeve në aksin Hysgjokaj-Rrasë-Vashaj 34

🕔12:16, 29.May 2013

Kryeministri Berisha ka përuruar sot nisjen e punimeve të rrugës në aksin Hysgjokaj-Rrasë-Vashaj, në Lushnje. Në fjalën e tij, sërish kryeministri ka premtuar asfaltimin e çdo kilometri rrugë në të gjitha zonat e vendit. “Rruga jonë është një rrugë e

Lexo më shumë
Majko në Athinë: Emigrantët veç dinë t’i japin atdheut

Majko në Athinë: Emigrantët veç dinë t’i japin atdheut 1

🕔11:41, 29.May 2013

Kandidati i opozitës dhe kryesuesi listës së Tiranës, Pandeli Majko ka zhvilluar një takim me emigrantët shqiptarë në Athinë. Të dielën dhe të hënën Majko ka qenë në shtetin helen ku ka takuar me dhjetëra emigrantë të cilat janë njohur

Lexo më shumë
Tavo: Disa individë të PS synojnë eliminimin e LSI-së në Gjirokastër

Tavo: Disa individë të PS synojnë eliminimin e LSI-së në Gjirokastër 10

🕔10:36, 29.May 2013

Kandidati që kryeson listën e qarkut të Gjirokastër për Lëvizjen Socialiste për Integrim, Vangjel Tavo, akuzon se disa individë të Partisë Socialiste po bashkëpunojnë me Partinë Demokratike për të eliminuar LSI-në në këtë qark. Tavo thotë se eksponentë të PD

Lexo më shumë
Zhvillohet Konferenca Rajonale “Sfida e sigurisë detare në Adriatik dhe Jon”

Zhvillohet Konferenca Rajonale “Sfida e sigurisë detare në Adriatik dhe Jon” 1

🕔10:04, 29.May 2013

Paraditen e sotme është zhvilluar konferenca,“Sfida e sigurisë detare në detin Adriatik dhe Jon”. Në këtë konferencë kanë marrë pjesë kryeministri Sali Berisha, Ambasadori Amerikan, Alexander Arvizu, Ministri I Mbrojtjes, Arben Imami, etj.. Ambasadori Alexandër Arvizu ka theksuar domosdoshmërinë e

Lexo më shumë
Veliaj në Memaliaj: Berisha ka diskriminuar Jugun

Veliaj në Memaliaj: Berisha ka diskriminuar Jugun 10

🕔20:00, 28.May 2013

Kandidati për deputet i Partisë Socialiste për qarkun e Gjirokastrës Erion Veliaj ka inspektuar rrugën Memaliaj-Tepelenë, i kthyer në makthin e jugut të vendit si rrjedhojë e gjëndjes së rënduar dhe indiferencës së qeverisë për 8 vite me radhë ndaj

Lexo më shumë
Lefterije Lleshi: Nuk jap dorëheqjen nga KQZ

Lefterije Lleshi: Nuk jap dorëheqjen nga KQZ 13

🕔19:31, 28.May 2013

Ndërsa diskutimi për Komisionin Qendror të Zgjedhjeve ka përfshirë edhe ndërkombëtarët, gjatë një debati me përfaqësuesin ligjor të Partisë Socialiste në këtë institucion Genc Gjonçaj, në mbledhjen  e radhës kryetarja e KQZ-së deklaroi se nuk do të japë dorëheqjen, deklaratë

Lexo më shumë