Back to homepage

Politike

Qipro: Shqipëria të plotësojë kushtet para votimit në BE për statusin

Qipro: Shqipëria të plotësojë kushtet para votimit në BE për statusin 0

🕔17:05, 5.Dec 2012

Shqipëria duhet të plotësojë masat kyçe të mbetura për ti hapur rrugë votimit të vendeve të BE për marrjen e statusit. Ka qenë ky apeli i radhës i ministres së Jashtme të Qipros, Erato Kozakou Marcoullis, gjatë takimit në Nikosia

Lexo më shumë
Wollfarth: Bëni zgjedhje të ndershme

Wollfarth: Bëni zgjedhje të ndershme 0

🕔14:38, 5.Dec 2012

Ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Eugen Wollfarth, u beri apel partive politike të bashkëpunojnë për integrimin e vendit. “Integrimi në BE kërkon një bashkëpunim shumë të madh, procesi i integrimit në BE është një punë e madhe që ka nevojë

Lexo më shumë
Topi: Berisha dështoi në qeverisje

Topi: Berisha dështoi në qeverisje 0

🕔14:15, 5.Dec 2012

Kryetari i Frymës së Re Demokratike Bamir Topi deklaroi se objektivi i kësaj force politike është integrimi në Bashkimin Evropian. “Politika e vjetër ende nuk ka një plan konkret në luftën kundër korrupsionit. Pavarësisht nga bindjet politike, e ardhmja do

Lexo më shumë
Komisioni i Ligjeve shqyrton nesër dekretin e Presidentit

Komisioni i Ligjeve shqyrton nesër dekretin e Presidentit 0

🕔09:58, 5.Dec 2012

Komisioni i Ligjeve shqyrton nesër dekretin e presidentit Bujar Nishani për kryeprokurorin e ri të vendit. Mbledhja e komisionit do të zhvillohet nesër në orën 09:00 ndërsa në rendin e ditës do të jetë shqyrtimi i dekretit të presidentit për

Lexo më shumë
Lame: Berisha nuk i mbajti premtimet e 100-vjetorit. Festa, marrëzi protokollare

Lame: Berisha nuk i mbajti premtimet e 100-vjetorit. Festa, marrëzi protokollare 0

🕔12:44, 4.Dec 2012

Socialistët kanë shpalosur sot listën e gjatë të premtimeve të pambajtura të qeverisë me rastin e 100-vjetorit të pavarësisë. Gjatë takimit të deputetëve të Partisë Socialiste për buxhetin e vitit 2013, Artan Lame, ka komentuar protokollin e Festës së Flamurit,

Lexo më shumë
Berisha: Do i japim shtetësinë çdo shqiptari, për votën e emigrantëve flasim pas zgjedhjeve

Berisha: Do i japim shtetësinë çdo shqiptari, për votën e emigrantëve flasim pas zgjedhjeve 3

🕔10:00, 4.Dec 2012

Kryeministri Berisha i rikthehet idesë së vjetër për dhënien e shtetësisë shqiptare. Në mbledhjen e qeverisë, Berisha tha se  qeveria do t’i dërgojë Kuvendit ligjin për shtetësinë. Berisha tha se ligji nuk do të ndikojë në zgjedhjet e 23 qershorit,

Lexo më shumë
Paraplegjikët, 3 muaj pa pagesa, përplasen Totozani-Ksera

Paraplegjikët, 3 muaj pa pagesa, përplasen Totozani-Ksera 0

🕔09:34, 4.Dec 2012

Në Ditën Ndërkombëtare të Aftësisë së Kufizuar, personat e kesaj kategorie ankohen se kane tre muaj qe nuk kane marre pagesat qe u takojne dhe se deri me tani jane ushqyer me borxhe dhe lista. “Nuk ka gjë më të

Lexo më shumë
Biberaj: Berisha po i lejon vetes të keqpërdoret nga qarqet antishqiptare

Biberaj: Berisha po i lejon vetes të keqpërdoret nga qarqet antishqiptare 0

🕔14:21, 2.Dec 2012

Sa herë që kryeministri dhe qeveria e tij dështon, atëherë ai tund kartën e nacionalizmit. Kështu u shpreh sot nënkryetari i FRD-së, Aleksandër Biberaj, në një deklaratë për mediat. Biberaj tha se Berisha e përdor kartën e nacionalizmit sa herë

Lexo më shumë
Deda Berishës: Nuk mund të kopjosh Ismail Qemalin

Deda Berishës: Nuk mund të kopjosh Ismail Qemalin 0

🕔12:12, 2.Dec 2012

Deputeti socialist, Eltar Deda, ka reaguar sot në lidhje me vendimin e qeverisë për ta zhvilluar mbledhjen e radhës në Vlorë, në nderim të mbledhjes së parë të qeverisë së Ismail Qemalit. Deputeti i Vlorës u shpreh se Berisha nuk

Lexo më shumë
Të majtët në KQZ, letër Nokës për votuesit e qarkut të Kukësit

Të majtët në KQZ, letër Nokës për votuesit e qarkut të Kukësit 0

🕔11:26, 1.Dec 2012

Përfaqësuesit e së majtës në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve i kanë dërguar një letër të dytë ministrit të Brendshëm, Flamur Noka, përmes së cilës i kërkohet informacion mbi shpërndarjen e popullsisë. Tre anëtarët e majtë të KQZ-së, Denar Biba, Jani

Lexo më shumë