Back to homepage

Politike

Arrihet marrëveshja deri të dielën? Intensifikohen takimet për Zgjedhoren! Sot diskutohet për sistemin danez dhe teknologjinë në zgjedhje

Arrihet marrëveshja deri të dielën? Intensifikohen takimet për Zgjedhoren! Sot diskutohet për sistemin danez dhe teknologjinë në zgjedhje 8

🕔09:36, 29.May 2020

Sot në orën 11:00 zhvillohet mbledhja e radhës e Këshillit Politik për reformën zgjedhore në Pallatin e Kongreseve. Përfaqësuesit e mazhorancës, opozitës parlamentare dhe asaj jashtëparlamentare pritet të diskutojnë ditën e sotme për identifikimin biometrik, krimet zgjedhore, depolitizimin e administratës

Lexo më shumë
Vendimi i Kushtetueses, i dërguari special i Trump: Të gjithë duhet të respektojnë vendimin e Gjykatës

Vendimi i Kushtetueses, i dërguari special i Trump: Të gjithë duhet të respektojnë vendimin e Gjykatës 3

🕔08:34, 29.May 2020

Edhe i dërguari special i presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell reagoi pas vendimit të Gjykatës Kushtuese për dekretin e presidentit Hashim Thaçi. Grenell, ashtu si ambasada e SHBA-së në Kosovës, është shprehur se të gjithë duhet të respektojnë

Lexo më shumë
Këshilli Politik, reagon Yuri Kim: E ardhmja e Shqipërisë është vënë në plan të parë

Këshilli Politik, reagon Yuri Kim: E ardhmja e Shqipërisë është vënë në plan të parë 1

🕔08:22, 29.May 2020

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim ka përshëndetur rezultatet e mbledhjes së fundit të Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore. Diplomatja amerikane falënderoi anëtarët e këtij Këshilli që tashmë kanë vënë interesin e Shqipërisë në plan të parë.

Lexo më shumë
DOKUMENTI: Ndryshimi i sistemit, Hajdari depoziton ligjin për referendumet

DOKUMENTI: Ndryshimi i sistemit, Hajdari depoziton ligjin për referendumet 12

🕔18:24, 28.May 2020

Deputetja e opozitës parlamentare Rudina Hajdari depozitoi ditën e sotme në parlament një projektligj në lidhje me referendumet. Në Shqipëri një ligj për referendumet nuk ka e kjo gjithnjë ka qenë pengesë për qytetarët, për të realizuar referendume për çështjet

Lexo më shumë
Basha mesazh shqiptarëve: I babëzituri s’do t’ja dijë për ju, kriza e thellë ekonomike do marrë fund veç kur të bëhem unë kryeministër

Basha mesazh shqiptarëve: I babëzituri s’do t’ja dijë për ju, kriza e thellë ekonomike do marrë fund veç kur të bëhem unë kryeministër 12

🕔17:14, 28.May 2020

Kryedemokrati Lulzim Basha akuzon Kryeministrin Edi Rama, se e shkatërroi Teatrin Kombëtar, duke përfituar nga pandemia e koronavirusit. Ai thotë se teksa po i afrohet fundit të qeverisjes ‘Ramavirusi’ ka hequr dorë nga fasada. Basha akuzon se Rama shkatërroi Teatrin

Lexo më shumë
30 milionë euro për Teatrin e ri, Ahmetaj: Nga dheu do t’i nxjerrim paratë për ta ndërtuar, nëse s’i kemi

30 milionë euro për Teatrin e ri, Ahmetaj: Nga dheu do t’i nxjerrim paratë për ta ndërtuar, nëse s’i kemi 41

🕔16:55, 28.May 2020

Ministri për Rindërtimin dhe njëherazi ministri përgjegjës për situatën ekonomike, gjatë periudhës së pandemisë Arben Ahmetaj ka folur së fundmi për fondet mbi ndërtimin e Teatrit të Ri. Gjatë fjalës së tij Ahmetaj është shprehur se paratë do t’i nxirrnin

Lexo më shumë
Deputetja dekonspiron planin e Lleshajt: Pas përgjimeve, Policia tenton t’i marrë edhe hetimet Prokurorisë

Deputetja dekonspiron planin e Lleshajt: Pas përgjimeve, Policia tenton t’i marrë edhe hetimet Prokurorisë 9

🕔15:49, 28.May 2020

Përpos përgjimeve, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka çuar në Kuvend një plan për t’i marrë Prokurorisë edhe kompetencën e hetimeve, duke ia kaluar Policisë. Bëhet fjalë për të njëjtin projektligj të propozuar nga Ministria e Brendshme, i cili parashikon

Lexo më shumë
Nga Reforma në Drejtësi tek ajo Zgjedhore, zbardhen detaje nga takimi i Ruçit me ambasadoren Yuri Kim

Nga Reforma në Drejtësi tek ajo Zgjedhore, zbardhen detaje nga takimi i Ruçit me ambasadoren Yuri Kim 3

🕔15:07, 28.May 2020

Pas takimeve të njëpasnjëshme me krerët e opozitës dhe anëtarët e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore, ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka takuar sot edhe kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi. Mësohet se takimi eshte zhvilluar ne Kryesinë e

Lexo më shumë
Shefja e ONM: Reforma në Drejtësi nuk duhet të minohet tani nga sulme të ndryshme, rezultatet të pranohen

Shefja e ONM: Reforma në Drejtësi nuk duhet të minohet tani nga sulme të ndryshme, rezultatet të pranohen 10

🕔14:43, 28.May 2020

Shefja e ONM, Genoveva Ruiz Calavera ka bërë thirrje që Reforma në Drejtësi mos minohet nga sulme të ndryshme por të vijojë të ecë përpara. Sipas saj rezultatet e deritanishme duhet të pranohen teksa ajo duhet të ecë përpara sepse

Lexo më shumë
Rama paralajmëron bizneset për aplikimin e pagës së luftës: Keni një javë kohë, ndryshe penalizoheni!

Rama paralajmëron bizneset për aplikimin e pagës së luftës: Keni një javë kohë, ndryshe penalizoheni! 1

🕔14:12, 28.May 2020

Kryeministri Rama ka dhënë paralajmërimin e radhës për disa punëdhës dhe një njoftim shumë të rëndësishëm për disa mijëra punonjës. Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, Rama shkruan se “Administrata Tatimore ka kryer të gjitha verifikimet për mijëra punonjës

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim