Back to homepage

Politike

Rama: Javën tjetër nis plotësimi i Këshillit Mbikqyrës

Rama: Javën tjetër nis plotësimi i Këshillit Mbikqyrës 2

🕔08:20, 11.Sep 2014

Kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur se javën tjetër do të nisë puna për plotësimin e Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë. Rama e ka bërë të ditur këtë me anë të një statusi në Facebook, pasi momentalisht ndodhet

Lexo më shumë
Kryeministri kinez premton autostradë Shqipëri-Maqedoni

Kryeministri kinez premton autostradë Shqipëri-Maqedoni 11

🕔19:43, 10.Sep 2014

Kryeministri Edi Rama ka takuar gjatë vizitës së tij në Kinë, homologun e tij kinez, Li Keqiang. Gjatë këtij takimi, kryeministri kinez ka premtuar investime në projekte të mëdha në Shqipëri. Një prej tyre është edhe ndërtimi i një autostrade

Lexo më shumë
Dojaka dhe Idrizi te Gjiri i Lalzit

Dojaka dhe Idrizi te Gjiri i Lalzit 29

🕔19:38, 10.Sep 2014

Krerët e dy partive çame Artur Dojaka dhe Shpëtim Idrizi janë parë sot të dy në zonën rezidenciale të Gjirit të Lalzit. Dojaka drejton Aleancën Popullore, anëtare e koalicionit fitues të 23 qershorit. Idrizi, deputet i listës së PD-së, drejton

Lexo më shumë
Raporti i “The Economist”: Lazarati dhe CEZ ndikuan për statusin

Raporti i “The Economist”: Lazarati dhe CEZ ndikuan për statusin 1

🕔15:29, 10.Sep 2014

Zhvillimeve politike, ekonomike, integrimit europian te  Shqiperise, perfshi edhe operacionin anti-kanabis ne Lazarat kater muajt e fundit, agjensia prestigjoze britanike e kerkimeve dhe analizave “The Economist Intelligence Unit” i ben nje analize te detajuar. Raporti i siguruar nga Top-Channel eshte

Lexo më shumë
Këshilli Mbikëqyrës: Kuvendi të caktojë sa më parë guvernatorin e ri

Këshilli Mbikëqyrës: Kuvendi të caktojë sa më parë guvernatorin e ri 4

🕔15:27, 10.Sep 2014

Anëtarët e mbetur të Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë, kanë mbajtur një mbledhje gjatë ditës së sotme. Ata kanë kërkuar nga Kuvendi që të zgjedhë sa më parë guvernatorin dhe inspektorin e ri të BSH-së, pas arrestimit të Ardian

Lexo më shumë
Paloka: Rama në Kinë si një baron droge. Kapardiset para shqiptarëve

Paloka: Rama në Kinë si një baron droge. Kapardiset para shqiptarëve 1

🕔13:50, 10.Sep 2014

Vizita e kryeministrit Edi Rama në Kinë, është denoncuarr sot nga Partia Demokratike, jo më shumë për agjendën e punës apo objektivat e takimit, se sa për atë që PD-ja e cilësoi një skandal korrupsioni udhëtimin e tij me avion

Lexo më shumë
Vokshi: Oponencë jashtë Parlamentit

Vokshi: Oponencë jashtë Parlamentit 1

🕔13:48, 10.Sep 2014

Partia Demokratike ka mbledhur ditën e sotme grupin e punës për çështjet sociale dhe shëndetësinë. Pas mbledhjes deputetja demokrate Albana Vokshi theksoi se në mbledhje u diskutuan kryesisht problemet që ekzistojnë në shëndetësi. Ai u shpreh se Partia Demokratike do të

Lexo më shumë
Pse Fullani po dhe Gjin Gjoni jo?

Pse Fullani po dhe Gjin Gjoni jo? 4

🕔13:30, 10.Sep 2014

Një përfundim paradoksal post-euforik: a e rriti kontroll in e Berishës mbi Bankën, arrestimi i ish-guvernatorit që kishte nisur flirtin me mazhorancën e re?   Një fjalë jo dhe aq e urtë popullore thotë, “kur vjen një kokë, ngrihet një

Lexo më shumë
Arvizu: Reforma territoriale, shtysë për zhvillimin ekonomik

Arvizu: Reforma territoriale, shtysë për zhvillimin ekonomik 2

🕔12:44, 10.Sep 2014

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë Aleksandër Arvizu dhe përfaqësues të Dhomës Amerikane të Tregtisë vizituan Korçën, ku zhvilluan një takim me biznesin në këtë zonë. “Korça është një qendër e rëndësishme e kulturës, traditës dhe tregtisë.

Lexo më shumë
“RD”: Rama shkon në Kinë me avion privat

“RD”: Rama shkon në Kinë me avion privat 20

🕔11:54, 10.Sep 2014

“Rilindja Demokratike” nuk mund të rinte pa nxjerrë ndonjë perlë nga vizita e kryeministrit Edi Rama në Kinë. Sipas saj, Rama ka shkuar deri në Kinë me një avion privat. Dhe i vetmi fakt që sjell “RD”, është se të

Lexo më shumë

SONDAZH

NËSE NË TIRANË KANDIDATI PS + RILINDJE, ERION VELIAJ DO TË KISHTE PËRBALLË SI KANDIDAT TË PD, LULZIM BASHËN, PËR KË DO TË VOTONIT:

Shiko rezultatin