Back to homepage

Politike

Sherr mes Topallit e Oketës

Sherr mes Topallit e Oketës 0

🕔12:18, 8.Nov 2012

Seanca e sotme parlamentare është shoqëruar me debate të ashpra mes kryetares së Kuvendit dhe deputetit të FRD-së Oketa. Topalli akuzoi Oketën se xhaxhai i tij ka qenë kryetar i Komisionit të Burgim Internimit, në momentin që ky i fundit

Lexo më shumë
Berisha:  PS të pranoj propozimin për Fierin

Berisha: PS të pranoj propozimin për Fierin 0

🕔12:11, 8.Nov 2012

“Jemi të hapur për amendime dhe sugjerime për këto tre ligje. Ndërsa sa i përket situatës në qarkun e Fierit formula e propozuar për mocion besimi për çdo këshilltar do të ishte zgjidhja më e qytetëruar”, tha Berisha në fjalën

Lexo më shumë
Vijojnë largimet nga PD, Saimir Shehri kalon te FRD

Vijojnë largimet nga PD, Saimir Shehri kalon te FRD 0

🕔11:59, 8.Nov 2012

Kreu i partisë më të re, Fryma e Re Demokratike për Tiranën do të jetë Saimir Shehri. Gjatë prezantimit, kryetari i kësaj partie, Bamir Topi, u shpreh se “programi qeverisës i kësaj force do të jetë motivues për njerëzit për

Lexo më shumë
Ruçi: Me Fierin kërkojmë të zbatohet ligji

Ruçi: Me Fierin kërkojmë të zbatohet ligji 0

🕔11:50, 8.Nov 2012

Kreu i grupit parlamentar socialist Gramoz Ruçi i është përgjigjur sot ofertës së kryeministrit Berisha për zgjidhjen e qarkut të Fierit. Duke folur në seancën e Kuvendit, Ruçi theksoi se s`do të ketë marrëveshje politike për të shkelur ligjin. “Në

Lexo më shumë
Rama: Për çdo vit rritet analfabetizmi

Rama: Për çdo vit rritet analfabetizmi 0

🕔20:02, 7.Nov 2012

Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama ka zhvilluar takime me banorët e  komunës së Zall bastarit. Çështja e arsimit e transportit e zhvillimi i fshatit në përgjithësi kanë qenë temat për të cilat kreu i PS ka diskutuar me banorët.

Lexo më shumë
Rama: Pallati i Kulturës si Qendër tregtare që reklamon shkumë rroje! Reagon bashkia

Rama: Pallati i Kulturës si Qendër tregtare që reklamon shkumë rroje! Reagon bashkia 0

🕔19:52, 7.Nov 2012

Nuk i ka pëlqyer pamja që ka parë nga xhami i makinës dhe ndaj e ka kritikuar në Twitter. Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama shpreh në rrjetin social qëndrimin e tij lidhur me zbukurimet që i janë bërë Pallatit

Lexo më shumë
Zbulohet dokumenti, Imami abuzon me pronat e ushtrisë

Zbulohet dokumenti, Imami abuzon me pronat e ushtrisë 1

🕔19:44, 7.Nov 2012

Në komisionin e sigurisë së Kuvendit, anëtarët socialistë të komisionit kanë nxjerrë në dritë të vërtetën e shitjes së pronave të ushtrisë, dhe pse Arben Imami është përgjegjësi kryesor i këtyre shitjeve në çmime shumë larg vlerës reale të tregut.

Lexo më shumë
Berisha: Historia të mos jetë e shkruar si më parë

Berisha: Historia të mos jetë e shkruar si më parë 0

🕔19:16, 7.Nov 2012

Kryeministri i vendit Sali Berisha deklaroi se historianë dhe studiues po punojnë që në këtë 100 vjetor të pavarësisë, historia të mos jetë e shkruar sic ka qënë më parë, por të thotë të vërteta të mëdha. Këto deklarata numri

Lexo më shumë
Zgjedhjet në SHBA, politika shqiptare urime për Obamën

Zgjedhjet në SHBA, politika shqiptare urime për Obamën 0

🕔16:23, 7.Nov 2012

Arvizu: Ndiqni shembullin e SHBA-së   “Në SHBA u vërtetua edhe njëherë se zgjedhjet janë themeli i demokracisë”, deklaroi ambasadori amerikan Aleksandër Arvizu, menjëherë pas fjalimit të fitores së presidentit Obama. Duke i dhënë një mesazh dhe politikës shqiptare: ai

Lexo më shumë
Rama: Në SHBA fitoi platforma që mbron shtresat e mesme dhe të varfëra

Rama: Në SHBA fitoi platforma që mbron shtresat e mesme dhe të varfëra 0

🕔12:18, 7.Nov 2012

“Humbja e rivalit të Presidentit Obama është humbja e idesë se të pasurit duhet të paguajnë më pak taksa dhe shteti të ofrojë më pak shërbime!” Ky ka qenë reagimi i liderit të opozitës, Edi Rama, në rrejtin social “Twitter”.

Lexo më shumë