Back to homepage

Politike

Basha: Rama harroi premtimet, marrëzisë së tij do t’i tregojmë forcën e popullit

Basha: Rama harroi premtimet, marrëzisë së tij do t’i tregojmë forcën e popullit 34

🕔15:00, 19.Nov 2014

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha përmes një komenti në rrjetin social Facebook akuzon Kryeministrin Edi Rama se ka harruar Shqipërinë reale, ndërsa ka ftuar qytetarët që ti bashkohen protestës së 22 Nëntorit. Basha gjithashtu akuzon Ramën se ka harruar

Lexo më shumë
Nishani përplaset sërish me Naçon për drejtësinë

Nishani përplaset sërish me Naçon për drejtësinë 5

🕔10:02, 19.Nov 2014

Presidenti Bujar Nishani është përplasur me ministrin e Drejtësisë, Nasip Naço, në lidhje me reformën në drejtësi. Nishani ka thënë në një konferencë të organizuar nga BE, se nuk u duhet marrë me sulme personale. Edhe pse nuk ka përmendur

Lexo më shumë
Taulant Balla: Byroja e Hetimeve do dublojë kompetencat e Prokurorisë

Taulant Balla: Byroja e Hetimeve do dublojë kompetencat e Prokurorisë 9

🕔09:21, 19.Nov 2014

Këto ditë Organizata e Shteteve Amerikane në bashkëpunim me Zyrën e Bashkëpunimit të Kombeve të Bashkuara, po zhvillojnë këtu në Uashington Ekspozitën e përvitshme të Zhvillimit që mbledh specialistë e zyrtarë nga vende në zhvillim për të diskutuar mënyrat dhe

Lexo më shumë
Ironia e Ramës: Do të ndërtosh pa leje e të vjedhësh? Protesto

Ironia e Ramës: Do të ndërtosh pa leje e të vjedhësh? Protesto 8

🕔09:50, 18.Nov 2014

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar protestën që pritet të mbajë PD më 22 nëntor. Sipas tij, arsyet e protestës së saj janë qesharake. “Do të ndërtosh pa leje? Do të vjedhësh drita sa të duash? Do diplomë pa shkuar në

Lexo më shumë
Veliaj për akuzat: Grida të lërë thashethemet, të shkojë në Prokurori

Veliaj për akuzat: Grida të lërë thashethemet, të shkojë në Prokurori 4

🕔09:49, 18.Nov 2014

Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Erion Veliaj, ka folur swrish pwr akuzat e Grida Dumws për vëllain e tij. “Në pamundësi për të çuar Gridën në parlament ka shkuar opozita te Grida. Por ky është problem i PD. Ajo

Lexo më shumë
Rama: Më habiti reagimi brutal i Vuçiç

Rama: Më habiti reagimi brutal i Vuçiç 3

🕔09:47, 18.Nov 2014

Në një intervistë dhënë për emisionit “Zona B” të gazetarit Baton Haxhiu në “Klan Kosova”, kryeministri shqiptar, Edi Rama e ka konsideruar se nuk e priste atë reagim “brutal” të kryeministrit serb Aleksandër Vuçiç. “Nuk kam patur frikë për atë

Lexo më shumë
Rama distancohet nga portretet e Enverit

Rama distancohet nga portretet e Enverit 12

🕔17:53, 17.Nov 2014

Kryeministri Edi Rama është distancuar nga mbështetësit e Enver Hoxhës që u përfshinë në ceremoninë zyrtare të përkujtimit të çlirimitt ë Tiranës dhe i konsideroi ata së bashku me kritkët e tyre si e shkuara e këtij vendi. Në një

Lexo më shumë
Berisha: Protesta e 22 nëntorit, përgjigja qytetare për shtetin policor të Ramës

Berisha: Protesta e 22 nëntorit, përgjigja qytetare për shtetin policor të Ramës 5

🕔17:40, 17.Nov 2014

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar buxhetin e vitit 2015 , i cili ka kaluar për miratim në parlament. Berisha ka akuzuar qeverinë Rama-Meta se buxheti nuk është në funksion të qytetarëve, por të shtetit policor që po krijon kjo qeveri.

Lexo më shumë
PD akuzon mazhorancën: Përdhosën luftën, rehabilituan diktatorin

PD akuzon mazhorancën: Përdhosën luftën, rehabilituan diktatorin 4

🕔16:29, 17.Nov 2014

Nga obeliksu i ish te persekutuarve politike, demokratët kanë denoncuar atë që quajtën “përdhosja” e ditës së Çlirimit të Tiranës, pas shfaqjes së fotove të ish-diktatorit Enver Hoxha në ceremoninë e drejtuesve të mazhorancës. Edi Paloka tha se ideja e

Lexo më shumë
Bojaxhi: Basha karrierën politike e sheh si ambicie, jo për t’i shërbyer shoqërisë

Bojaxhi: Basha karrierën politike e sheh si ambicie, jo për t’i shërbyer shoqërisë 0

🕔14:14, 17.Nov 2014

Ish- Ministri i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës Gjergj Bojaxhi deklaron se Lulzim Basha e sheh karrierën e tij politike si një ambicie personale dhe jo për t’i shërbyer shoqërisë. “Basha ka vendosur me çdo kosto të kapë majat më të

Lexo më shumë