Back to homepage

Politike

Berisha kërkon votat e opozitës për tre ligjet

Berisha kërkon votat e opozitës për tre ligjet 0

🕔11:53, 16.Nov 2012

Kryeministri Berisha ka akuzuar kreun e PS-së Edi Rama  se po pengon integrimin e vendit në Bashkimin Europian. Nga qyteti i Elbasanit, kryeministri Berisha i bëri sërish thirrje kreut të PS-së të votojë tre ligjet e kërkuara nga Brukseli për

Lexo më shumë
Letër për presidenten Jahjaga

Letër për presidenten Jahjaga 0

🕔11:48, 16.Nov 2012

Letër e hapur Presidentes së Republikës së Kosovës   E nderuara Presidente e Republikës së Kosovës zonja Atifete Jahjaga, Po të drejtohem ty, sepse për Presidentin e Shqipërisë, nuk dua të harxhoj as frymën dhe as mendimet. Nesër, sic është

Lexo më shumë
Qosja: Berisha në pushtet, dobësi e popullit

Qosja: Berisha në pushtet, dobësi e popullit 0

🕔20:46, 15.Nov 2012

Rexhep Qosja, në një intervistë për emisionin “Fiks Fare”, komentoi ccështjen e rishkrimit të historisë. Fillimisht Qosja tha se historia e Shqipërisë gjatë këtyre 100 viteve është një histori me shumë mundime. Ai tha se së pari këto mundime shqiptarët

Lexo më shumë
PS: Të nisin hetimet për skandalin e CEZ-it

PS: Të nisin hetimet për skandalin e CEZ-it 0

🕔14:11, 15.Nov 2012

Deputeti i Partisë Socialiste, Arben Ahmetaj vazhdoi edhe sot serinë e akuzave të tij ndaj kompanisë CEZ Shpërndarja, Entit Rregullator të Energjisë dhe qeverisë. Ahmetaj bëri përgjegjëse ERE se duke favorizuar CEZ i ka shkaktuar një dëm prej 30 milionë

Lexo më shumë
AK: Qeveria ka vendosur targat e makinave me simbolet e PD

AK: Qeveria ka vendosur targat e makinave me simbolet e PD 0

🕔14:10, 15.Nov 2012

AK ka denoncuar sot modelin e ri të targave të automjeteve në të cilat janë ndryshuar simbolet kombëtare. Në prag të 100-vjetorit të Pavarësisë, aktivistë të Aleancës deklaruan se me porosi të kryeministrit Berisha, targat e reja të automjeteve nuk

Lexo më shumë
Topalli-opozitës: Pa votën tuaj nuk plotësojmë kushtet

Topalli-opozitës: Pa votën tuaj nuk plotësojmë kushtet 0

🕔11:49, 15.Nov 2012

Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli ka ftuar opozitën të jetë e përgjegjshme, duke i kujtuar se pa votat e saj nuk plotësohen kushtet e kërkuara nga Brukseli për marrjen e statusit. “Nëse nuk do të duheshin votat tuaja nuk do

Lexo më shumë
Sot afati i fundit për tre ligjet në seancë

Sot afati i fundit për tre ligjet në seancë 0

🕔09:45, 15.Nov 2012

Seanca e sotme plenare është dhe afati i fundit për të miratuar tre ligjet si kusht për integrimin, kur kanë mbetur dhe pak ditë nga 20 nëntori. Një ditë më parë të dyja palët, PS dhe PD bën të ditur

Lexo më shumë
Meta: Për një problem lokal nuk duhet ndaluar integrimi kombëtar

Meta: Për një problem lokal nuk duhet ndaluar integrimi kombëtar 0

🕔20:51, 14.Nov 2012

Kreu i LSI-së, Ilir Meta, ka reaguar për çështjen e Fierit, duke i bërë thirrje opozitës të mos mbajë peng integrimin e vendit. Sipas tij, 3 ligjet e vendosura kusht nga BE duhet patjetër të votohen në Parlament. “Politika duhet

Lexo më shumë
Gjipali: S’mjaftojnë tre ligjet për të marrë Statusin

Gjipali: S’mjaftojnë tre ligjet për të marrë Statusin 0

🕔14:50, 14.Nov 2012

Lëvizja Europiane në Shqipëri e cila merret me proceset integruese të vendit në Bashkimin Europian, e shikon me skepticizëm marrjen e Statusit në muajin dhjetor. Gledis Gjipali, drejtues i kësaj lëvizje në një intervistë për gazetën “Dita” shprehet se Shqipëria

Lexo më shumë
Topi: T’i japim fund Berishës

Topi: T’i japim fund Berishës 1

🕔13:09, 14.Nov 2012

Kreu i FRD-së Bamir Topi ka hedhur akuza ndaj mazhorancës qeverisëse se nuk po bën asgjë për mirëqënien e qytetarëve dhe se keqpërdor pushtetin për qëllime politike të ditës. Ndërsa ka prezantuar strukturën politike të FRD-së, Topi u shpreh optimist

Lexo më shumë