Back to homepage

Politike

Ambasadori i Holandës: Arrestimi i Fullanit, test për drejtësinë dhe Bankën

Ambasadori i Holandës: Arrestimi i Fullanit, test për drejtësinë dhe Bankën 0

🕔19:26, 12.Sep 2014

Martin De La Beij ambasadori Mbretërisë së Holandës në Shqipëri i ka dhënë fund detyrës në Tiranë për ta vijuar atë si diplomat në Argjetinë. Për këtë ai organizoi një ceremoni ku mes të ftuarve ishin kolegë dipllomatë, ministra dhe

Lexo më shumë
Gjin Gjonit i hiqet nga dora dosja e Fullanit

Gjin Gjonit i hiqet nga dora dosja e Fullanit 19

🕔13:35, 12.Sep 2014

Ankimimi i ish-guvernatorit Ardian Fullani në gjykatën e Apelit nuk do të shqyrtohet nga treshja e gjyqtarëve e kryesuar nga Gjin Gjoni. Gjykata e Apelit rihodhi në short caktimin e treshes së gjyqtareve për këtë çështje. Kjo, si duket pas

Lexo më shumë
Ndoka: Nuk braktiset Kuvendi për një incident të izoluar

Ndoka: Nuk braktiset Kuvendi për një incident të izoluar 6

🕔08:22, 12.Sep 2014

Kreu i PDK-së, Nard Ndoka, ka përsëritur qendrimin e tij kundër bojkotit të Kuvendit nga opozita. Sipas tij, ky vendim është marrë pa pasur konsultime. Ndoka ka thënë se parlamenti nuk mund të braktiset për një incident të izoluar. “E

Lexo më shumë
Shkreli: Prokuroria të hetojë lejet e dhëna nga Basha

Shkreli: Prokuroria të hetojë lejet e dhëna nga Basha 0

🕔21:34, 11.Sep 2014

Dhjetëra leje ndërtimi pranë Kopshtit Botanik sipas Partisë Socialiste janë dhëne ne shkelje te plote te ligjit. Arkitekti Artan Shkreli akuzoi kryetarin e Bashkisë, Lulzim Basha, per dhënien e këtyre lejeve qe sipas tij bien ne kundërshtim me planin urbanistik.

Lexo më shumë
Gjosha: Këshilli i Integrimit do ngrihet edhe pa opozitën

Gjosha: Këshilli i Integrimit do ngrihet edhe pa opozitën 1

🕔18:32, 11.Sep 2014

Për ministren e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, Këshilli Kombëtar i Integrimit merr një peshë të rëndësishme dhe thelbësore sidomos pas hapjes së negociatave. Gjatë një interviste për Top-Channel, ministria Gjosha thotë se kishte pritshmëri të tjera prej kryetares së Komisionit

Lexo më shumë
Rama, marrëveshje me homologun kinez për financimin e “Rrugës së Arbrit”

Rama, marrëveshje me homologun kinez për financimin e “Rrugës së Arbrit” 5

🕔10:22, 11.Sep 2014

Qeveria shqiptare dhe ajo kineze janë pritet të nënshkruajnë një marrëveshje për financimin e ndërtimit të Rrugës së Arbrit. Kjo është bërë e ditur nga vetë kryeministri shqiptar Edi Rama, për radion shtetërore kineze ‘CRI’. Rama është shprehur se për

Lexo më shumë
Agron Duka: Rama do të zgjedhë guvernator një benjamin të tij

Agron Duka: Rama do të zgjedhë guvernator një benjamin të tij 16

🕔09:33, 11.Sep 2014

Deputeti i Partisë Republikane, Agron Duka, thotë se kryeministri Rama do të vendosë si guvernator, një njeri të besuar të tij. Ai thotë se guvernatori i ri do të jetë i varur direkt nga Rama. “Unë do të them që

Lexo më shumë
Rama: Javën tjetër nis plotësimi i Këshillit Mbikqyrës

Rama: Javën tjetër nis plotësimi i Këshillit Mbikqyrës 2

🕔08:20, 11.Sep 2014

Kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur se javën tjetër do të nisë puna për plotësimin e Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë. Rama e ka bërë të ditur këtë me anë të një statusi në Facebook, pasi momentalisht ndodhet

Lexo më shumë
Kryeministri kinez premton autostradë Shqipëri-Maqedoni

Kryeministri kinez premton autostradë Shqipëri-Maqedoni 11

🕔19:43, 10.Sep 2014

Kryeministri Edi Rama ka takuar gjatë vizitës së tij në Kinë, homologun e tij kinez, Li Keqiang. Gjatë këtij takimi, kryeministri kinez ka premtuar investime në projekte të mëdha në Shqipëri. Një prej tyre është edhe ndërtimi i një autostrade

Lexo më shumë
Dojaka dhe Idrizi te Gjiri i Lalzit

Dojaka dhe Idrizi te Gjiri i Lalzit 29

🕔19:38, 10.Sep 2014

Krerët e dy partive çame Artur Dojaka dhe Shpëtim Idrizi janë parë sot të dy në zonën rezidenciale të Gjirit të Lalzit. Dojaka drejton Aleancën Popullore, anëtare e koalicionit fitues të 23 qershorit. Idrizi, deputet i listës së PD-së, drejton

Lexo më shumë