Back to homepage

Politike

PS: Basha të japë dorëheqjen si kryebashkiak, është bërë papagalli i PD

PS: Basha të japë dorëheqjen si kryebashkiak, është bërë papagalli i PD 12

🕔14:50, 17.Aug 2014

Deputetja e Partisë Socialiste, Esmeralda Shkjau, tha sot seBasha duhet të dorëhiqet sepse e ka braktisur detyrën si kryetar i bashkisë së kryeqytetit dhe është kthyer në papagall të Partisë Demokratike. “Lulzim Basha që ka braktisur Tiranën dhe që rikthehet

Lexo më shumë
Paloka u kujton deputetëve porosinë e Bashës: Bojkotoni takimet e Metës

Paloka u kujton deputetëve porosinë e Bashës: Bojkotoni takimet e Metës 2

🕔14:25, 17.Aug 2014

Partia Demokratike do të vijojë të ecë në rrugën e bojkotit. Kreu i grupit parlamentar demokrat, Edi Paloka, u ka dërguar një SMS ligjvënësve demokratë, duke i informuar se qëndrimi bojkotues i opozitës ndaj Kuvendit nuk ka ndryshuar. Paloka ka përcjellë

Lexo më shumë
Rama: Cane u arrestua dhe u përjashtua nga PS, e keqja s’ka parti dhe as vend mes nesh

Rama: Cane u arrestua dhe u përjashtua nga PS, e keqja s’ka parti dhe as vend mes nesh 27

🕔11:54, 17.Aug 2014

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të përgjigjet shkurt lidhur me rastin e Agron Canes. Në një postim në Facebook, Rama shpreh prerë qëndrimin e tij ndaj zyrtarit të arrestuar një ditë më parë në Sarandë. “Policia e arreston. Zyra e

Lexo më shumë
Braçe: Rasti i Canes, neveritës. Ka “binjak” Pangon e qeverisë “Berisha”  

Braçe: Rasti i Canes, neveritës. Ka “binjak” Pangon e qeverisë “Berisha”   23

🕔10:39, 17.Aug 2014

Deputeti socialist, Erion Braçe, e cilëson të neveritshme videon e transmetuar dje, ku Agron Cane kërkonte favore seksuale nga një minorene dhe nëna e saj, në këmbim të një vendi pune për këtë të fundit. Braçe thotë se kësaj ngjarjeje i

Lexo më shumë
‘23 qershori’ i konvertuar në ndarjen e re territoriale

‘23 qershori’ i konvertuar në ndarjen e re territoriale 3

🕔09:01, 17.Aug 2014

Opozitës së Lulzim Bashës i duhet një stërmundim i jashtëzakonshëm për të rikuperuar disavantazhin e votave në zgjedhjet vendore të vitit të ardhshëm. Sipas një përllogaritje të votave të 23 qershorit, rezulton se koalicioni i majtë i Kryeministrit Rama ka

Lexo më shumë
PD: Rama, Meta e Kokëdhima, njësoj përgjegjës si Agron Cane

PD: Rama, Meta e Kokëdhima, njësoj përgjegjës si Agron Cane 17

🕔20:33, 16.Aug 2014

PD nuk ka vonuar të hedhë akuza në drejtim në maxhorancës lidhur me rastin e Agron Canes, që u denoncua sot nga një grua, të cilës i kishte kërkuar marrëdhënie seksuale me të bijën në këmbim të një vendi pune.

Lexo më shumë
Fuga: Pangon e bënë drejtor, Cane u arrestua

Fuga: Pangon e bënë drejtor, Cane u arrestua 4

🕔18:13, 16.Aug 2014

Drejtori për Komunikimin në qeveri, Endri Fuga, ka krahasuar reagimin e qeverisë aktuale me atë të qeverisë së shkuar në rastet kur zyrtarë të caktuar kanë kërkuar favore seksuale në këmbim të një vendi pune. Në një postim në Tuiter,

Lexo më shumë
Reagon Kokëdhima: Agron Cane nuk është mëkëmbësi im

Reagon Kokëdhima: Agron Cane nuk është mëkëmbësi im 30

🕔17:50, 16.Aug 2014

Deputeti Koço Kokëdhima, nëpërmjet zyrës së tij në Sarandë, ka reaguar lidhur me rastin e Agron Canes, i cili pasi u denoncua për favore seksuale në këmbim të një vendi pune, në dëm të një 14-vjeçareje, u vu në pranga

Lexo më shumë
Rama: Projekti për jugun, më shumë investime në funksion të rritjes së turizmit  

Rama: Projekti për jugun, më shumë investime në funksion të rritjes së turizmit   2

🕔16:46, 16.Aug 2014

Kryeministri Rama është ndalur sot në Dhërmi, gjatë një vizite në jug të vendit, që ka për qëllim njohjen me ecurinë e sezonit turistik dhe me projektet për rehabilitimin e bregdetit. Gjatë ndalesës në kampin e vullnetarëve, një iniciativë e

Lexo më shumë
Isaraj: Nishani u nis për komandant të Shqipërisë, u bitis kapter i PD-së

Isaraj: Nishani u nis për komandant të Shqipërisë, u bitis kapter i PD-së 11

🕔14:56, 16.Aug 2014

Zëvendësministri i Drejtësisë, Arben Isaraj, thotë se me kthimin e tri ligjeve të miratuara nga Kuvendi, presidenti Nishani është kthyer në kapter të PD-së. Në një postim në Facebook, Isaraj shprehet se presidenti nuk mund të ndalojë procesin e ligjbërjes.

Lexo më shumë