Back to homepage

Politike

Dritan Hila: Si mund të më përfaqësojë Luan Bregasi si socialist mua?!

Dritan Hila: Si mund të më përfaqësojë Luan Bregasi si socialist mua?! 6

🕔14:54, 5.May 2015

Ish-zëvendësministri i Mbrojtjes, Dritan Hila, ka sulmuar kandidaturën e Luan Bregasit, i propozuar nga PS për Këshillin Bashkiak të Tiranës. Hila thotë se ai nuk mund të përfaqësojë socialistët. Për më tepër, sipas Hilës, ai ka ndërtuar edhe dy pallate

Lexo më shumë
Urdhëri i Ramës për institucionet: Jo fonde publike për fushatë

Urdhëri i Ramës për institucionet: Jo fonde publike për fushatë 12

🕔14:11, 5.May 2015

Qeveria synon dhënien fund të përdorimit të financave publike, burimeve njerëzore automjeteve shtetërore në shërbim të fushatës elektorale.  Në urdhër kryeministri kërkon marrjen e masave të nevojshme për zbatimin e Kodit Zgjedhor, për ndalimin e vënies në përdorim të subjekteve

Lexo më shumë
KQZ: Partitë politike dhe mediat të ndërpresin fushatën

KQZ: Partitë politike dhe mediat të ndërpresin fushatën 1

🕔13:46, 5.May 2015

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u ka kërkuar partive politike të ndërpresin menjëherë fushatën zgjedhore, pasi është në shkelje të Kodit Zgjedhor. Kryetarja e KQZ, Lefteri Luzi tha në një deklaratë për mediat se, fushata zyrtare nis më 22 maj dhe

Lexo më shumë
Basha në Kamëz, rikonfirmon Xhelal Mziun

Basha në Kamëz, rikonfirmon Xhelal Mziun 17

🕔12:59, 5.May 2015

Lulzim Basha ka zhvilluar paraditen e së martës një takim elektoral me banorët e Kamzës, ku ka konfirmuar rikandidimin e Xhelal Mziut.  Në fjalën e tij, Basha ka shprehur bindjen e tij se “qytetarët, të djathtë e të majtë, janë

Lexo më shumë
Vendet e Ballkanit, plan të njësuar për ndalimin e azilantëve

Vendet e Ballkanit, plan të njësuar për ndalimin e azilantëve 0

🕔12:55, 5.May 2015

Vendet e rajonit të Ballkanit Perëndimor po bashkëpunojnë për të hartuar dhe pasur procedura të njësuara të skanimit në Pikat Kufitare, për të parandaluar azilantët. Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka marrë pjesë në Forumin e Salzburgu, të Austrisë, ku

Lexo më shumë
Rama e Meta: Pa sakrificën e dëshmorëve, Shqipëria s’do ishte kjo që është

Rama e Meta: Pa sakrificën e dëshmorëve, Shqipëria s’do ishte kjo që është 40

🕔11:35, 5.May 2015

Kryeministri Edi Rama dhe kryeparlamentari Ilir Meta, nën shoqërinë e kandidatit të majtë për Tiranën, Erion Veliaj, kanë bërë homazhe te “Varrezat e Dëshmorëve”, në përkujtim të 5 Majit. Rama dhe Meta kanë thënë gjatë fjalës së tyre, se pa

Lexo më shumë
KQZ apel partive: Ndaloni fushatën elektorale, nis më 22 maj

KQZ apel partive: Ndaloni fushatën elektorale, nis më 22 maj 2

🕔10:58, 5.May 2015

KQZ iu ka bërë thirrje partive politike të ndalojnë fushatë elektorale deri më 22 maj, dita kur zyrtarisht nis kjo fushtatë. Në mbledhjen e sotme të KQZ, kryetarja Lefterie Luzi bëri këtë thirrje publike duke lexuar dhe nenet e Kodit

Lexo më shumë
Basha bën homazhe për 5 majin, por kërkon vota për 21 qershorin

Basha bën homazhe për 5 majin, por kërkon vota për 21 qershorin 15

🕔10:21, 5.May 2015

Lulzim Basha, i shoqëruar nga Sali Berisha dhe kandidati për Bashkinë e Tiranës, Halim Kosova, kanë kryer homazhe te “Varrezat e Dëshmorëve”, me rastin e 5 majit. Por, edhe pse një ngjarje tjetër, Basha nuk ka ngurruar që të bëjë

Lexo më shumë
EMRAT / Lista e PD-së për Këshillin Bashkiak të Tiranës

EMRAT / Lista e PD-së për Këshillin Bashkiak të Tiranës 5

🕔09:49, 5.May 2015

Pas PS-së dhe LSI-së, edhe Partia Demokratike ka publikuar listën e kandidatëve për Këshillin Bashkiak. Në krye të listës është Reila Bozdo, ndjekur nga Njazi Kosovrasti, Zana Guxholli, Fabian Topollaj, Kreuza Leka, Tahsim Mema, etj.     Lista e kandidatëve

Lexo më shumë
Nishani, në Nju Jork për rezolutën dedikuar kombit shqiptar

Nishani, në Nju Jork për rezolutën dedikuar kombit shqiptar 1

🕔09:33, 5.May 2015

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani po zhvillon një vizitë pune në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas zyrës së shtypit të Presidencës, kreu i shtetit është i ftuar për të ndjekur votimin e rezolutës për rolin e kombit shqiptar, e

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim