Back to homepage

Politike

EMRAT / Lista e LSI-së e kandidatëve për Këshillin Bashkiak të Tiranës

EMRAT / Lista e LSI-së e kandidatëve për Këshillin Bashkiak të Tiranës 7

🕔09:22, 5.May 2015

Lëvizja Socialiste për Integrim ka publikuar listën e kandidatëve për këshilltar të Këshillit Bashkiak të Tiranës, e cila kryesohet nga kryetarja e Këshillit Kombëtar Drejtues, Erisa Xhixho dhe nga Dekani i Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë, Shezai Rrokaj. Bie në

Lexo më shumë
Voltana Ademi i përgjigjet Ramës: Do më njohësh mirë më 21 qershor

Voltana Ademi i përgjigjet Ramës: Do më njohësh mirë më 21 qershor 20

🕔08:44, 5.May 2015

Kandidatja e PD për kryetare të bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi, iu përgjigj deklaratës së kryeministrit Edi Rama, sipas të cilit, nuk e njihte dhe nuk e kishte parë asnjëherë atë si deputete në kuvend. E ftuar në emisionin “Debati

Lexo më shumë
Ambasadori rus: Rama duhet të shmangë deklaratat provokuese

Ambasadori rus: Rama duhet të shmangë deklaratat provokuese 8

🕔08:23, 5.May 2015

Ambasadori rus në Tiranë, Alexander Karpushin, thotë se kryeministri Edi Rama duhet të shmangë deklaratat provokuese në lidhje me bashkimin Shqipëri-Kosovë. Sipas tij, Rama është shprehur gabim në lidhje me bashkimin e Shqipërisë dhe Kosovës në mënyrë klasike. Karpushin thotë

Lexo më shumë
Basha i punësuar edhe në Holandë, përfitoi 26 mijë euro vitin e kaluar

Basha i punësuar edhe në Holandë, përfitoi 26 mijë euro vitin e kaluar 16

🕔08:08, 5.May 2015

Edhe pse kryebashkiak i Tiranës, Lulzim Basha ka pasur kohë që të punësohet edhe në Holandë me kohë të pjesshme. Në deklaratën e tij të pasurisë për vitin 2014, Basha ka deklaruar se ka përfituar rreth 1.5 milionë lekë në

Lexo më shumë
Bojaxhi: Akuzat e PD për diversion janë trillim

Bojaxhi: Akuzat e PD për diversion janë trillim 1

🕔21:54, 4.May 2015

  Kandidati i pavarur për Bashkinë e Tiranës, Gjergj Bojaxhiu ka hedhur poshtë akuzat se ka hyrë në garë thjesht si një diversion. Këto akuza ai i quan si trillime e një tentative baltosje. “Janë të trilluara, nuk tregojnë fare

Lexo më shumë
Shtoi 2 mijë emra në listat zgjedhore, KQZ kallëzon në Prokurori Vangjush Dakon

Shtoi 2 mijë emra në listat zgjedhore, KQZ kallëzon në Prokurori Vangjush Dakon 4

🕔20:33, 4.May 2015

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur sot te kallezoje ne Prokurori Kreun e Bashkise se Durresit Vangjush Dako, bazuar ne raportin e Armand Telitit, auditi i zgjedhur nga Partia Demokratike per listat e zgjedhjeve te 21 Qershorit. Kjo pasi ne

Lexo më shumë
FAKSIMILE: Lista e plotë e kandidatëve të PS-së për Këshillin Bashkiak të Tiranës

FAKSIMILE: Lista e plotë e kandidatëve të PS-së për Këshillin Bashkiak të Tiranës 13

🕔18:13, 4.May 2015

Partia Socialiste ka depozituar në KQZ kandidatët e saj për Këshillin Bashkiak të Tiranës. Lista e PS-së kryesohet nga kandidatja Klodeta Dibra dhe kandidati Aldrin Dalipi (Kryetar aktual i Këshillit Bashkiak). Për një mandat të dytë garon edhe Eridjan Salianji,

Lexo më shumë
KQZ shtyn deri në orën 24:00 regjistrimin e kandidatëve

KQZ shtyn deri në orën 24:00 regjistrimin e kandidatëve 0

🕔17:37, 4.May 2015

KQZ ka shtyrë deri në mesnatë, në orën 24:00 regjistrimin për kandidatët për zgjedhjet lokale të 21 qershorit. Shtyrja e afatit u bë për shkak të fluskit, pasi disa prej kandidatëve po regjistrohen në limitetet e afatit. Më herët eksperti

Lexo më shumë
Zgjedhjet, 23 kandidatë të pavarur në garë për bashkitë

Zgjedhjet, 23 kandidatë të pavarur në garë për bashkitë 3

🕔16:30, 4.May 2015

Në 21 qershor, do të garojnë 23 kandidatë të pavarur, të cilët janë regjistruar në KZAZ dhe në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Në KQZ, nga Bashkia Tiranë është regjistruar vetëm një komitet nismëtar që mbështet kandidatin e pavarur Gjergji Bojaxhi.

Lexo më shumë
Bogdani: Askush nuk do të dëgjojë ‘show’-n mediatik të Veliajt

Bogdani: Askush nuk do të dëgjojë ‘show’-n mediatik të Veliajt 6

🕔16:00, 4.May 2015

Gert Bogdani në një deklaratë për mediat ditën e sotme ka akuzuar kandidatin e mazhorancës, Erjon Veliaj se është duke bërë shoë mediatik me takimet e tij elektorale. “Askush s’ka ndërmend të marrë leksione nga Erjon Veliaj dhe propaganda e

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim