Back to homepage

Politike

Ish-deputeti Hoxha: Lidershipi i Bashës, berishizëm me “botoks”

Ish-deputeti Hoxha: Lidershipi i Bashës, berishizëm me “botoks” 3

🕔09:46, 7.May 2014

Në një intervistë për revistën Klan, ish deputeti i PD-së Fatos Hoxha, një tjetër zë kritik ndaj zhvillimeve në parti pas 23 qershorit 2013, shigjeton kryetarin Lulzim Basha se e ka shndërruar PD-në në një parti “të kapur”. “… U

Lexo më shumë
Veliaj: Ta dija që ishte me shkollë nate, s’i thoja as kinge

Veliaj: Ta dija që ishte me shkollë nate, s’i thoja as kinge 12

🕔08:16, 7.May 2014

“Ta dija që kishte shkollë nate dhe kishte familjarë në burg për falsifikim patentash nuk do i thoja kinge”. Kjo ishte përgjigjja që  dha Ministri i Mirëqenies Sociale Erion Veliaj, deputetes së PD-së Majlinda Bregu, e cila me ironi në

Lexo më shumë
Erdogan viziton Tiranën në datën 14 maj

Erdogan viziton Tiranën në datën 14 maj 7

🕔14:21, 6.May 2014

Kryeministri i Turqisë Recep Tayyip Erdogan do të zhvillojë më 14 maj, një vizitë njëditore në Tiranë, me qëllim intensifikimin e marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Turqisë, me një fokus të veçantë ekonomik. Sipas Top Channel, e cila i referohet Ambasadës

Lexo më shumë
Majko: Nderimi me grusht nuk më bën komunist, opozitën nuk e bëjnë të djathtë diskutime të tilla

Majko: Nderimi me grusht nuk më bën komunist, opozitën nuk e bëjnë të djathtë diskutime të tilla 27

🕔13:45, 6.May 2014

Deputeti i Partisë Socialiste, Pandeli Majko, sqaron nëpërmjet një statusi në Facebook nderimin me grusht në Varrezat e Dëshmorëve, një veprim që hapi debat dhe shkaktoi reagim te opozita. Majko shprehet në reagimin e tij se ngritja e grushtit lart

Lexo më shumë
Ngjela: Po punoj për një pol të ri politik, në PD nuk shkoj

Ngjela: Po punoj për një pol të ri politik, në PD nuk shkoj 11 Updated

🕔13:45, 6.May 2014

Kreu i Partisë Ligj dhe Drejtësi, Spartak Ngjela, thotë se po punon për krijimin e një poli të ri politik. Duke folur në një intervistë në emisionin “Fakt”, Ngjela tha se pjesë e bashkëpunimit për këtë pol është edhe ish-Presidenti

Lexo më shumë
Harito në Komisionin e Integrimit, debate për shkarkimet në administratë

Harito në Komisionin e Integrimit, debate për shkarkimet në administratë 3

🕔12:49, 6.May 2014

Ministrja e Shtetit për Inovacionin dhe Administratën Publike, Milena Harito, ka raportuar sot në Komisionin e Integrimit  lidhur me shkarkimet në administratë. Deputetët e PD-së hodhën pretendimin se maxhoranca ka shkarkuar 7 mijë punonjës nga administrata, ndërsa Harito e cilësoi

Lexo më shumë
Rama: Ka ardhur koha e rishikimit të Strategjisë së Sigurisë Kombëtare

Rama: Ka ardhur koha e rishikimit të Strategjisë së Sigurisë Kombëtare 9

🕔11:48, 6.May 2014

Ka ardhur koha rishikimit të Strategjisë së Sigurisë Kombëtare, pjesë e së cilës është edhe menaxhimi i integruar i kufijve. Kështu u shpreh kryeministri Rama sot gjatë prezantimit të strategjisë “Menaxhimi i integruar i Kufijve”, një aktivitet në të cilin morën

Lexo më shumë
PD: Nderimi i figurës së Enverit, fyerje për shqiptarët

PD: Nderimi i figurës së Enverit, fyerje për shqiptarët 17

🕔11:17, 6.May 2014

Partia Demokratike ka reaguar për foton ku shfaqet ministri Naço, gjatë homazheve në memorialit të Dëshmorëve në Berat, ku ndodhej edhe fotoja e Enver Hoxhës, si dhe për nderimin e Pandeli Majko me grusht te Varrezat e Dëshmorëve në Tiranë.

Lexo më shumë
KLD vijon përndjekjen ndaj Ina Ramës: Përjashton gjyqtaren e çështjes

KLD vijon përndjekjen ndaj Ina Ramës: Përjashton gjyqtaren e çështjes 6

🕔08:16, 6.May 2014

Duket se procesi gjyqësor i hapur nga ish-Prokurorja e Përgjithshme, Ina Rama, kundër Këshillit të Lartë të Drejtësisë, ka premisa të qëndrojë në udhëkryq. Shkak pritet të bëhet seanca në Gjykatën Administrative, ku me kërkesë të KLD-së gjyqtarja që kishte

Lexo më shumë
Zgjedhjet, Tritan Shehu: PD është në një moment ristrukturimi

Zgjedhjet, Tritan Shehu: PD është në një moment ristrukturimi 1

🕔08:14, 6.May 2014

Opozita ka nisur analizën në çdo njësi për të përcaktuar shkaqet e humbjes në zgjedhjet e qershorit. Ish-kryetari i PD-së, Tritan Shehu, është shprehur se PD është në fazë ristrukturimi. Ai mbrojti idenë e shkrirjes së kryesisë së partisë. “Është

Lexo më shumë