Back to homepage

Politike

Frroku kërkon të marrë pjesë në seancat plenare, edhe pse ndodhet në burg

Frroku kërkon të marrë pjesë në seancat plenare, edhe pse ndodhet në burg 13

🕔08:08, 7.Apr 2015

Mark Frroku kërkon që të marrë pjesë në seancat plenare në Kuvend dhe komisionet parlamentare, pavarësisht se ndodhet në burg. Frroku i ka dërguar një letër Prokurorisë së Përgjithshme, ku shpreh kërkesën e tij. “Ne kemi kërkuar nga Prokuroria e

Lexo më shumë
Nishani dekreton ndryshimet në Kodin Zgjedhor

Nishani dekreton ndryshimet në Kodin Zgjedhor 1

🕔15:27, 6.Apr 2015

Presidenti Nishani dekretoi ndryshimet për Kodi Zgjedhor të miratuar nga Kuvendi. Sipas dekretit të Presidentit ndryshimet hyjnë në fuqi menjëherë. Kodi Zgjedhor u ndryshua pa reformës territoriale që reduktoi 65 bashki, njësitë vendore.

Lexo më shumë
Oketa: Ju shpjegoj të djathtën e së majtës

Oketa: Ju shpjegoj të djathtën e së majtës 31

🕔14:11, 6.Apr 2015

Një nga lëvizjet më befasuese politike para zgjedhjeve vendore të 21 qershorit të këtij viti ishte padyshim qëndrimi i Frymës së Re Demokratike, e cila ka hyrë në negociata me Kryeministrin Edi Rama për koalicion me PS-në në këto zgjedhje.

Lexo më shumë
Mark Frroku: PKD pjesë e koalicionit qeveritar në zgjedhjet vendore

Mark Frroku: PKD pjesë e koalicionit qeveritar në zgjedhjet vendore 1

🕔14:01, 6.Apr 2015

Partia Kristian Demokrate e drejtuar nga Mark Frroku do të  dalë në zgjedhjet vendore të 21 Qershorit si pjesë e koalicionit qeveritar të drejtuar nga Partia Socialiste. Kjo të paktën sipas dokumentit që PKD ka depozituar në Komisionin Qendror të

Lexo më shumë
Shkëlzen Berisha për koalicionin Rama-Topi: Tope, Tope o Papagalos

Shkëlzen Berisha për koalicionin Rama-Topi: Tope, Tope o Papagalos 12

🕔13:52, 6.Apr 2015

“Tope, Tope o Papagalos”. Kështu shkruan Shkëlzen Berisha pasi FRD-ja dhe PS-ja zyrtarizuan koalicionin për zgjedhjet vendore të 21 qershor. Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit, nuk ka mundur dot të rrijë indiferent ndaj takimit të kreut të FRD Bamir Topi

Lexo më shumë
Erjon Braçe: Pse hesht Ministria e Energjitikës për skandalin e Bankers?

Erjon Braçe: Pse hesht Ministria e Energjitikës për skandalin e Bankers? 17

🕔11:29, 6.Apr 2015

Deputeti socialist, Erjon Braçe, ka reaguar për atë që ka ndodhur në Marinëz. Ai akuzon kompaninë Bankers për shkelje të rënda. Braçe ndërkohë shprehet i shqetësuar edhe nga heshtja e Ministrisë së Energjitikës: “Prej te merkures 1 Prill; Marinza është

Lexo më shumë
Nga PD del një tjetër emër për Tiranën, Besnik Aliaj

Nga PD del një tjetër emër për Tiranën, Besnik Aliaj 7

🕔09:48, 6.Apr 2015

Nuk kanë të rreshtur emrat që dalin në qarkullim për kandidatët e mundshëm nga PD për Bashkinë e Tiranës. Kjo, për vetë faktin se dy muaj para zgjedhjeve vendore, PD nuk ka caktuar ende kandidatin. Gazeta “Shqip” shkruan sot se,

Lexo më shumë
Këshilli i Mandateve mblidhet sot për deputetin Kokëdhima, pas kërkesës së opozitës

Këshilli i Mandateve mblidhet sot për deputetin Kokëdhima, pas kërkesës së opozitës 34

🕔09:22, 6.Apr 2015

Edhe pse ditë pushimi, Kuvendi ka vendosur të mbledhë Këshillin për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin për të diskutuar kërkesën e PD për Koço Kokëdhimën. Mbledhja është parashikuar të nisë në orën 18:00. Partia Demokratike prej javësh kërkon që deputetit socialist

Lexo më shumë
Java e pritjes së madhe

Java e pritjes së madhe 10

🕔08:55, 6.Apr 2015

Kjo javë pritet që t’i japë fund gjithë dilemave për kandidatët e së majtës për zgjedhjet e 21 qershorit. Mësohet se Rama dhe Meta janë duke i dhënë dorën e fundit listës përfundimtare dhe brenda kësaj jave, do të prezantojnë

Lexo më shumë
Sondazhet brenda PS-së nxjerrin Veliajn, të preferuarin për Tiranën

Sondazhet brenda PS-së nxjerrin Veliajn, të preferuarin për Tiranën 39

🕔08:29, 6.Apr 2015

Ministri i Mirëqënies Sociale, Erion Veliaj, duket afër kandidimit për Bashkinë e Tiranës. Të paktën kështu rezulton nga sondazhet e kryera së fundmi brenda PS-së. Në pyetjen se kë preferojnë për Bashkinë e Tiranës si kandidat, mes Erion Veliajt dhe

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim