Back to homepage

Politike

Kontrata, ‘bujaria’ e çuditshme e qeverisë me Bankers: Vetëm me një rresht të faqes 12 u falën… 125 milionë USD!

Kontrata, ‘bujaria’ e çuditshme e qeverisë me Bankers: Vetëm me një rresht të faqes 12 u falën… 125 milionë USD! 25

🕔18:17, 9.Apr 2015

Dy ditë më parë dolën pjesë nga kontrata që Bankers ka bërë me qeverinë që teorikisht përfaqëson shqiptarët. Por nuk ka dalë gjithçka. Kontrata është kaq e pazakontë në përfitimet e njëanshme që i siguron Bankersit sa nuk do pranohej

Lexo më shumë
Berisha e lëshon prapë gojën në Kuvend, sulmon ministrat Tahiri e Beqaj se i “flasin pas shpinës”

Berisha e lëshon prapë gojën në Kuvend, sulmon ministrat Tahiri e Beqaj se i “flasin pas shpinës” 49

🕔18:16, 9.Apr 2015

Sali Berisha e ka lëshuar sot sërish gojën në Kuvend këtë herë ndaj ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj. Ndërsa ishte duke mbajtur fjalën e tij në foltoren e Kuvendit, Berisha është kthyer pas dhe duke iu drejtuar Beqajt “Je rrugaç

Lexo më shumë
PD zyrtarizon Xhelal Mziun (ende nën gjykim) kandidat për Kamzën. Në Elbasan, Ardian Turku

PD zyrtarizon Xhelal Mziun (ende nën gjykim) kandidat për Kamzën. Në Elbasan, Ardian Turku 28

🕔17:31, 9.Apr 2015

Partia Demokratike, ka zyrtarizuar kandidatët për kreun e Bashkisë Elbasan dhe për kreun e Bashkisë Kamëz për zgjedhjet vendore të 21 qershorit. Sipas një njoftimi, PD-ja do të ketë si kandidat deputetin aktual Ardian Turku në Elbasan, ndërsa në Kamëz

Lexo më shumë
Basha takon Menduh Thaçin, diskutohet situata politike në Maqedoni

Basha takon Menduh Thaçin, diskutohet situata politike në Maqedoni 0

🕔13:52, 9.Apr 2015

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot kryetarin e Partisë Demokratike Shqiptare të Maqedonisë, Menduh Thaçi, në një takim, ku u diskutua për situatën politike në Maqedoni. Kryetari Basha, rikonfirmoi mbështetjen e plotë të Partisë Demokratike për kauzën e

Lexo më shumë
BE: Të bëhen hetime të plota dhe pa ndikim ndaj prokurorisë

BE: Të bëhen hetime të plota dhe pa ndikim ndaj prokurorisë 1

🕔13:32, 9.Apr 2015

Maja Koçijançiç, zëdhënësja e shefes së politikës së jashtme në BE, Frederika Mogerini ka folur sot lidhur me çështjen e deputetit shqiptar, Mark Frroku, duke inkurajuar institucionet përgjegjëse, gjykatën e prokurorinë që të hedhin dritë mbi këtë ngjarje duke zbatuar

Lexo më shumë
Braçe replikon me Berishën: S’është rritur asnjë pagë deputeti

Braçe replikon me Berishën: S’është rritur asnjë pagë deputeti 9

🕔11:58, 9.Apr 2015

Erion Braçe ka replikuar me Sali Berishën gjatë seancës së sotme plenare. Berisha ka thënë gjatë fjalës së tij, se kjo qeveri nuk mendon për të varfërit, ndërsa nga ana tjetër rrit pagat për deputetët. Sipas Braçes, Berisha gënjen në

Lexo më shumë
SHKODER / Ish-gazetari i RD-së del si kandidat i pavarur përballë Bazhdarit

SHKODER / Ish-gazetari i RD-së del si kandidat i pavarur përballë Bazhdarit 6

🕔11:22, 9.Apr 2015

Nje kandidat i pavarur kunder Bazhdarit dhe PD ne Shkoder. Ai është Vullnet Elbasani. Ish-gazetar i Rilindjes Demokratike, se bashku me grupin e tij te vullnetareve ka nisur punen për të organizuar ekipin, duke hapur edhe një profil në ‘’Facebook’’

Lexo më shumë
Frroku s’merr pjesë në seancë, Prokuroria s’i kthen përgjigje

Frroku s’merr pjesë në seancë, Prokuroria s’i kthen përgjigje 0

🕔10:50, 9.Apr 2015

Mark Frroku kishte kërkuar që të ishte prezent në sallën e Kuvendit sot. Por, kjo gjë nuk ka ndodhur. Prokuroria nuk i ka kthyer përgjigjie kërkesës së avokatëve të Frrokut, të cilët kërkojnë që ai të jetë present në seancat

Lexo më shumë
PD kërkon të zbusë PR-në, i ofron Beratin që të heqë dorë nga Durrësi

PD kërkon të zbusë PR-në, i ofron Beratin që të heqë dorë nga Durrësi 3

🕔09:17, 9.Apr 2015

Partia Demokratike është duke bërë përpjekje që të zbusë Partinë Republikane, e cila ka paralajmëruar se do të dalë e vetme në zgjedhje, nëse PD nuk i lë Bashkinë e Durrësit. Për këtë arsye, PD ka vendosur që t’i ofrojë

Lexo më shumë
Bogdani, i përzgjedhuri final i Bashës për Tiranën?

Bogdani, i përzgjedhuri final i Bashës për Tiranën? 17

🕔08:29, 9.Apr 2015

Gerti Bogdani duket se është i përzgjedhuri final i Lulzim Bashës për Tiranën. Kështu shkruan “Shqiptarja.com”. Sipas kësaj të fundit, Halim Kosova, një nga katër kandidatët potencialë, ka vendosur të tërhiqet nga gara. Për këtë arsye, Basha duket se ka

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim