Back to homepage

Politike

Miratohet kandidatura për hapjen e dosjeve, Opozita kërkon lustracion

Miratohet kandidatura për hapjen e dosjeve, Opozita kërkon lustracion 0

🕔08:58, 13.Oct 2015

Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut shqyrtoi dhe miratoi projektvendimin “Për propozimin e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë të një anëtari të Autoritetit për Informimin për Dokumentet e Ish-Sigurimit të Shtetit”. E pranishme në mbledhjen

Lexo më shumë
RAPORTI / Bordet, zyrtarët e lartë miq të ministrave, rroga më të larta edhe se Presidenti e Kryeministri

RAPORTI / Bordet, zyrtarët e lartë miq të ministrave, rroga më të larta edhe se Presidenti e Kryeministri 24

🕔08:40, 13.Oct 2015

Sipas një raporti të KLSH anëtarët e disa Bordeve të Institucioneve Shtetërore në Shqipëri marrin paga marramendëse, më të larta se sa vetë Presidenti apo Kryeministri. Anëtarët mund të jenë pjesë të disa bordeve dhe në jo pak raste, ata

Lexo më shumë
Përmbytjet, 6 milionë euro nga fondi i emergjencave për argjinatura dhe kanalizime

Përmbytjet, 6 milionë euro nga fondi i emergjencave për argjinatura dhe kanalizime 14

🕔18:30, 12.Oct 2015

Zv.kryeministri Peleshi, i shoqëruar nga shefi i Emergjencave Civile, Shemsi Premçi dhe kryetari i Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli ishin sot në disa nga zonat më të goditura nga përmbytjet e fundjavës në Vlorë. Sipas zv.kryeministrit, kjo situatë nuk është

Lexo më shumë
Majko: Për herë të parë Asambleja e NATO-s përfshin Kosovën në punimet e saj

Majko: Për herë të parë Asambleja e NATO-s përfshin Kosovën në punimet e saj 1

🕔17:30, 12.Oct 2015

Deputeti i Partisë Socialiste, Pandeli Majko njofton se për herë të parë Asambleja e NATO­-s ka përfshirë në kalendarin e punimeve të saj një samit që do të mbahet në Kosovë. Deklarata e ish-­kryeministrit socialist është bërë në profilin e

Lexo më shumë
Kombëtarja bën bashkë Metën e Bashën në Presidencë, Rama mungon

Kombëtarja bën bashkë Metën e Bashën në Presidencë, Rama mungon 11

🕔17:13, 12.Oct 2015

Kombëtarja ka bërë bashkë Kryetarin e Kuvendit Ilir Meta, Presidentin  Bujar Nishani si dhe Kryetarin e opozitës Lulzim Basha. Foto është publikuar në facebook nga këshilltari i Presidentit për  Çështjet Vendore, Ylli Asllani. Kryeministri Rama nuk ka preferuar që ta

Lexo më shumë
Spartak Braho takon Ismail Morinën në qeli

Spartak Braho takon Ismail Morinën në qeli 20

🕔17:01, 12.Oct 2015

Kryetari i Komisionit të Sigurisë Kombëtare Spartak Braho është takuar me Ismail Morinën ose i njohur ndryshe si Ballist Morina. Burime nga policia bëjnë të ditur se takimi ka përfunduar para disa minutave. Të njëjtat burime konfirmojnë faktin se Braho

Lexo më shumë
Rama premton stadiumin e ri në Tiranë: Do quhet Arena Kombëtare, pllakë ari me emrat tuaj në hyrje

Rama premton stadiumin e ri në Tiranë: Do quhet Arena Kombëtare, pllakë ari me emrat tuaj në hyrje 25

🕔15:39, 12.Oct 2015

Kualifikimi për në kampionatin evropian të futbollit do t’i “sjell” kombëtares një stadium të ri në Tiranë – premton kreu i ekzekutivit Edi Rama. Deklarata e tij u bë në selinë e Kryeministrisë gjatë pritjes për futbollistët. “Së bashku me

Lexo më shumë
Opozita ngre dyshime se pse hidrovoret nuk u furnizuan me energji

Opozita ngre dyshime se pse hidrovoret nuk u furnizuan me energji 0

🕔14:28, 12.Oct 2015

Opozita pretendon se hidrovoret janë lënë qëllimisht pa energji elektrike në zonat e përmbytura. Deputetja e PD-së, Mimoza Hajdarmataj kërkoi sot nga Ministri i Energjetikës të japë sqarime përse nuk u furnizuan hidorovoret me energji në këto zona. Ajo kërkoi

Lexo më shumë
Berisha mbron Fullanin: Mbaroi farsa hakmarrëse e Ramës

Berisha mbron Fullanin: Mbaroi farsa hakmarrëse e Ramës 3

🕔13:50, 12.Oct 2015

Pasi gjykata e shpalli të pafajshëm ish-Guvernatorin Ardian Fullani, ka reaguar edhe ish-kryeministri Sali Berisha. Ai tha se mbaroi një farsë hakmarrëse e Edi Ramës ndaj armikut të tij. “Sot gjykata shpalli te pafajshem ish Guvernatorin e Bankes se Shqiperise,

Lexo më shumë
Kryeministri italian mesazh Ramës për fitoren në Armeni: Ju presim në Evropën politike

Kryeministri italian mesazh Ramës për fitoren në Armeni: Ju presim në Evropën politike 6

🕔13:44, 12.Oct 2015

Kryeministri italian Mateo Renzi i ka dërguar një mesazh kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama në lidhje me fitoren e mbrëmshme në Armeni. Renzi uron homologun dhe mikun e tij Rama për fitoren dhe kualifikimin për në kampionatin italian. Shqipëria merr

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim