Back to homepage

Politike

Ministri grek e thërret Bushatin Dhimitër: Edhe mua më thonë Nikos kur emrin e kam Nikolaos

Ministri grek e thërret Bushatin Dhimitër: Edhe mua më thonë Nikos kur emrin e kam Nikolaos 10

🕔11:50, 15.Jul 2015

Ministri i Jashtëm grek ka folur me një frymë tejet pozitive për marrëdhëniet mes dy vendeve tona, duke u ndalur tek raportet mes dy vendeve, situatës ë rajon, por edhe marrëveshjet e arritura. E përpos kësaj, ajo që krijoi humor

Lexo më shumë
Komisioni i Jashtëm diskuton marrëveshjet e ujit. Dade: Nuk i ndajmë politikisht investimet

Komisioni i Jashtëm diskuton marrëveshjet e ujit. Dade: Nuk i ndajmë politikisht investimet 1

🕔10:26, 15.Jul 2015

Marrëveshja me Gjermaninë për furnizimin me ujë në zonat rurale është tema e diskutimit në mbledhjen e sotme të Komisionit të Jashtëm. Por debati lidhur me këtë marrëveshje është fokusuar tek përfituesit e këtij investimi, pasi anëtarët e komisionit e

Lexo më shumë
PD akuzon Ramën: Shkeli Kodin Zgjedhor. Ndryshoi qendrën e votimit 5 ditë para zgjedhjeve

PD akuzon Ramën: Shkeli Kodin Zgjedhor. Ndryshoi qendrën e votimit 5 ditë para zgjedhjeve 11

🕔10:19, 15.Jul 2015

Partia Demokratike ka akuzuar sot kryeministrin Edi Rama se është shkelësi i parë i ligjit për kodin zgjedhor për ‘Lokalet 2015’. Në një dalje publike para mediave, Kreu i Grupit Parlamentar të PD­së, Edi Paloka pohoi se Rama ndryshoi qendrën

Lexo më shumë
Doshi dhe Ruçi flasin për takimin: Jam ende deputet i PS. Takimi s’përbën lajm

Doshi dhe Ruçi flasin për takimin: Jam ende deputet i PS. Takimi s’përbën lajm 2

🕔09:57, 15.Jul 2015

Një ditë pas takimit me deputetin kontrovers të PS­së, Tom Doshi, për kreun e grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Gramoz Ruçi takimi nuk ka pse të përbëjë lajm për mediat. I pyetur nga “GSH”, Ruçi është shprehur: “Nuk duhet të

Lexo më shumë
Komisioni i Ekonomisë diskuton raportin e KLSH-së: Për 6 muaj u zbuluan 27 mld lekë dëme

Komisioni i Ekonomisë diskuton raportin e KLSH-së: Për 6 muaj u zbuluan 27 mld lekë dëme 5

🕔09:49, 15.Jul 2015

Komisioni i Ekonomisë ka diskutuar sot raportin e Kontrollit të Lartë të Shtetit për vitin 2014. I pranishëm në këtë mbledhje, kreu i KLSH­-së, Bujar Leskaj deklaroi se gjatë vitit të kaluar dhe 6­mujorit të parë të 2015­ës, nga 160

Lexo më shumë
Komisioni i Ligjeve miraton marrëveshjen e narkotikëve me SHBA-të

Komisioni i Ligjeve miraton marrëveshjen e narkotikëve me SHBA-të 5

🕔09:33, 15.Jul 2015

Komisioni i Ligjeve ka miratuar marrëveshjen për narkotikët me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Marrëveshja është miratura me votat e të gjitha palëve, ndërsa në këtë mbledhje të Komisionit të Ligjeve ka qenë i pranishëm edhe ministri i Brendshëm, Saimir

Lexo më shumë
Doshi: Takimi me Ruçin? Unë jam ende deputet i PS-së

Doshi: Takimi me Ruçin? Unë jam ende deputet i PS-së 0

🕔09:01, 15.Jul 2015

Tom Doshi ka komentuar takimin e zhvilluar dje me kruen e grupit parlamentar të PS-së, Gramoz Ruçi. Ai thotë se ajo ka qenë një kafe normale. Edhe pse është përjashtuar nga PS, Doshi thotë se është ende pjesë e kësaj

Lexo më shumë
Një paketë “Kotzias” për paktin Detar dhe Ligjin e Luftës? MPJ: Janë spekulime mediatike

Një paketë “Kotzias” për paktin Detar dhe Ligjin e Luftës? MPJ: Janë spekulime mediatike 2

🕔22:57, 14.Jul 2015

Lidhur me disa lajme të përhapura në media se Ministri i Jashtëm grek vjen në Tiranë me një paketë propozimesh që do t’i bëjë Tiranës zyrtare, sidomos për rishikimin e paktit për kufijtë detarë, Glevin Dervishi, këshilltar për mediat i

Lexo më shumë
Testi Kotzias, depresioni i Athinës përballë kurajos së Tiranës

Testi Kotzias, depresioni i Athinës përballë kurajos së Tiranës

🕔22:01, 14.Jul 2015

Mediat greke besojnë se vizita e ministrit të Jashtëm Nikolaos Kotzias në Tiranë nuk do të prodhojë një perspektivë më të mirë në marrëdhëniet mes dy vendeve, por do t’i shërbejë Greqisë për të nxjerrë disa konkluzione në funksion të

Lexo më shumë
Kryeministri Edi Rama shtron Iftar për besimtarët myslimanë

Kryeministri Edi Rama shtron Iftar për besimtarët myslimanë 0

🕔20:05, 14.Jul 2015

Kryeministri Edi Rama ka shtruar mbrëmjen e së martës një Iftar me rastin e muajit të Ramazanit në Kryeministri. Kreu i qeverisë u shpreh se Iftari është një mundësi e veçantë për të përjetuar një hapësirë bashkëjetese të çiltër. “Pjesëmarrja

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim