Back to homepage

Politike

Rama në Panairin e Punës: 6200 vende jo vetëm për fshesarë

Rama në Panairin e Punës: 6200 vende jo vetëm për fshesarë 12

🕔15:29, 1.May 2014

Kryeministri Edi Rama vizitoi sot panairin e punës në Tiranë. Në Ditën e Punëtorëve, Rama u njoh me mendimet e sipërmarrësve të ndryshëm, të pranishëm në panairin e punës. “Qeveria ka ndërtuar mekanizma për ta vënë në lëvizje Fondin e

Lexo më shumë
Luan Rama: Kushtet për reformat nuk mund t’i vënë humbësit

Luan Rama: Kushtet për reformat nuk mund t’i vënë humbësit 3

🕔11:46, 1.May 2014

Intervistoi Isuf Kurtaj Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Luan Rama, përmes një interviste për gazetën ‘Dita’, rrëfen raportin që ka LSI me PS-në pas 7 muajve bashkëqeverisje. Rama e quan indiferencën e opozitës një ‘kapriçio’ politike të papërgjegjshme. Ndërsa nuk

Lexo më shumë
Zbardhen vendimet e Qeverisë, lirohet nga detyra Frrok Çupi

Zbardhen vendimet e Qeverisë, lirohet nga detyra Frrok Çupi 16

🕔17:52, 30.Apr 2014

Zbardhen vendimet e Këshillit të Ministrave, pas mbledhjes së zhvilluar sot. Një ndër vendimet më të rëndësishme të miratuar në mbledhjen e radhës së kabinetit qeveritar ka qenë përcaktimi kushteve dhe procedurave për përmirësimin dhe përditësimin e të dhënave të

Lexo më shumë
Komisioni Hetimor për Policinë e Shtetit, raporti përfundimtar më 7 Maj

Komisioni Hetimor për Policinë e Shtetit, raporti përfundimtar më 7 Maj 1

🕔13:19, 30.Apr 2014

Komisioni Hetimor mbi lëvizjet në Policinë e Shtetit u përfshi nga debatet në mbledhjen e tij të rradhës për shkak të një kërkese të bërë nga Kryetari Arben Ristani në lidhje me një shkresë që i përkiste vitit 2004. Gjithsesi

Lexo më shumë
Nëpunësi Civil, ligji i ri në Kuvend, opozita kundër

Nëpunësi Civil, ligji i ri në Kuvend, opozita kundër 0

🕔09:30, 30.Apr 2014

Mazhoranca përfshin në kalendarin e punimeve të Parlamentit ligjin e ri për nëpunësin civil të rregulluar. Me projektligjin e ri, qeveria synon të realizojë qëllimin e aktit normativ, duke i shtyrë efektet e ligjit “Për nëpunësin civil” deri më 1

Lexo më shumë
Majko:Statusi i PS-së? Shkelje të mirëkuptueshme

Majko:Statusi i PS-së? Shkelje të mirëkuptueshme 2

🕔09:16, 30.Apr 2014

Deputeti i Partisë Socialiste, Pandeli Majko, ish Ministër Mbrojte, ish-Kryeministër, i ftuar në “Studio e Hapur”, të gazetares Eni Vasili e cilësoj fyerje për Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipërisë, akuzat për implikimin e infrastrukturës së tyre në trafikun

Lexo më shumë
Merret në mbrojtje familja e Fatbardh Plakut, Berisha: Heshtja akuzon Ramën

Merret në mbrojtje familja e Fatbardh Plakut, Berisha: Heshtja akuzon Ramën 18

🕔15:09, 29.Apr 2014

Familja e kryetarit të komunës së Farkës, Fatbardh Plaku, është marrë në mbrojtje nga policia. Urdhri i mbrojtjes së familjes Plaku vjen pas dy atentateve të ditëve të fundit: ai i djeshmi, kur u qëllua me shotgun në drejtim të

Lexo më shumë
Hoffmann: Vizita e Ramës në Berlin, impakt pozitiv për investitorët gjermanë

Hoffmann: Vizita e Ramës në Berlin, impakt pozitiv për investitorët gjermanë 3

🕔14:33, 29.Apr 2014

Vizita e Kryeministrit Edi Rama në Berlin pati impakt pozitiv tek biznesi gjerman që operon në Shqipëri. Deklarata u bë nga Ambasadori Hellmut Hoffmann, gjatë një takimi të zhvilluar në Ambasadën gjermane për prezantimin e rezultateve të anketimit të vitit

Lexo më shumë
Skema si do të rritet mosha e pensionit dhe vjetërsia e punës që kërkohet

Skema si do të rritet mosha e pensionit dhe vjetërsia e punës që kërkohet 7

🕔12:36, 29.Apr 2014

Reforma në pensione, e cila pritet të hyjë në fuqi në datën 1 janar 2014 merr në konsideratë dy opsione për ndryshimin e skemës aktuale. Gjithçka është prezantuar nga ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Erion Veliaj, i cili shpjegoi

Lexo më shumë
Paloka: Shkresa e SHISH për avionët ka dalë nga Mbrojtja

Paloka: Shkresa e SHISH për avionët ka dalë nga Mbrojtja 21

🕔10:52, 29.Apr 2014

Kreu i grupit parlamentar të PD-së, Edi Paloka, thotë se dokumenti me firmën e Visho Ajazit është vetë një provë për përdorimin e infrastrukturës ushtarake në trafikun e lëndëve narkotike. Paloka tha se shkresa sekrete e SHISH-it ka dalë në

Lexo më shumë