Back to homepage

Politike

Buxheti 2014, Dalipi: Vërejtjet e Prefektit do të merren parasysh

Buxheti 2014, Dalipi: Vërejtjet e Prefektit do të merren parasysh 0

🕔18:03, 25.Apr 2014

Kreu i Këshillit Bashkiak të Tiranës Aldrin Dalipi, deklaroi se në mbledhjen e radhës të Këshillit më 30 prill, këshilltarët e mazhorancës do të propozojnë të paraqitet serish në rendin e ditës diskutimi i buxhetit 2014 për Tiranën. Dalipi theksoi

Lexo më shumë
Prefekti Vorpsi: Neveri për gjuhën banale të Bashkisë së Tiranës

Prefekti Vorpsi: Neveri për gjuhën banale të Bashkisë së Tiranës 5

🕔12:53, 25.Apr 2014

Prefekti Sadi Vorpsi ka reaguar pas  deklaratave të Bashkisë Tiranë, e cila një ditë më parë e akuzoi prefektin se po bëhet vegël e kryeministrit, duke bllokuar buxhetin. Në një deklaratë për mediat, prefekti i Tiranës, e cilëson të papranueshme

Lexo më shumë
Arvizu në Presidencë, takim me Nishanin

Arvizu në Presidencë, takim me Nishanin 8

🕔12:11, 25.Apr 2014

Ambasadori amerikan në Tiranë, Aleksander Arvizu, ka zhvilluar sot një takim me kreun e shtetit. Takimi ka nisur rreth orës 12:00 në Presidencë. Nuk dihet ende tema e bisedimeve mes Arvizusë dhe Nishanit. Takimi vjen në një kohë kur situata

Lexo më shumë
Reforma territoriale, Fino: Të hënën mblidhet komisioni

Reforma territoriale, Fino: Të hënën mblidhet komisioni 3

🕔11:07, 25.Apr 2014

Bashkëkryetari i komisionit të Reformës Zgjedhore, Bashkim Fino deklaroi se ky komision do të nisë punën të hënën në orën 09:00. Fino ftoi edhe një herë opozitën të bëhet pjesë e kësaj mbledhjeje duke shtuar se këto mbledhje do të

Lexo më shumë
Majko: Kur më akuzoi Berisha se kisha miliona euro, kolegët filluan të më adhurojnë

Majko: Kur më akuzoi Berisha se kisha miliona euro, kolegët filluan të më adhurojnë 18

🕔09:51, 25.Apr 2014

 Ish-kryeministri socialist, Pandeli Majko, duke folur në seancën e djeshme të Kuvendit, zbuloi një detaj, që flet për perceptimin që krijohet për një njeri që ka bërë para, pavarësisht mënyrës sesi i ka bërë ato. Majko solli një episod të

Lexo më shumë
Kuvend, Berisha: Keni rritur çmimet e ilaçeve. Beqaj: S’ka rritje por ulje

Kuvend, Berisha: Keni rritur çmimet e ilaçeve. Beqaj: S’ka rritje por ulje 7

🕔15:49, 24.Apr 2014

Ish-kryeministri Sali Berisha në seancën e sotme në Kuvend ka akuzuar qeverinë për shpërdorim masiv të pasurive publike. “Ju dyfishuat çmimin e ilaçeve pensionistëve. Kur fle në 600 milion euro dhe puplat. Nuk shikoni më varfërinë. Nuk jepet asnjë dokument

Lexo më shumë
Legalizimet, Bashkia: Lame po gënjen, s’ka kërkuar konsultim

Legalizimet, Bashkia: Lame po gënjen, s’ka kërkuar konsultim 0

🕔14:37, 24.Apr 2014

Bashkia e Tiranës ka reaguar ndaj kreut të ALUIZN-it Artan Lamen, duke e quajtur të paaftë dhe papërgjegjshëm. Përmes një deklarate nënkryetarja e Bashkisw së Tiranws Nevila Xhindi, tha se “Ligji për “Legalizimin, urbanizimin dhe integrimin e ndërtimeve pa leje”

Lexo më shumë
Kuvend, Berisha: Keni futur nën jastëk 60 milionë euro, Ruçi: Ke frikë nga ILDKP

Kuvend, Berisha: Keni futur nën jastëk 60 milionë euro, Ruçi: Ke frikë nga ILDKP 23

🕔13:15, 24.Apr 2014

Ish kreu demokrat Sali Berisha, në seancën e sotme në Kuvend ku po diskutohet për ndryshimet që priten të bëhen me qëllim heqjen e të drejtës së Presidentit për propozimin e kreut të ILDKP-së tha se “Mazhoranca ka shkelur Kushtetutën

Lexo më shumë
Kuvend, sot vendoset për reformën ‘territoriale’ dhe për kreun e ILDKP

Kuvend, sot vendoset për reformën ‘territoriale’ dhe për kreun e ILDKP 0

🕔11:04, 24.Apr 2014

Kuvendi i Shqipërisë pritet që të kalojë një ditë të nxehtë, pasi në seancës e sotme parlamentare do të hidhet për diskutim reforma Administrativo-Territoriale. Në seancën e sotme parlamentare është parashikuar të diskutohet projektvendimi “Për disa ndryshime dhe shtesa në

Lexo më shumë
Bylykbashi citon fjalët e Olldashit: Në Parlament nuk ka vend për blerës votash

Bylykbashi citon fjalët e Olldashit: Në Parlament nuk ka vend për blerës votash 1

🕔10:59, 24.Apr 2014

Deputeti i PD, Oerd Bylykbashi ka reaguar sot në seancën e parlamentit rreth pushimit të cështjes së votave të Korcës nga prokuroria. Sipas Bylykbashit, kush bën krim sot amnistohet. “Kush bën krime amnistohet. E tha Sokol Olldashi në parlament një

Lexo më shumë