Back to homepage

Politike

Topi pranon ftesën e Ramës për koalicion

Topi pranon ftesën e Ramës për koalicion 25

🕔11:57, 2.Apr 2015

Fryma e Re Demokratike e drejtuar nga Bamir Topi i ka thënë po ftesës publike të bërë nga Kryeministri Edi Rama, njëkohësisht Kryetar i PS-së, për bashkëpunimin e këtyre partive për zgjedhjet vendore të 21 Qershorit. Vendimi i FRD është bërë

Lexo më shumë
FOTO: Rama, marrëveshje edhe me maqedonasit për zgjedhjet vendore

FOTO: Rama, marrëveshje edhe me maqedonasit për zgjedhjet vendore 3

🕔11:37, 2.Apr 2015

Kryeministri Edi Rama thotë se ka edhe mbështetjen e maqedonasve të Bashkisë së Pustecit. “Me Themelkon kryetar i partisë maqedonase e i Bashkisë Pustec pas marrëveshjes për futjen në koalicionin fitues”, shkruan Rama, ndërsa ka postuar një foto me kreun

Lexo më shumë
Basha në Shkodër për të kujtuar dëshmorët e 2 prillit, mungon Topalli

Basha në Shkodër për të kujtuar dëshmorët e 2 prillit, mungon Topalli 26

🕔10:56, 2.Apr 2015

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka qenë sot në Shkodër për të kujtuar 2 prillin dhe për të protestuar kundër qeverisë. Ajo që binte në sy, ishte mungesa e deputetës të qarkut të Shkodrës, Jozefina Topalli, ndërsa të pranishëm kanë

Lexo më shumë
Kuvendi i hap rrugë arrestimit të dytë të Mark Frrokut

Kuvendi i hap rrugë arrestimit të dytë të Mark Frrokut 6

🕔10:35, 2.Apr 2015

Kuvendi i ka hapur rrugë arrestimit të dytë të Mark Frrokut. Me 113 vota pro, dy kundër dhe dy abstenim, në seancën e sotme është pranuar kërkesa e Prokurorisë për arrestimin e Frrokut. Vetë Frroku tha para votimit, se nuk

Lexo më shumë
Frroku: Ditën e vrasjes s’kam qenë në Belgjikë (sqaron edhe “mbledhjen e baballarëve”)

Frroku: Ditën e vrasjes s’kam qenë në Belgjikë (sqaron edhe “mbledhjen e baballarëve”) 10

🕔09:57, 2.Apr 2015

Deputeti Mark Frroku, ka sqaruar para kolegëve të tij në Kuvend, akuzat që rëndojnë mbi të, për vrasjen e shtetasit Aleksandër Kurti në Belgjikë. Frroku ka thënë se ai nuk ka qenë në Belgjikë, kur ka ndodhur vrasja. Ai u

Lexo më shumë
Donald Lu: Në Shqipëri rrezikoni shumë, por ia vlen

Donald Lu: Në Shqipëri rrezikoni shumë, por ia vlen 8

🕔09:15, 2.Apr 2015

Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu, ka marrë pjesë në një ceremoni mirëseardhje për të, të organizuar nga Dhoma Amerikane e Tregtisë. Me këtë rast ai ka mbajtur një fjalim. Lu ka thënë se në Shqipëri biznesmenët rrezikojnë shumë, por

Lexo më shumë
Gjergj Bojaxhi: Po më bëjnë presion në media dhe rrjetet sociale, për të më dekurajuar

Gjergj Bojaxhi: Po më bëjnë presion në media dhe rrjetet sociale, për të më dekurajuar 22

🕔08:48, 2.Apr 2015

Gjergj Bojaxhi tashmë ka nisur mbledhjen e firmave për të finalizuar hyrjen në garë si i pavarur për Bashkinë e Tiranës. Por, ai thotë se tashmë është nën presion dhe sulme personale. “Ka pasur sidomos përpjekje për dekurajim nëpër media

Lexo më shumë
Vasili: LSI mbështet Keti Bazhdarin për fitoren e Bashkisë së Shkodrës

Vasili: LSI mbështet Keti Bazhdarin për fitoren e Bashkisë së Shkodrës 0

🕔18:43, 1.Apr 2015

Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili përshëndet kandidaturën e znj. Keti Bazhdari për Bashkinë e Shkodër. Në një prononcim për mediat, Vasili vlerëson figurën e znj. Bazhdari si një kandidate e shkëlqyer e aleancës së

Lexo më shumë
PR i qëndron kandidaturës së Dukës për Durrësin. Mediu dërgon Madhin në takimin me Bashën

PR i qëndron kandidaturës së Dukës për Durrësin. Mediu dërgon Madhin në takimin me Bashën 5

🕔17:02, 1.Apr 2015

PD mblodhi aleatët e saj për ndarjen e bashkive apo edhe për emra konkretë kandidatësh në zgjedhje. Aleatja më e madhe e demokratëve, Partia Republikane u përfaqësua nga nënkryetari Arjan Madhi. Kjo parti gjatë këtyre ditëve ka shfaqur pakënaqësitë e

Lexo më shumë
Braçe pro Bazhdarit në Shkodër: Ç’duhet të bëjmë përballë atij “veriu blu” të marrim Tarzanin?

Braçe pro Bazhdarit në Shkodër: Ç’duhet të bëjmë përballë atij “veriu blu” të marrim Tarzanin? 6

🕔16:39, 1.Apr 2015

Kandidatura e Keti Bazhdarit në Shkodër është mbështetur edhe nga nënkryetari i grupit parlamentar socialist, Erjon Braçe. “Keti Bazhdari, si kandidate e PS-së dhe e mazhorancës për të drejtuar një super qytet si Shkodra, më përfaqëson!”, ka thënë Braçe. Ironikisht,

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim