Back to homepage

Politike

Rama zyrtarizon nisjen e operacionit për kontrollin në tregun e karburanteve

Rama zyrtarizon nisjen e operacionit për kontrollin në tregun e karburanteve 11

🕔10:11, 30.Apr 2015

Kryeministri Edi Rama zyrtarizoi sot fillimin e operacionit për kontrollin e të gjitha kompanive të prodhimit të naftës, por dhe pikat e tregtimit me shumicë dhe pakicë të karburantit. “Industria të kuptojë që ne do mbështesim këto që bën në

Lexo më shumë
Kreu i FRD-së në Shkodër jep dorëheqjen: Është kthyer në parti për interesa personale

Kreu i FRD-së në Shkodër jep dorëheqjen: Është kthyer në parti për interesa personale 2

🕔09:54, 30.Apr 2015

Kreu i partisë Fryma e Re Demokratike e Shkodrës, Bep Kolombi, ka dhënë dorëheqjen. Gjithashtu Kolombi ka dhënë dorëheqjen dhe nga kandidatura për anëtarë të këshillit bashkiak, duke deklaruar se nuk do të jetë pjesë e asnjë strukture politike. Sipas

Lexo më shumë
Basha: Prezantimi i kandidatëve po shndërrohet në një marshim popullor

Basha: Prezantimi i kandidatëve po shndërrohet në një marshim popullor 13

🕔09:31, 30.Apr 2015

Lulzim Basha ka thënë gjatë mbledhjes së sotme të grupit parlamentar, se 21 qershori do të jetë dita e gjykimit për dyshen Rama-Meta. Sipas tij, gjatë prezantimit të kandidatëve të PD-së nëpër rrethe, ka parë një marshim popullor të protestës

Lexo më shumë
Deklarimi i pasurisë 2014: PD, 1.1 milion dollarë, 90% e deputetëve nuk paguajnë kuotat

Deklarimi i pasurisë 2014: PD, 1.1 milion dollarë, 90% e deputetëve nuk paguajnë kuotat 1

🕔08:31, 30.Apr 2015

Edhe pse në opozitë, Partia Demokratike vijon të ketë pasuri në shifra të konsiderueshme. Sipas të ardhurave të deklaruara për vitin 2014, PD zotëron një pasuri prej 1.1 milion dollarë. Kjo pasuri përfshin godina, mjetet motorike dhe llogaritë bankare, raporton

Lexo më shumë
Veliaj jep sot dorëheqjen nga posti i ministrit: Nuk eca në jetë falë Edi Ramës, kam punuar edhe kamarier e fadromist

Veliaj jep sot dorëheqjen nga posti i ministrit: Nuk eca në jetë falë Edi Ramës, kam punuar edhe kamarier e fadromist 64

🕔21:00, 29.Apr 2015

E PËRDITËSUAR: Kandidati i të majtës për kryetar të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj do të japë dorëheqjen nga detyra e ministrit të Mirëqenies Sociale dhe Rinisë. Veliaj për herë të fundit në cilësinë e Ministrit do marrë pjesë në

Lexo më shumë
Rama ironizon Halim Kosovën me një tjetër “thënie”

Rama ironizon Halim Kosovën me një tjetër “thënie” 1

🕔20:16, 29.Apr 2015

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar sërish kandidaturën e Halim Kosovës për Tiranën. Duke postuar në rrjetet sociale një foto ironizuese për kandidatin e Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës. “Thënia e ditës. Ju duhet të vendosni vetë çfarë të gatuani.

Lexo më shumë
PS: Sot janë 93000 shqiptarë të siguruar më shumë se në 2014-ën

PS: Sot janë 93000 shqiptarë të siguruar më shumë se në 2014-ën 2

🕔17:24, 29.Apr 2015

Pas deklaratave të bëra në emër të PD-së nga Gerti Bogdani, se Panairi i Punës është një mashtrim dhe se Veliaj po tallet me shqiptarët. Në deklaratën për shtyp PS thotë se sot ka mbi 93.000 shqiptarë të siguruar më

Lexo më shumë
Ambasadori austriak: Pastroni parlamentin

Ambasadori austriak: Pastroni parlamentin 10

🕔15:09, 29.Apr 2015

Procesi i dekriminalizimit duhet te përfshije jo vetem parlamentin, por te gjitha institucionet e rëndësishme. Apeli kete here vjen nga ambasadori austriak, sipas te cilit Shqipëria e ka nevoje urgjente ta bejet kete hap. “Unë mendoj se është shumë e

Lexo më shumë
Akuzat e PD për Skavicën, reagon Kryeministria: Koha e sekserëve përfundoi më 23 qershor

Akuzat e PD për Skavicën, reagon Kryeministria: Koha e sekserëve përfundoi më 23 qershor 29

🕔12:16, 29.Apr 2015

Kryeministria iu është përgjigjur akuzave të PD-së, në lidhje me vizitën e kryeministrit Edi Rama në Turqi. Kryeministria tha se Edi Rama është duke zhvilluar sot një vizitë njëditore në Stamboll ku do të marrë pjesë në forumin e njohur

Lexo më shumë
PD: Rama nuk është në Stamboll zyrtarisht. Po bën negociata sekrete me sekserë për Skavicën

PD: Rama nuk është në Stamboll zyrtarisht. Po bën negociata sekrete me sekserë për Skavicën 15

🕔11:31, 29.Apr 2015

Partia Demokratike akuzoi kryeministrin Edi Rama se është nisur për në Turqi në një vizitë sipas saj “për një negociatë sekrete”. “Sot Edi Rama në orët e para të mëngjesit ka udhëtuar drejt Turqisë. Në një ndër hotelet më luksoze

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim