Back to homepage

Politike

Arta Dade: Shqetësuese që prej muajsh nuk kemi ambasador në Shkup

Arta Dade: Shqetësuese që prej muajsh nuk kemi ambasador në Shkup 4

🕔10:58, 29.Apr 2015

Deputetja Arta Dade ka ngritur në Komisionin e Jashtëm shqetësimin e mungesës së trupit diplomatik në Shkup. Kjo, pas vdekjes së ambasadorit shqiptar në Maqedoni, Petrit Bushati. Dade tha se në Maqedoni shqiptarët janë faktor stabiliteti në këtë vend dhe

Lexo më shumë
Gjergj Bojaxhi mbledh firmat, regjistrohet si kandidat për Tiranën

Gjergj Bojaxhi mbledh firmat, regjistrohet si kandidat për Tiranën 19

🕔10:14, 29.Apr 2015

Gjergj Bojaxhi regjistrohet sot zyrtarisht si kandidat i pavarur për Bashkinë e Tiranës. Brenda pak ditë, Bojaxhi ma mundur të mbledhë 13 mijë e 678 firma nga qytetarët, nga 6 mijë që duheshin për regjistrimin e tij në KQZ, si

Lexo më shumë
Fatmir Xhafa, sherr me Dash Pezën në Kuvend

Fatmir Xhafa, sherr me Dash Pezën në Kuvend 6

🕔09:43, 29.Apr 2015

Kreu i komisionit të Ligjeve, Fatmir Xhafa, është përplasur dje me deputetin Dash Peza. Shkak për këtë është bërë mungesa e disa deputetëve në mbledhje, teksa diskutohej për projektligjin e Kodit të Procedurës Administrative. Peza ka ardhur me Blendi Klosin

Lexo më shumë
Libri i Servet Pëllumbit:  Ramiz Alia dha urdhër që në listat e PD, të futeshin njerëz të Sigurimit

Libri i Servet Pëllumbit: Ramiz Alia dha urdhër që në listat e PD, të futeshin njerëz të Sigurimit 3

🕔09:19, 29.Apr 2015

Servet Pëllumbi ka promovuar dje librin e tij, “Përmbysja e komunizmit”. Ai këmbëngul në libër, se ndryshimet e ndodhura gjatë viteve ’90, kanë ndodhur me urdhër nga “lart”. Pëllumbi përmend edhe krijimin e PR-së së drejtuar nga Sabri Godo dhe

Lexo më shumë
Doshi: Rama nuk ma ka më nevojën po shijon pushtetin. U flasin për pistë skish njerëzve që e hanë bukën me qepë

Doshi: Rama nuk ma ka më nevojën po shijon pushtetin. U flasin për pistë skish njerëzve që e hanë bukën me qepë 19

🕔08:49, 29.Apr 2015

Deputeti Tom Doshi ka shkëmbyer disa batuta me gazetarët pasi Gjykata e Lartë vendosi lirimin e tij nga arresti shtëpiak. I pyetur nga gazetarët nëse do mbështesë Keti Bazhdarin në Shkodër, Doshi tha se “Rama nuk ma ka nevojën në

Lexo më shumë
Astrit Veliaj del në gjyq, shembi godinat e policisë

Astrit Veliaj del në gjyq, shembi godinat e policisë 0

🕔08:36, 29.Apr 2015

Deputeti demokrat, Astrit Veliaj, pritet që të gjykohet shumë shpejt në Gjykatën e Lartë. Ai akuzohet se ka shkatërruar godinat e ish-Drejtorisë së Policisë së Fier, dhe mbi rënojat e tyre ka ndërtuar filialin e universitetit “UFO” në këtë qytet.

Lexo më shumë
Pëllumbi: Blushi të kanalizohet në struktura. Kritikat, të tepruara

Pëllumbi: Blushi të kanalizohet në struktura. Kritikat, të tepruara 4

🕔08:12, 29.Apr 2015

Servet Pëllumbi thotë se kritikat e Ben Blushit për PS-në, janë të tepruara dhe në momentin e gabuar. Pëllumbi thotë se ndjen keqardhje për atë që Blushi, një eksponent me rëndësi në PS, ka shkruar për qeverisjen socialiste. “Kritikat nuk

Lexo më shumë
Veliaj publikon sloganin

Veliaj publikon sloganin 9

🕔16:33, 28.Apr 2015

Kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë e Tiranës në zgjedhjet e 21 qershorit, Erion Veliaj, ka prezantuar sloganin e tij për zgjedhjet. Ai e ka bërë atë të ditur në rrjetin e tij social Facebook, ku slogan mësohet se do

Lexo më shumë
KANDIDIMET / Tension në PD-në e Beratit, Lefter Maliqi akuzon Fatbardh Kadillin

KANDIDIMET / Tension në PD-në e Beratit, Lefter Maliqi akuzon Fatbardh Kadillin 2

🕔15:45, 28.Apr 2015

Situata në PD nuk është shumë e qetë. Këtë e trego edhe vetë Lefter Maliqi, që është përplasur gjatë një mbledhje ditën e sotme, me Fatbardh Kadillin. Shkak për këtë, sipas Maliqit, është bërë fakti se Kadilli ka qenë ai

Lexo më shumë
Grida Duma: Durrsakët mezi po presin zgjedhjet, që të përzënë Dakon

Grida Duma: Durrsakët mezi po presin zgjedhjet, që të përzënë Dakon 16

🕔15:06, 28.Apr 2015

Grida Duma thotë se këto ditë në Durrës, ka konstatuar se durrsakët mezi po presin zgjedhjet, që të përzënë Vangjush Dako. Ai ka reaguar pas përmendjes së emrit një ditë më parë, si një nga kandidaturat problematike të PD-së me

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim