Back to homepage

Politike

Aleksandër Meksi: PD, 22 vjet pas 22 marsit (INTERVISTË)

Aleksandër Meksi: PD, 22 vjet pas 22 marsit (INTERVISTË) 0

🕔04:45, 22.Mar 2014

Më 22 mars 1992, 22 vjet më parë, Partia Demokratike erdhi në pushtet duke i dhënë fund regjimit komunist. Ish-kryeministri Aleksandër Meksi tregon se ku bashkohen dhe ku ndahen 22 marsi i ‘92-shit me 23 qershorin e vitit 2013. “Pavarësisht

Lexo më shumë
Adem Demaçi: Kosovë-Krime, krahasim hipokrit. Me fat që kemi Ramën kryeministër

Adem Demaçi: Kosovë-Krime, krahasim hipokrit. Me fat që kemi Ramën kryeministër 22

🕔21:47, 21.Mar 2014

Veprimtari i çështjes kombëtare, Adem Demaçi e ka quajtur hipokrizi krahasimin e rastit të Kosovës me Krimenë, ndërsa zgjedhjen e Edi Rames si kryeminstër  e ka quajtur fat për Shqipërinë. Sipas tij Evropa ka toleruar më shumë Putinin.  “Krahasimi i Putinit

Lexo më shumë
Meta inkurajon një takim Rama-Basha: Presim bashkëpunimin e PD-së

Meta inkurajon një takim Rama-Basha: Presim bashkëpunimin e PD-së 7

🕔13:56, 21.Mar 2014

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta, tha sot në një konferencë shtypi se sjella e opozitës në institucionin që ai drejton është jokonstruktive. Meta tha se lidershipi i PD-së me qëndrimet e fundit në Parlament ka treguar se nuk është përshtatur

Lexo më shumë
Një biznesmen italian aspiron të bëhet pjesë e strukturave drejtuese të PD

Një biznesmen italian aspiron të bëhet pjesë e strukturave drejtuese të PD 22

🕔10:47, 21.Mar 2014

Një biznesmen italian në Shqipëri shpreh dëshirën për t’u angazhuar në strukturën drejtuese të PD-së. Roberto Caparrota, ka vendosur të jetojë përgjithmonë, bashkë me gruan korçare dhe djalin e vogël 4 muajsh. Ai jeton prej 20 vitesh në Shqipëri dhe

Lexo më shumë
Zgjedhjet për Këshillat Studentorë, FRESSH, letër Dhori Kules

Zgjedhjet për Këshillat Studentorë, FRESSH, letër Dhori Kules 18

🕔09:52, 21.Mar 2014

Forumi Rinor Eurosocialist ka depozituar një kërkesë për informacion pranë Rektoratit të Universitetit të Tiranës në lidhje me zgjedhjet e munguara për Këshillat Studentorë. “..Për ne, mos mbajtja në kohën e duhur e zgjedhjeve për Këshillat Studentorë është një anomali

Lexo më shumë
Berisha në facebook: Marrëveshja me FMN, rritje të shpenzimeve për qytetarët

Berisha në facebook: Marrëveshja me FMN, rritje të shpenzimeve për qytetarët 2

🕔20:21, 20.Mar 2014

Ish-kryeministri Sali Berisha është i shqetësuar nga marrëveshja që qeveria shqiptare ka bërë me FMN. Përmes një postimi në Facebook, Berisha marrëveshjen e cilëson të fshehtë. Sipas tij kjo do të sjell për qytetarë  rritje të çmimit të energjisë,  ujit të

Lexo më shumë
Ish-të përndjekurit, Rama: Po vendosim drejtësinë që qeveria e shkuar ua mohoi

Ish-të përndjekurit, Rama: Po vendosim drejtësinë që qeveria e shkuar ua mohoi 1

🕔13:10, 20.Mar 2014

Kryeministri Rama tha sot në Kuvend se fondi për dëmshpërblimin e ish-të përndjekurve është më i madhi në historinë e qeverisjes demokratike në Shqipëri. Në një replikë me deputetin e PR, Fatmir Mediu, Rama tha se qeveria e tij ka

Lexo më shumë
Akuzat e PD-së, dorëhiqet drejtori i Zyrës së Punës në Kavajë

Akuzat e PD-së, dorëhiqet drejtori i Zyrës së Punës në Kavajë 15

🕔10:13, 20.Mar 2014

Drejtori i Zyrës së Punës në Kavajë, Saimir Kurti, ka dhënë dorëheqjen dje pas akuzave të PD-së se është në kërkim ndërkombëtar. Ai shprehet se akuzat e PD-së janë shpifje të pastra, por po jep dorëheqjen në mënyrë që drejtësia

Lexo më shumë
Vendimet e qeverisë: Miratohet shpronësimi për varrezat e Tiranës

Vendimet e qeverisë: Miratohet shpronësimi për varrezat e Tiranës 16

🕔15:37, 19.Mar 2014

Në mbledhjen e sotme, qeveria ka miratuar vendimin  për shpronësimin e banorëve që preken nga rehabilitimi dhe zgjerimi i varrezave publike Sharrë dhe Tufinë.  Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, tha se miratimi i vendimit zgjidh njëherë e mirë ngërçin e

Lexo më shumë
Moro: Opozita të mos bllokojë proceset integruese

Moro: Opozita të mos bllokojë proceset integruese 4

🕔12:14, 19.Mar 2014

Ambasadorja e Francës në Shqipëri, Christine Moro, apeloi për bashkëpunim mes klasës politike, duke i kujtuar opozitës rolin që ka në procesin integrues të vendit.   Gjatë një takimi me studentët e Universitetit të Shkodrës, ambasadorja Moro konfirmoi gjithashtu se

Lexo më shumë