Back to homepage

Politike

Dështimi i statusit, Berisha ia hedh fajin opozitës

Dështimi i statusit, Berisha ia hedh fajin opozitës 0

🕔11:36, 12.Dec 2012

Në nisje të mbledhjes së radhës të qeverisë, kryeministri Berisha ka fajësuar opozitën dhe kreun e saj për dështimin për herë të tretë të Shqipërisë në marrjen e statusit të vendit kandidat për në BE. Berisha tha se Shqipëria nuk

Lexo më shumë
Votuesit fiktivë në Kukës, PS kërkon komision hetimor

Votuesit fiktivë në Kukës, PS kërkon komision hetimor 0

🕔10:31, 12.Dec 2012

Partia Socialiste ka dorëzuar sot në Kuvend kërkesën për ngritjen e një komisioni hetimor, i cili do të hetojë mbi shtimin e banorëve të qarkut të Kukësit. Deputetët e PS-së kërkojnë që Kuvendi të ngrejë një komision për të verifikuar

Lexo më shumë
Dade: Po emërohen ambasadorë politikë

Dade: Po emërohen ambasadorë politikë 2

🕔23:08, 11.Dec 2012

Neritan Ceka dhe Dritan Tola u emëruan respektivisht ambasadorë të Shqipërisë në Itali dhe Francë. Pavarësisht se siguruan dhe mbështetjen e opozitës në Komsionin e Jashtëm, 2 kandidaturat hapën një debat të fortë për emërimet në diplomaci. Sipas të majtëve,

Lexo më shumë
Rama: Borxhi publik po kërcënon financat

Rama: Borxhi publik po kërcënon financat 0

🕔23:05, 11.Dec 2012

Edi Rama ka vënë alarmin për nivelin e lartë të borxhit publik dhe ka kërkuar nga qeveria të tregohet e përgjegjshme me financat e shtetit. “Për të mbrojtur vlerën e librezës së kursimit të çdo familjeje, për të mbrojtur vlerën

Lexo më shumë
Ngjela për Berishën: Mos u merrni me një të marrë që do thyejë qafën në qershor

Ngjela për Berishën: Mos u merrni me një të marrë që do thyejë qafën në qershor 0

🕔22:58, 11.Dec 2012

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar në një intervistë për A1Report atë që kryeministri Sali Berisha e quajti ‘darka e gabuar’, ku po gatuhej një puç ndaj tij. Ngjela tha se nuk duhet marrë seriozisht një i marrë. “Ju më duket

Lexo më shumë
PS: Alarmi i varfërisë në vend

PS: Alarmi i varfërisë në vend 0

🕔22:47, 11.Dec 2012

Ekspertët e Partisë Socialiste kanë publikuar disa tregues të fundit që vijnë nga institucionet më prestigjioze ndërkombëtare, të cilët sipas tyre dëshmojnë nivelin alarmant të varfërisë reale në Shqipëri. ”Sipas të dhënave të studimit të prillit të këtij viti të

Lexo më shumë
Axhenda e Berishës zhvendos festën e PD-së

Axhenda e Berishës zhvendos festën e PD-së 0

🕔10:08, 11.Dec 2012

Partia Demokratike feston nesër themelimin e saj. Por festa do të zhvillohet sot, për shkak të axhendës së kreut të saj, Sali Berisha, i cili udhëton nesër për në Bruksel, ku do të marrë pjesë në takimin e Partive Parlamentare

Lexo më shumë
BE: Korrupsioni dhe zgjedhjet ngelin Shqipërinë në klasë edhe këtë vit

BE: Korrupsioni dhe zgjedhjet ngelin Shqipërinë në klasë edhe këtë vit 0

🕔19:57, 10.Dec 2012

Shqipëria duhet të presë edhe një vit tjetër për marrjen e statusit kandidat për në Bashkimin Europian. Vendimi që pritet të merret sot në mbledhjen e Këshillit të Ministrave të BE-së do të jetë negativ duke kërkuar nga vendi ynë

Lexo më shumë
“Gërdeci”, Gjykata e Lartë pushon çështjen ndaj Mediut. Rama: Turp!

“Gërdeci”, Gjykata e Lartë pushon çështjen ndaj Mediut. Rama: Turp! 0

🕔10:59, 10.Dec 2012

Kreu i PS-së, përmes një postimi në Tuiter, e ka cilësuar të turpshëm pushimin e çështjes ndaj ministrit të Mjedisit, Fatmir Mediu, nga Gjykata e Lartë. “Pushimi i çështjes së Gërdecit është një tjetër hallkë e turpshme në zinxhirin që

Lexo më shumë
FRD: Berisha denigroi ëndrrën e të  rinjve të dhjetorit ‘90

FRD: Berisha denigroi ëndrrën e të rinjve të dhjetorit ‘90 2

🕔13:54, 8.Dec 2012

Në ditën që përkujton 22-vjetorin e nisjes së lëvizjes studentore që do të shënonte edhe hapat e parë drejt pluralizmit, Fryma e Re Demokratike shprehet se kryeministri Berisha duhet t’u kërkojë falje të rinjve që ndërmorën këtë nismë, pasi e

Lexo më shumë