Back to homepage

Politike

Topi: Jam përgjuar nga SHISH edhe kur isha President. Visho Ajazi para drejtësisë

Topi: Jam përgjuar nga SHISH edhe kur isha President. Visho Ajazi para drejtësisë 18

🕔20:48, 24.Sep 2014

Ish-Presidenti Bamir Topi konfirmon se është përgjuar nga Shërbimi Informativ gjatë kohës që ka qenë duke ushtruar detyrën e tij. Topi thekson se SHISH ka përgjuar dhe trupin diplomatik në Shqipëri. “Unë jam përgjuar dhe kur kam qënë President Republike.

Lexo më shumë
PD: Qeveria “show mediatik” me legalizimet

PD: Qeveria “show mediatik” me legalizimet 1

🕔20:02, 24.Sep 2014

Partia Demokratike e cilëson “show mediatik” shpërndarjen e 1 mijë tapive për banorët e Durrësit nga kryeministri Edi Rama. Koordinatorja e PD-së për mediat në PD, Silvi Bardhi,  akuzoi kreun e qeverisë se po mban peng çertifikatat e legalizimeve të

Lexo më shumë
Lulzim Basha: Rama urdhëruesi i sulmit ndaj Strazimirit

Lulzim Basha: Rama urdhëruesi i sulmit ndaj Strazimirit 3

🕔19:56, 24.Sep 2014

Pas deklaratës së Edi Ramës lidhur me hetimin e nisur prej Prokurorisë për incidentin midis Strazimirit, Ndokës dhe Ndreut, ka reaguar dhe kryetari i PD-së, Lulzim Basha. Basha akuzon Ramën si urdhëruesin e sulmit ndaj deputetit demokrat Strazimiri. “Pritej një

Lexo më shumë
Anëtarësimi në BE, Bushati: Presim një datë për bisedimet

Anëtarësimi në BE, Bushati: Presim një datë për bisedimet 0

🕔18:35, 24.Sep 2014

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, deklaron se Shqipëria pret që vitin tjetër të marrë një datë për fillimin e bisedimeve për anëtarësim në BE. Në një intervistë për VOA-n në New York, Bushati sqaron se nisur nga eksperiencat e mëparshme,

Lexo më shumë
Berisha thirrje qytetarëve të mbajnë në celular videon e Strazimirit

Berisha thirrje qytetarëve të mbajnë në celular videon e Strazimirit 13

🕔17:07, 24.Sep 2014

Ish-kryeministri Sali Berisha i është bashkuar trendit më të fundit që është përhapur këto dy ditë për të shpërndarë videon kur goditet Gent Strazimiri. Berisha i bën thirrje qytetarëve që të mbajnë nëpër celularë videon e Strazimirit. Përmes një postimi

Lexo më shumë
A është lojë politike e prokurorisë marrja e tre deputetëve të pandehur?

A është lojë politike e prokurorisë marrja e tre deputetëve të pandehur? 10

🕔11:36, 24.Sep 2014

Kur prokuroria lajmëronte dje se do të merrte të pandehur disa zyrtarë të lartë, të gjithë menduan se bëhej fjalë për luftën ndaj korrupsionit. Por, prokuroria befasoi, pasi vendosi të marrë të pandehur dy deputetë për rrahje dhe një tjetër

Lexo më shumë
Kuvendi mohon shpërndarjen e videos, përgjegjësia mbetet te prokuroria

Kuvendi mohon shpërndarjen e videos, përgjegjësia mbetet te prokuroria 7

🕔10:37, 24.Sep 2014

Kuvendi është distancuar nga shpërndarja e videos ku deputetët socialist godasin Gent Strazimirin. Kuvendi thotë se nuk ka lidhje me shpërndarjen e kësaj video. “Kuvendi i Shqipërisë dëshiron të sqarojë opinionin publik lidhur me videon e incidentit të ndodhur në

Lexo më shumë
Bamir Topi: Basha është i marrë peng nga Berisha

Bamir Topi: Basha është i marrë peng nga Berisha 11

🕔10:15, 24.Sep 2014

Ish-presidenti Bamir Topi, aktualisht kreu i FRD-së, ka komentuar situatën e së djathtës në Shqipëri. Duke folur në emisionin “Oktapod”, ai ka thënë se situate e opozitës është e rëndë. Kjo, pasi sipas tij, Berisha po mban peng PD-në dhe

Lexo më shumë
Muli rrëfen pse e ka inat Ramën dhe thotë se Shqipëria është një Lazarat i madh

Muli rrëfen pse e ka inat Ramën dhe thotë se Shqipëria është një Lazarat i madh 40

🕔09:52, 24.Sep 2014

Deputeti demokrat, Flamur Noka, ka dhënë një intervistë për revistën “Java”. Aty ai pyetet edhe përse e ka aq shumë inat kryeministrin Edi Rama. “Kam njohur shumë shokë fëmijërie dhe të shkollës të Edvinit. Kam miqësi me disa prej tyre.

Lexo më shumë
Sollaku: Berisha zhduku serverat më 21 janar, Rama s’i pengoi hetimet për dhunën

Sollaku: Berisha zhduku serverat më 21 janar, Rama s’i pengoi hetimet për dhunën 11

🕔08:37, 24.Sep 2014

Ish-kryeprokurori Theodhori Sollaku ka komentuar publikimin e videos së dhunës së deputetëve socialist ndaj Gent Strazimirit. Ai tha në emisionin “Studio e Hapur”, se Rama, ndryshe nga Berisha, nuk e pengon punën e prokurorisë. Sipas tij, ndërsa Berisha fshinte pamjet

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim