Back to homepage

Politike

Paloka: Rama në Kinë si një baron droge. Kapardiset para shqiptarëve

Paloka: Rama në Kinë si një baron droge. Kapardiset para shqiptarëve 1

🕔13:50, 10.Sep 2014

Vizita e kryeministrit Edi Rama në Kinë, është denoncuarr sot nga Partia Demokratike, jo më shumë për agjendën e punës apo objektivat e takimit, se sa për atë që PD-ja e cilësoi një skandal korrupsioni udhëtimin e tij me avion

Lexo më shumë
Vokshi: Oponencë jashtë Parlamentit

Vokshi: Oponencë jashtë Parlamentit 1

🕔13:48, 10.Sep 2014

Partia Demokratike ka mbledhur ditën e sotme grupin e punës për çështjet sociale dhe shëndetësinë. Pas mbledhjes deputetja demokrate Albana Vokshi theksoi se në mbledhje u diskutuan kryesisht problemet që ekzistojnë në shëndetësi. Ai u shpreh se Partia Demokratike do të

Lexo më shumë
Pse Fullani po dhe Gjin Gjoni jo?

Pse Fullani po dhe Gjin Gjoni jo? 4

🕔13:30, 10.Sep 2014

Një përfundim paradoksal post-euforik: a e rriti kontroll in e Berishës mbi Bankën, arrestimi i ish-guvernatorit që kishte nisur flirtin me mazhorancën e re?   Një fjalë jo dhe aq e urtë popullore thotë, “kur vjen një kokë, ngrihet një

Lexo më shumë
Arvizu: Reforma territoriale, shtysë për zhvillimin ekonomik

Arvizu: Reforma territoriale, shtysë për zhvillimin ekonomik 2

🕔12:44, 10.Sep 2014

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë Aleksandër Arvizu dhe përfaqësues të Dhomës Amerikane të Tregtisë vizituan Korçën, ku zhvilluan një takim me biznesin në këtë zonë. “Korça është një qendër e rëndësishme e kulturës, traditës dhe tregtisë.

Lexo më shumë
“RD”: Rama shkon në Kinë me avion privat

“RD”: Rama shkon në Kinë me avion privat 20

🕔11:54, 10.Sep 2014

“Rilindja Demokratike” nuk mund të rinte pa nxjerrë ndonjë perlë nga vizita e kryeministrit Edi Rama në Kinë. Sipas saj, Rama ka shkuar deri në Kinë me një avion privat. Dhe i vetmi fakt që sjell “RD”, është se të

Lexo më shumë
Paloka: Edvin Rama nuk mund ta zhdukë opozitën, do përballemi me të

Paloka: Edvin Rama nuk mund ta zhdukë opozitën, do përballemi me të 12

🕔09:10, 10.Sep 2014

Kreu i grupit parlamentar të PD-së, Edi Paloka, thotë se PD nuk do t’i bojkotojë zgjedhjet vendore. Sipas tij, askush nga PD nuk e ka thënë këtë gjë. “Ne do të ndjekim çdo rrugë ligjore dhe politike që me kërë

Lexo më shumë
Nishani e quan Preshevën, Serbia e Jugut

Nishani e quan Preshevën, Serbia e Jugut 9

🕔14:51, 9.Sep 2014

Presidenti Bujar Nishani, ndërsa ka pritur gjatë ditës së sotme në një takim komisioneren e Lartë të OSBE-së për Pakicat Kombëtare, zonjën Astrid Thors, ka bërë një gafë. Ai e ka cilësuar Luginën e Preshevës, si Serbia e Jugut. Asnjë

Lexo më shumë
Besnik Mustafaj: Kjo opozitë nuk është moralisht e besueshme

Besnik Mustafaj: Kjo opozitë nuk është moralisht e besueshme 8

🕔12:38, 9.Sep 2014

Besnik Mustafaj, në një shkrim të botuar në “Panorama”, ka komentuar akuzat e PD-së në drejtim të zyrtarëve të mazhorancës së majtë. Ai thotë se ajo mund të ketë të drejtë në akuzat e veta. Por, sipas Mustafajt, kjo opozitë

Lexo më shumë
Rama nis vizitën e tij në Kinë (FOTO)

Rama nis vizitën e tij në Kinë (FOTO) 37

🕔10:51, 9.Sep 2014

Ashtu siç paralajmëroi një ditë më parë, kryeministri Edi Rama ka nisur vizitën e tij në Kinë. Ai ka mbërritur paraditen e sotme në Pekin. Sipas Radio së Jashtme të Kinës, Rama dhe delegacioni që e shoqëron u pritën në

Lexo më shumë
Fatos Hoxha: Nuk bëhet opozitë hoteleve e salloneve, apo në Facebook

Fatos Hoxha: Nuk bëhet opozitë hoteleve e salloneve, apo në Facebook 5

🕔10:15, 9.Sep 2014

Ish-deputeti democrat, Fatos Hoxha, ka kritikuar ashpër vendimin e opozitës për të bojkotuar Kuvendin. Sipas tij, duket se opozita e ka kërkuar me zell një arsye për të braktisur parlamentin. Ai thotë se në Kuvend deputetët janë qëlluar me armë

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim