Back to homepage

Politike

Fatos Hoxha: Nuk bëhet opozitë hoteleve e salloneve, apo në Facebook

Fatos Hoxha: Nuk bëhet opozitë hoteleve e salloneve, apo në Facebook 5

🕔10:15, 9.Sep 2014

Ish-deputeti democrat, Fatos Hoxha, ka kritikuar ashpër vendimin e opozitës për të bojkotuar Kuvendin. Sipas tij, duket se opozita e ka kërkuar me zell një arsye për të braktisur parlamentin. Ai thotë se në Kuvend deputetët janë qëlluar me armë

Lexo më shumë
Avokati Maks Haxhia: Fullani është i stresuar pas arrestimit

Avokati Maks Haxhia: Fullani është i stresuar pas arrestimit 12

🕔21:43, 8.Sep 2014

Avokati mbrojtes i Ardian Fullanit, Maks Haxhia, ka folur sot per arrestimin e klientit te tij de akuzat e ngritura ndaj ish-guvernatorit. Haxhia konfirmoi informacionet e dhena nga media ne lidhje me deklaraten e Fullanit dje ne gjyqin me dyer

Lexo më shumë
Partos: Arrestimi i Fullanit, test kyç për drejtësinë shqiptare

Partos: Arrestimi i Fullanit, test kyç për drejtësinë shqiptare 2

🕔18:46, 8.Sep 2014

Nga Besar Likmeta, BIRN Analisti për Europën Qendrore dhe Juglindore për Njësinë e Inteligjencës së ‘The Economist’, thotë se arrestimi i guvernatorit Ardian Fullani do të testojë pavarësinë e sistemit të drejtësisë në Shqipëri ndërsa operacioni i policisë ndaj Lazaratit

Lexo më shumë
Këshilli i Integrimit, Bregu: Zgjidhni standard e model evropian

Këshilli i Integrimit, Bregu: Zgjidhni standard e model evropian 6

🕔15:58, 8.Sep 2014

Kryetarja e Komisionit të Integrimit, Majlinda Bregu i ka kthyer përgjigje ftesës që kolegu i tij socialist Taulant Balla i bëri opozitës për t’u bërë pjesë e komisioneve parlamentare dhe përkatësisht atij të Integrimit, me qëllim votimin e Këshillit Kombëtar

Lexo më shumë
Brucaj: Muslimanë, qëndroni larg ISIS. Lufta e tyre s’ka lidhje me islamin

Brucaj: Muslimanë, qëndroni larg ISIS. Lufta e tyre s’ka lidhje me islamin 1

🕔15:48, 8.Sep 2014

Nuk është habi që njerëzit e fesë zakonisht janë mjaft të artikuluar. Dhe nuk bën përjashtim as Skëndër Bruçaj, kryetar i Komunitetit Mysliman Shqiptar. Tepër i ri, Bruçaj duket se meriton atë që ja thonë mbas “shpine” kolegët e tij,

Lexo më shumë
Rama e Vuçiç, në të njëjtët data në Pekin

Rama e Vuçiç, në të njëjtët data në Pekin 1

🕔15:27, 8.Sep 2014

Kryeministri Edi Rama konfirmoi se do të vizitojë Kinën më datën 10 shtator. Ai do të zhvillojë një vizitë dy ditore në Pekin. Interesant është fakti, se në këto data, Pekinin e viziton edhe kryeministri serb, Aleksandër Vuçiç. Nuk dihet

Lexo më shumë
Banka e Shqipërisë, Nishani takon Bashën dhe Zaganjorin

Banka e Shqipërisë, Nishani takon Bashën dhe Zaganjorin 0

🕔13:07, 8.Sep 2014

Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka zhvilluar në Presidencë një takim me Kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha, në kuadër të konsultave për zhvillimet më të fundit të ndodhura në Bankën e Shqipërisë. Takimi zgjati për rreth 60 minuta, ndërsa kreu

Lexo më shumë
Rama vlerëson Këshillin Mbikqyrës: Është herët të flitet për guvernatorin e ri (FOTOT-GJYKATË)

Rama vlerëson Këshillin Mbikqyrës: Është herët të flitet për guvernatorin e ri (FOTOT-GJYKATË) 20

🕔12:08, 8.Sep 2014

Kryeministri Edi Rama (në foto duke dalë nga selia e BSH-së pas takimit me Guvernatoren e komanduar),  ka mbajtur një konferencë shtypi. “Gjithçka ka ndodhur këtë javë solli në vëmendje të gjithë opinionin publik një problematikë të brendshme të BSH-së

Lexo më shumë
Zef Bushati: Shqipëria duhet të legalizojë mbjelljen e marijuanës

Zef Bushati: Shqipëria duhet të legalizojë mbjelljen e marijuanës 13

🕔11:59, 8.Sep 2014

Kryetari i Partisë Aleanca Demokristiane, Zef Bushati, thotë se duhet ligjëruar mbjellja e marijuanës në Shqipëri. “Nuk do ishte ide e keqe që edhe në Shqipëri të ligjërohet mbjellja e kanabisit“, shkruan ai në Facebook. “Duket se po shtohen radhët

Lexo më shumë
Taulant Balla: Opozita të vijë në komision për Këshillin e Integrimit

Taulant Balla: Opozita të vijë në komision për Këshillin e Integrimit 2

🕔11:05, 8.Sep 2014

Nënkryetari i Komisionit të Integrimit, Taulant Balla, ka thënë se mungesa e opozitës ka bllokuar punimet në këtë komision. Mbledhja e sotme kishte si rend dite shqyrtimin e kërkesës së ministres Klejda Gjosha për formimin e Këshillit të Integrimit. Balla

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim