Back to homepage

Politike

Dalipi: Reforma territoriale, historike për nga përmasat, përgjegjësia dhe vizioni

Dalipi: Reforma territoriale, historike për nga përmasat, përgjegjësia dhe vizioni 0

🕔16:08, 25.Jun 2014

Shoqata e Këshilltarëve Bashkiakë të Shqipërisë, ka zhvilluar një tryezë bashkëbisedimi me këshilltarë të bashkive të gjithë vendit, lidhur me rëndësinë dhe efektet e reformës administrativo- territoriale. Kryetari i kësaj shoqate, Aldrin Dalipi, në fjalën e tij, theksoi rëndësinë e

Lexo më shumë
Paskal Milo: Disa nga përshtypjet e gabuara për statusin

Paskal Milo: Disa nga përshtypjet e gabuara për statusin 1

🕔08:56, 25.Jun 2014

Ish-ministri i Jashtëm, Paskal Milo, ndërsa përshëndet marrjen e statusit të vendit kandidat për në BE, në këtë intervistë për gazetën ‘DITA’, sqaron dhe përfitimet politike, ekonomike, teknike dhe institucionale të Shqipërisë pas këtij vendimi.   Shqiptarët janë të interesuar

Lexo më shumë
Rama pret te “Pallati i Brigadave” policët e operacionit në Lazarat

Rama pret te “Pallati i Brigadave” policët e operacionit në Lazarat 1

🕔22:11, 24.Jun 2014

Kryeministri Edi Rama priti mbrëmë në Pallatin e Brigadave, forcat e Policisë së Shtetit, në shenjë falënderimi për kontributin e secilit në operacionin në Lazarat kundër krimit dhe lëndëve narkotike. Kryeministri përshëndeti dhe takoi një nga një efektivët e policisë. I shoqëruar

Lexo më shumë
Prioritetet kyçe, Fule: Plotësimi i kritereve sjell hapjen e negociatave

Prioritetet kyçe, Fule: Plotësimi i kritereve sjell hapjen e negociatave 5

🕔17:31, 24.Jun 2014

Pas marrjes së statusit të vendit kandidat, sfida e radhës është hapja e negociatave për anëtarësim të plotë në BE dhe për këtë eurokomisoneri për zgjerimin Fule ka një qëndrim të prerë. “Në 5 prioritetet kyçe, ne kemi përcaktuar qartë

Lexo më shumë
Marrja e statusit, Meta deklaratë falenderimi e mirënjohje për të gjitha palët

Marrja e statusit, Meta deklaratë falenderimi e mirënjohje për të gjitha palët 3

🕔17:26, 24.Jun 2014

Një deklaratë për shtyp ku falenderimet dhe vlerësimet për marrjen e statusit ishin si për qeverinë, opozitën, Parlamentin aktual dhe atë të mëparshmin. E tillë ishte dalja publike e Kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta, pas vendimit të Ministrave të Jashtëm

Lexo më shumë
Statusi, MPJ: Qeveria e angazhuar për kryerjen reformave

Statusi, MPJ: Qeveria e angazhuar për kryerjen reformave 0

🕔17:11, 24.Jun 2014

Ministria e Punëve të Jashtme përshëndeti vendimin e Këshillit të Çështjeve të Përgjithshme të Bashkimit Evropian për t’i dhënë Shqipërisë statusin e vendit kandidat për anëtarësim në BE, si një hap në realizimin e aspiratës evropiane të vendit tonë. Në

Lexo më shumë
Statusi, SHBA dedikim në Facebook: Urime nga miqtë tuaj amerikanë

Statusi, SHBA dedikim në Facebook: Urime nga miqtë tuaj amerikanë 3

🕔16:50, 24.Jun 2014

Ambasada e SHBA në Tiranë përshëndeti vendmimin e Ministrave të Jashtëm për t’i dhënë Shqipërisë statusin e vendit kandidat në BE përmes një mesazhi të posacëm në faqen e saj zyrtare në Facebook. “Sot, Këshilli i Ministrave të Jashtëm vendosi

Lexo më shumë
Presidenti Nishani: Ditë gëzimi për Shqipërinë tonë

Presidenti Nishani: Ditë gëzimi për Shqipërinë tonë 15

🕔15:58, 24.Jun 2014

Presidenti, Bujar Nishani e ka cilësuar si një ditë gëzimi këtë të martë ku Shqipërisë iu dha statusi i vendit kandidat për në Bashkimin Europian. “Ditë gëzimi për Shqipërinë tonë! Mirënjohje të gjithë shqiptarëve, që besuan dhe punuan me vendosmëri

Lexo më shumë
Statusi kandidat, Basha: Sot nis sfida për hapjen e negociatave

Statusi kandidat, Basha: Sot nis sfida për hapjen e negociatave 4

🕔15:57, 24.Jun 2014

Për kreun e Partisë Demokratike, njëherësh kryebashkiaku i Tiranës, Lulzim Basha, vendimi për Shqipërinë kandidate në BE i gëzon të gjithë, por sfidë tashmë mbetet hapja e negociatave për anëtarësim. “Së pari, dua t’ju falënderoj ju, ambasadorë të vendeve anëtare

Lexo më shumë
Falenderimi për shqiptarët, Rama foto me dedikim një vit pas fitores

Falenderimi për shqiptarët, Rama foto me dedikim një vit pas fitores 2

🕔19:03, 23.Jun 2014

Në këtë ditë të veçantë për Partinë Socialiste, e cila në 23 qershor 2013, siguroi mandatin e saj për të qeverisur vendin, kreu i saj Edi  Rama ka zgjedhur një foto që të urojë votuesit dhe të gjithë shqiptarët. Ai

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim