Back to homepage

Politike

Këshilltari i Metës: Po Shkëlzeni burri i kujt është, i Sadies apo Arminës?!

Këshilltari i Metës: Po Shkëlzeni burri i kujt është, i Sadies apo Arminës?! 5

🕔15:23, 5.Mar 2015

Pas akuzave të Shkëlzen Berishës ndaj Ilir Metës, djalit të Berishës i është përgjigjur zëdhënësi i kryeparlamentarit, Emiljano Meksi. Ndërsa Shkëlzeni i kujtonte Metës gruan e tij, zëdhënësi i Metës i përmend atij Sadijen dhe Arminën. “Po Shkëlzeni burri i

Lexo më shumë
OSBE reagon punimet e Kuvendit: Frenoni gjuhën

OSBE reagon punimet e Kuvendit: Frenoni gjuhën 0

🕔13:46, 5.Mar 2015

Debatet e ashpra politike në vend janë ndjekur me interes edhe nga institucionet ndërkombëtare në Tiranë. OSBE ka deklaruar se është e zhgënjyer nga përkeqësimi i debatit politik gjatë ditëve të fundit. Prezenca e OSBE ka bërë thirrje për frenimin

Lexo më shumë
Llalla: “Doshi”, tani në dorën e Krimeve të Rënda

Llalla: “Doshi”, tani në dorën e Krimeve të Rënda 1

🕔13:18, 5.Mar 2015

Prokurori i Përgjithëm Adriatik Llalla ka komentuar nga Fieri çështjen e nisur pas akuzave të deputetit Tom Doshi. “Çështja po shqyrtohet nga Prokuroria e Krimeve të Rënda dhe ata kanë kompetencën për të dhënë detaje, këtu jemi në Fier dhe jo

Lexo më shumë
Rama: Tahiri e çmontoi dje këtë farsë, tani i takon prokurorisë të flasë

Rama: Tahiri e çmontoi dje këtë farsë, tani i takon prokurorisë të flasë 6

🕔13:04, 5.Mar 2015

Kryeministri Edi Rama ka folur jashtë Kuvendit, pas përfundimit të seancës së sotme plenare. Ai ka thënë se farsa për atentatin ndaj Tom Doshit u ç’montua ditën e djeshme nga ministri Saimir Tahiri. Ai tha se tashmë i takon prokurorisë

Lexo më shumë
Mbyllet seanca e tensionuar, PD nuk e voton mocionin për Metën

Mbyllet seanca e tensionuar, PD nuk e voton mocionin për Metën 2

🕔12:52, 5.Mar 2015

Pas tensioneve të shumta, seanca e së enjtes është mbyllur me votimin e disa ligjeve. Gjatë gjithë seancës, deputetët demokratë kanë qendruar te foltorja e Kuvendit. Edhe pse një ditë më parë kishin firmosur një mocion për shkarkimin e Metës,

Lexo më shumë
Zeni: Kush është kryeparlamentar, burri i Monikës apo shërbëtori im

Zeni: Kush është kryeparlamentar, burri i Monikës apo shërbëtori im 17

🕔12:33, 5.Mar 2015

Shkëlzen Berisha ka reaguar pas akuzave, se ai është i përfshirë në videot e Dritan Priftit. Ai sulmon Metën, por nuk thotë asnjë fjalë për videot. “Gjithë bota, e dëgjon me zë dhe e sheh me figurë, duke vjedhur me

Lexo më shumë
Braho do të shfaqë videon Prifti-Shkëlzen Berisha

Braho do të shfaqë videon Prifti-Shkëlzen Berisha 1

🕔12:30, 5.Mar 2015

Spartak Braho kërkon të shfaq në Kuvend një video ku Shkëlzen Berisha dhe Dritan Prifti flasin për hidrocentralin që flitej në videon Meta-Prifti në vitin 2011. Sipas tij e gjithë ajo histori është histori e një sekseri, që ka qenë

Lexo më shumë
Meta-Berishës: Të kanë akuzuar se nxorre Azemin në pritë, po s’shkove në prokurori

Meta-Berishës: Të kanë akuzuar se nxorre Azemin në pritë, po s’shkove në prokurori 15

🕔11:52, 5.Mar 2015

Gjatë debateve me Sali Berishën, kryeparlamentari i ka kujtuar atij edhe vrasjen e Azem Hajdarit. Meta, duke iu referuar intervistës së Izet Haxhias për gazetën DITA, i ka thënë Berishës se “të kanë akuzuar se nxorrë ne pritë Azem Hajdarin,

Lexo më shumë
Berisha: Unë e mora vesh tre muaj më parë për vrasjen. Meta: Pse nuk e denoncove

Berisha: Unë e mora vesh tre muaj më parë për vrasjen. Meta: Pse nuk e denoncove 4

🕔11:27, 5.Mar 2015

Sali Berisha ka thënë në Kuvend se e dinte prej tre mujsh për planin e vrasjes. Megjithatë, ai tha se nuk ishte shqetësuar për këtë gjë. “Unë e mora vesh që tre muaj më parë, se Ilir Meta donte të

Lexo më shumë
Tension në Kuvend, PD bllokon foltoren

Tension në Kuvend, PD bllokon foltoren 9

🕔11:04, 5.Mar 2015

Ashtu siç ishte parashikuar, seanca e sotme ka nisur shumë e tensionuar. Krue i grupit parlamentar të PD-së, Edi Paloka, ka kërkuar dorëheqjen e kryeparlamentarit Ilir Meta. Sipas tij, ai nuk mund të drejtojë më Kuvendin. Meta ka kërkuar nga

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim