Back to homepage

Politike

Grida: Opozita në Kuvend do ishte si një luan në kafaz

Grida: Opozita në Kuvend do ishte si një luan në kafaz 26

🕔08:58, 6.Sep 2014

Grida Duma thotë se bojkoti parlamentar është një vendimi i fortë politik. Sipas saj, opozita në Kuvend do të ishte si një luan në kafaz. “Bojkoti është nje vendim i fortë politik. Në kushtet ku ndodhemi, çdo vendim tjetër do

Lexo më shumë
Rama-Bashës: Ke ikur nga puna pa lënë gjurmë, thua dua debat

Rama-Bashës: Ke ikur nga puna pa lënë gjurmë, thua dua debat 8

🕔17:15, 5.Sep 2014

Nga samiti i NATO-s në Uells, Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryebashkiakut të Tiranës Lulzim Bashës, njëherësh dhe kreu i PD-së, në lidhje me kërkesën e tij për debat publik mes të dyve. Me anë të një statusi në

Lexo më shumë
KiE: Mbështesim reformën territoriale, si dhe reformimin e KLD

KiE: Mbështesim reformën territoriale, si dhe reformimin e KLD 10

🕔16:29, 5.Sep 2014

Paanshmëria e institucioneve demokratike, pavarësia e gjyqësorit dhe lufta kundër korrupsionit, janë ndër shqetësimet kryesore që thekson draft-rezoluta e Asamblesë së Këshillit të Evropës për Shqipërinë. Në raport përshëndeten propozimet e autoriteteve për të reduktuar numrin e njësive vendore. “Mirëpresim

Lexo më shumë
PD: Inkriminimi i adminsitratës, i vetmi sukses i dyshes Rama-Meta

PD: Inkriminimi i adminsitratës, i vetmi sukses i dyshes Rama-Meta 0

🕔14:32, 5.Sep 2014

Inkriminimi i administratës është i vetmi sukses i dyshes Rama –Meta në vitin e parë të legjislaturës sipas Partisë Demokratike. Në një deklaratë për media të kësaj partie theksohet se kjo qeveri e nisi vitin e dytë të legjislaturës pa

Lexo më shumë
PD refuzon ftesën për Këshillin Kombëtar të Integrimit

PD refuzon ftesën për Këshillin Kombëtar të Integrimit 0

🕔12:08, 5.Sep 2014

Partia Demokratike refuzon ftesën e Qeverisë për krijimin e Këshillit Kombëtar të Integrimit. Shkak për refuzimin është bërë kundërshtia që ka partia më e madhe opozitare në lidhje me drejtimin e këtij Këshilli nga Qeveria. Deputetja e PD-së, Majlinda Bregu,

Lexo më shumë
Samiti i NATO-s, Rama takohet me Renzin

Samiti i NATO-s, Rama takohet me Renzin 1

🕔10:38, 5.Sep 2014

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me homologun italian Matto Renzi, në kuadër të samitit të NATO-s që po zhvillon punimet në Uells. Kryeministri Rama ka postuar në rrjetet sociale një foto me kreun e qeverisë italiane, Matteo Renzi. “Pas

Lexo më shumë
A është Lulzimi kryebashkiaku më kot i Tiranës?

A është Lulzimi kryebashkiaku më kot i Tiranës? 31

🕔14:11, 4.Sep 2014

Në historinë e saj thuajse 100 vjeçare, që kur u vendos që të jetë kryeqyteti i Shqipërisë, Tirana ka pasur drejtues të ndryshëm, herë të njohur si bashkiakë, herë si kryetarë komiteti, e përsëri si bashkiakë. Ky, i cili qeveris

Lexo më shumë
Zeneli: Shumë kompani gjermane janë penguar të hyjnë në Shqipëri

Zeneli: Shumë kompani gjermane janë penguar të hyjnë në Shqipëri 10

🕔13:39, 4.Sep 2014

Bashkim Zeneli është me gjasë një nga diplomatët shqiptarë, që njeh më mirë Gjermaninë. Ai ka shërbyer si ambasador për 5 vite në Berlin ku ka asistuar në ngjarje të rëndësishme si Lufta e Kosovës, por edhe është dëshmitar i

Lexo më shumë
Harasani: Berisha, ujk i vjetër. Rama është i qartë në qeverisje

Harasani: Berisha, ujk i vjetër. Rama është i qartë në qeverisje 11

🕔10:17, 4.Sep 2014

Ish-deputeti Andis Harasani, që aktualisht jeton me familjen në Amerikë, ka dhënë një intervistë ndryshe për “City FM”. Ai iu është përgjigjur pyetjeve me një fjali. Fillmisht Harasani, i pyetur për qeverinë, ka thënë se është shumë shpejt për t’u

Lexo më shumë
Basha merr zemër: E sfidoj Ramën në debat televiziv ku të dojë ai

Basha merr zemër: E sfidoj Ramën në debat televiziv ku të dojë ai 11

🕔09:53, 4.Sep 2014

Lulzim Basha vazhdon që të akuzojë kryeministrin Edi Rama për bllokim të buxhetit të Bashkisë së Tiranës. Por, këtë radhë ai ka shkuar më tej. Basha ka thënë se e sfidon Ramën për t’u ballafaquar në një debat televiziv. “E

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim