Back to homepage

Politike

Majko-Llallës: U nxitove me deklarimet për hetimin e ish-ministrave dhe ministrave

Majko-Llallës: U nxitove me deklarimet për hetimin e ish-ministrave dhe ministrave 6

🕔13:51, 12.Nov 2014

Kryeprokurori Adriatik Llalla dhe deputeti socialist Pandeli Majko kanë debatuar mes tyre në mbledhjen e Komisionit parlamentar të Ligjeve, ku prokurori i Përgjithshëm ishte thirrur për të raportuar mbi gjetjet e raport-progresit të vitit 2014. Shkak për debatin mes Llallës

Lexo më shumë
Urdhëri i Ramës, të gjithë në administratë duhet të kenë paguar faturat e dritave

Urdhëri i Ramës, të gjithë në administratë duhet të kenë paguar faturat e dritave 20

🕔12:55, 12.Nov 2014

Të gjithë punonjësit e administratës duhet të jenë ne rregull me faturat e dritave. Urdhëri është dhënë nga ana e kryeministrit Edi Rama. Shkresa ka vajtur sot nëpër të gjitha zyrat e administratës. Punonjësit e administratës duhet të vërtetojnë që

Lexo më shumë
Rama: Me Serbinë u thye akullnaja. Me Berishën s’merrem, pasi vuan problemet e moshës

Rama: Me Serbinë u thye akullnaja. Me Berishën s’merrem, pasi vuan problemet e moshës 14

🕔12:41, 12.Nov 2014

Pas kthimit nga Serbia, kryeministri Edi Rama ka mbajtur një konferencë shtypi në Kryeministri. Ai ka thënë para gazetarëve se vizita e tij në Serbi ishte një thyerje kaulli. Ai e ka cilësuar këtë vizitë “me rëndësi historike, që e

Lexo më shumë
Biznesi kërkon nga PD të kthehet në Kuvend, Basha: Hajdeni në protesta

Biznesi kërkon nga PD të kthehet në Kuvend, Basha: Hajdeni në protesta 8

🕔12:24, 12.Nov 2014

Përfaqësuesit e biznesit kanë kërkuar nga ana e PD-së që të kthehet në Kuvend. Kërkesa është bërë nga ana e kreut të Dhomës së Tregëtisë, Nikolin Jaka, gjatë tryezës së thirrur nga PD për paketën e re fiskale. Jaka u

Lexo më shumë
Rama bisedon me protestuesit: Nuk ju largojmë nga Gjeologjiku pa iu sistemuar

Rama bisedon me protestuesit: Nuk ju largojmë nga Gjeologjiku pa iu sistemuar 11

🕔12:02, 12.Nov 2014

Dhjetra student dhe profesorë të Fakultetit Gjeologjik kanë protestuar paraditen e sotme para Kryeministrisë. Ata kundërshtojnë vendimin e qeverisë për t’ia dhënë godinat e kësaj Fakulteti Ministrisë së Drejtësisë. Gjatë protestës është shfaqur edhe kryeministri Edi Rama, që ka debatuar

Lexo më shumë
Daçiç: Tani marrëdhëniet Shqipëri-Serbi janë më të acaruara

Daçiç: Tani marrëdhëniet Shqipëri-Serbi janë më të acaruara 5

🕔11:17, 12.Nov 2014

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, thotë se marrëdhëniet Serbi-Shqipëri tashmë janë më të acaruara. “Vizita e kryeministrit shqiptar Edi Rama në Beograd nuk e arriti objektivin e saj. Serbia dhe Shqipëria janë në një marëdhënie më të përkeqësuar se

Lexo më shumë
Arvizu: Vizita e Edi Ramës në Serbi për SHBA ishte historike

Arvizu: Vizita e Edi Ramës në Serbi për SHBA ishte historike 10

🕔10:25, 12.Nov 2014

Ambasadori amerikan në Tiranë, Aleksandër Arvizu, e ka cilësuar si historike vizitën e kryeministrit Edi Rama në Serbi. Ai thotë se tashmë duhet të punohet që edhe kryeministri ser btë vijë në Shqipëri. Sipas Arvizisë, marrëdhëniet Serbi-Shqipëri duhet të ndërtohen

Lexo më shumë
Maliqi: Daçiç këndoi këngë të vjetra gjatë darkës Vuçiç-Rama

Maliqi: Daçiç këndoi këngë të vjetra gjatë darkës Vuçiç-Rama 7

🕔10:02, 12.Nov 2014

Tensioni mes kryeministrave Rama e Vuçiç është shfaqur vetëm gjatë konferencës live kur nga kreu i qeverisë shqiptare u prek çështja e Kosovës, pasi çdo takim tjetër që pasoi vizitën historike në Serbi, ishte bashkëpunues. Kështu shprehet për A1 Report

Lexo më shumë
Dule: Rama leksion Beogradit për minoritetet, po s’di ku dhe sa ka në Shqipëri

Dule: Rama leksion Beogradit për minoritetet, po s’di ku dhe sa ka në Shqipëri 17

🕔09:43, 12.Nov 2014

“Sot, në Shqipëri, ka një minoritet grek i cili nuk ndjen për asnjë çast në jetën e tij asnjë dallim, e jo më pastaj diskriminim, në raport me qytetaret dhe qytetarët shqiptarë, me kombësi shqiptare. E pra, ne shqiptarët duhet

Lexo më shumë
Rama, konferencë në orën 12:00 për vizitën e tij në Serbi

Rama, konferencë në orën 12:00 për vizitën e tij në Serbi 2

🕔09:23, 12.Nov 2014

Kryeministri Edi Rama pritet të informojë shqiptarët për vizitën e tij në Serbi. Ai do të mbajë një konferencë shtypi në orën 12:00. Kjo bëhet me dije nga Kryeministria. Rama pritet që të flasë për marrëveshjet e nënshkruara me palën

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim