Back to homepage

Politike

PS: Në vend nuk ka siguri për fëmijët

PS: Në vend nuk ka siguri për fëmijët 0

🕔14:31, 20.Mar 2013

Partia Socialiste deklaron se në Shqipëri mbizotëron krimi dhe se qeveria nuk garanton as sigurinë e fëmijëve as të jetës së njerëzve. Deputetja socliaste Eglantina Gjermeni në një konferencë nga selia rozë tha se vrasja e Julian Çelës tregon se

Lexo më shumë
Një foto e arkivës së CORBIS dhe Berisha (pa koment) për vizitën në Vatikan

Një foto e arkivës së CORBIS dhe Berisha (pa koment) për vizitën në Vatikan 3

🕔14:25, 20.Mar 2013

Nga Sali Berisha Që nga viti ’92 e gjer më sot, para çdo fitoreje elektorale, unë kam pasur fatin e madh të jem në Vatikan e të takohem me Atin e Shenjtë, nga Papa Gjon Pali II tek Papa Francesko

Lexo më shumë
Medaljet, i hiqet ekskluziviteti Presidentit, tashmë mund të japin dhe ministrat

Medaljet, i hiqet ekskluziviteti Presidentit, tashmë mund të japin dhe ministrat 1

🕔14:09, 20.Mar 2013

Dhenia e medaljeve nuk do të jetë më ekskluzivitet i Presidentit por tashmë dhe i kryetares së Kuvendit, kryeministrit dhe ministrave. Këtë kompetencë atyre ua jep ligji i ri që po shqyrtohet në komisionin e ligjeve. Drafti i heq shoqërisë

Lexo më shumë
Imami: Me Metën do ribashkohemi pas 23 qershorit

Imami: Me Metën do ribashkohemi pas 23 qershorit 0

🕔13:51, 20.Mar 2013

Ministri i Mbrojtjes dhe njëkohësisht drejtuesi i fushatës së demokratëve në Elbasan, Arben Imami, beson se pas 23 qershorit në pushtet do të jetë koalicioni qeverisës 2009-2013. Pavarësisht problemeve dhe pakënaqësive që mund të jenë shfaqur, bashkëqeverisja me LSI për

Lexo më shumë
Ndoka: Në zgjedhje dalim me kandidatët tanë

Ndoka: Në zgjedhje dalim me kandidatët tanë 0

🕔12:57, 20.Mar 2013

Kryetari i PDK-së, Nard Ndoka, njëkohësisht edhe zëvendësministër i Brendshëm, ka deklaruar për Shekullin se nuk i intereson shkrirja e partisë dhe pjesëmarrja si kandidat në listën zgjedhore të PD-së. “PDK-ja do të garojë me 140 kandidatët e vet në

Lexo më shumë
Berisha: Harrojeni dënimin me vdekje, s’mund të bëjmë hapa pas

Berisha: Harrojeni dënimin me vdekje, s’mund të bëjmë hapa pas 1

🕔11:53, 20.Mar 2013

Kryeministri Berisha ka folur për herë të parë për rastin e monstrës së Laprakës, Ardian Prrenjasi. Ai deklaroi se nuk do të ketë rikthim të dënimit me vdekje, duke patur parasysh impaktin që pati ngjarja në shoqëri. Berisha tha se

Lexo më shumë
Strategjia elektorale, Rama mbledh aleatët

Strategjia elektorale, Rama mbledh aleatët 0

🕔11:09, 20.Mar 2013

Kreu i selise rozë, Edi Rama mbledh sot koalicionin opozitar për të diskutuar për bashkëpunimin në zgjedhjet e 23 qershorit. Takimi pritet të mbahet rreth orës 16.30 dhe në të pritet të hidhen ide për mënyrën e bashkëpunimit. Më herët

Lexo më shumë
Gjergj Koja: Koalicioni opozitar sot është shumë dinamik

Gjergj Koja: Koalicioni opozitar sot është shumë dinamik 1

🕔21:05, 19.Mar 2013

I ftuari ne “Ora News, Gjergj Koja, kreu i Partisë Socialiste të Moderuar, ka folur për takimin e nesërm të aleatëve të majtë për zgjedhjet e Qershorit. Në lidhje me këtë takim Koja u shpreh: “Nesër do të jetë një

Lexo më shumë
Fotolajm/ Të gjithë shikojnë Papën, Berisha shikon Merkelin

Fotolajm/ Të gjithë shikojnë Papën, Berisha shikon Merkelin 3

🕔18:51, 19.Mar 2013

Gjatë ceremonisë së zhvilluar sot në Vatikan ka qenë i pranishëm edhe kryeministri Berisha dhe kryeparlamentarja Jozefina Topalli. Në një foto të publikuar nga zyra e Berishës bie në sy një detaj i cili nuk të lë indiferentë. Gjatë kohës

Lexo më shumë
“Manovrat e Nishanit me gjykatat para zgjedhjeve”

“Manovrat e Nishanit me gjykatat para zgjedhjeve” 1

🕔18:11, 19.Mar 2013

Maxhoranca po ngutet të emërojë në Gjykatën Kushtetuese njerëzit e saj. Vetëm në këtë mënyrë shpjegohet sipas anëtarit të Asemblesë Socialiste, ish  Prokurorit të Përgjithshëm, Theodhori Sollaku, ngutja e presidentit për të dekretuar 3 emrat e rinj në këtë gjykatë,

Lexo më shumë