Back to homepage

Politike

Berisha akuza Tahirit: Përpjekje për të fshehur lidhjet me krimin

Berisha akuza Tahirit: Përpjekje për të fshehur lidhjet me krimin 7

🕔11:51, 17.Jun 2014

Dalja në konferencë shtypi e ministrit Tahiri me forcat speciale me maska ka sjellë akuzat e ish Kryeministri Sali Berisha. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Berisha akuzoi ministrin e Brendshëm, Sajmir Tahiri për lidhje me krimin. Sipas Berishës,

Lexo më shumë
Takimi me Ramën, ministrat austriakë garanci për statusin

Takimi me Ramën, ministrat austriakë garanci për statusin 0

🕔11:50, 17.Jun 2014

Austria e vendosur të mbështesë Shqipërinë në proceset integruese, e konkretisht në marrjen e statusit të vendit kandidat në Bashkimin Europian. Një garannci e tillë iu dha sot Kryeministrit Edi Rama nga Ministri e Jashtëm dhe ai i Drejtësisë të

Lexo më shumë
Asllan Bajrami: Destabiliteti politik në Kosovë “peshqesh” nga dokumenti i Ahtisarit

Asllan Bajrami: Destabiliteti politik në Kosovë “peshqesh” nga dokumenti i Ahtisarit 4

🕔09:15, 17.Jun 2014

Në zgjedhjet e 8 qershorit në Kosovë partia e parë ka dalë PDK-ja e Hashim Thaçit. Edhe pse Thaçi ka dalë fitues, shanset që ai të formojë qeverinë janë pothuajse zero. Nga ana tjetër, bashkimi i bllokut opozitar i ka

Lexo më shumë
Berisha akuzon Ramën për lidhje me trafiqet, por nuk përmend Lazaratin

Berisha akuzon Ramën për lidhje me trafiqet, por nuk përmend Lazaratin 21

🕔21:31, 16.Jun 2014

Ish-kryeministri Berisha akuzon kreun e qeverisë për lidhje me trafiqet dhe krimin, por nuk përmend operacionin  e sotëm të policisë në Lazarat. Berisha shkruan në Facebook se kryeministri ka emëruar në postet kryesore të administratës trafikantë e pengmarrës, ndërsa alencën

Lexo më shumë
PD anulon zgjedhjen e Petrit Abedinit si kryetar i degës së Tepelenës

PD anulon zgjedhjen e Petrit Abedinit si kryetar i degës së Tepelenës 7

🕔17:28, 16.Jun 2014

Partia Demokratike po përpiqet të anulojë zgjedhjen në krye të PD të qytetit Tepelenë të Petrit Abedinit. Burime nga dega e PD në Tepelenë bëjnë të ditur se pas bërjes publik të lajmit, Basha ka urdhëruar anulimin e zgjedhjes së

Lexo më shumë
Holanda i thotë PO statusit për Shqipërinë

Holanda i thotë PO statusit për Shqipërinë 1

🕔15:33, 16.Jun 2014

Ndryshe nga dhjetori ku Holanda doli në kërkim të aleatëve brenda BE-së për t’i shtyrë statusin e vendit kandidat Shqipërisë, këtë herë ky vend mbështet rekomandimin e Komisionit Europian që i tha “PO” pa hezitim dhe mëdyshje statusit për Shqipërinë.

Lexo më shumë
Kreu i SHKB, mazhoranca heq të drejtën e zgjedhjes nga Ministri

Kreu i SHKB, mazhoranca heq të drejtën e zgjedhjes nga Ministri 0

🕔15:00, 16.Jun 2014

Shumica parlamentare në Komsionin e Ligjeve vendosi që t’i pakësojë kompetencat e Ministrit të Brendhsmë lidhur me Shërbimin e Kontrollit të Brendshëm në Polici. Gjatë diskutimit nen për nen të peojektligjitligjit për Shërbimin e Kontrollit të Brendshëm në Polici, shumica

Lexo më shumë
Tërhiqet Basha, opozita pjesë e reformës territoriale

Tërhiqet Basha, opozita pjesë e reformës territoriale 5

🕔14:34, 16.Jun 2014

Opozita parlamentare do të jetë pjesë e diskutimeve për reformën territorial, duke hequr dorë kështu nga bojkoti, tashmë kur mazhoranca është pothuajse në fund të hartimit të saj. Një tërheqje e tillë është bërë e ditur nga vetë kreu demokrat,

Lexo më shumë
Paloka: Ish- ministrat e PD duhet të reagojnë ndaj akuzave në Kuvend

Paloka: Ish- ministrat e PD duhet të reagojnë ndaj akuzave në Kuvend 0

🕔12:55, 16.Jun 2014

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edi Paloka, në një intervistë për Mapon, i përgjigjet kritikave se duket sikur kryetar i grupit parlamentar është Sali Berisha dhe jo ai. “Grupi parlamentar ka një axhendë të përcaktuar dhe Berisha nuk

Lexo më shumë
Statusi, Londra ende pa vendim. Holanda shprehet nesёr

Statusi, Londra ende pa vendim. Holanda shprehet nesёr 2

🕔12:53, 16.Jun 2014

Britania e Madhe pritet të marrë një vendim final brenda kësaj jave, lidhur me statusin e vendit kandidat nё BE. Njё fakt i tillё, u bё i ditur nga ambasadori britanik në Shqipëri, Nicholas Cannon, i cili sqaroi se procesi

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim