Back to homepage

Politike

Volfarth: Fieri, çështje e së drejtës

Volfarth: Fieri, çështje e së drejtës 0

🕔14:22, 24.Nov 2012

Ambasadori i OSBE-së në Shqipëri, Eugen Vollfarth e quan një çështje të së drejtës çështjen e Fierit. Ka qenë kjo përgjigja jo e drejt për drejtë e tij referuar bllokimit të tre ligjeve të integrimit.  “Unë nuk mbaj anën e

Lexo më shumë
Topalli: PS të votojë 3 ligjet

Topalli: PS të votojë 3 ligjet 0

🕔14:10, 24.Nov 2012

Jozefina Topalli i ka bërë sërish apel Partisë Socialiste të votojë 3 ligjet e integrimit. Gjatë një ekspozite me figura arti të kryer nga demontimet e armëve luftarake të organizuar nga Ministrisë së Mbrojtjes në Shkodër, Topalli tha se “Nuk

Lexo më shumë
Ish-ambasadori amerikan James Jeffrey uron shqiptarët për 100-vjetor

Ish-ambasadori amerikan James Jeffrey uron shqiptarët për 100-vjetor 0

🕔13:29, 24.Nov 2012

Me rastin e 100 vjetorit të pavarësisë, në vazhdimësinë e urimeve nga Ambasadorët amerikanë që kanë shërbyer në Shqipëri pas rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike në vitin 1991, përshëndetja e radhës vjen nga James Jeffrey, i cili ka shërbyer si Ambasador

Lexo më shumë
Berisha: Shqipja liturgjike, më e konsoliduara

Berisha: Shqipja liturgjike, më e konsoliduara 0

🕔09:47, 24.Nov 2012

Shqipja liturgjike është më e konsoliduara u shpreh kryeministri Berisha në konferencën roli i kishës katolike për Pavarësinë. Gjuha është shtylla kryesore e identitetit kombëtar dhe kishtarët shqiptarë bën gjithçka për të ruajtur këtë identitet. “Këta burra të mëdhënj, bën

Lexo më shumë
Topi: Berishën e ka larguar historia

Topi: Berishën e ka larguar historia 0

🕔19:31, 23.Nov 2012

Kryetari i Frymës së Re Demokratike, Bamir Topi, gjatë përurimit të degës së partisë në Shijak, lëshoi akuza të reja të ashpra ndaj kryeministrit Berisha, në të njëjtën kohë që për herë të parë bëri parashikimin ambicioz për “fitimin e

Lexo më shumë
Meta: Politika, të përmbushë kërkesat e BE-së

Meta: Politika, të përmbushë kërkesat e BE-së 1

🕔13:14, 23.Nov 2012

Ilir Meta ka kërkuar sot bashkëpunim e politikës për të realizuar procesin e integrimit të Shqipërisë. Në një takim me simpatizantët e LSI-së në Pogradec, Meta theksoi se LSI-ja do të punojë  për të merituar anëtarësimin në Bashkimin Europian, pavarësisht

Lexo më shumë
Berisha e Jahjaga përurojnë monumentin e Hasan Prishtinës

Berisha e Jahjaga përurojnë monumentin e Hasan Prishtinës 0

🕔12:40, 23.Nov 2012

Përfaqësues të lartë të shtetit shqiptar dhe kosovar, kanë përuruar gjatë ditës së sotme monumentin kushtuar patriotit të madh Hasan Prishtina, me rastin e 100-vjetorit të Pavarësisë. Në fjalën e saj, presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga vlerësoi rolin e patriotit

Lexo më shumë
Berisha: Rama të pranojë ofertën time për Fierin

Berisha: Rama të pranojë ofertën time për Fierin 0

🕔12:21, 23.Nov 2012

Kryeministri Berisha deklaroi se kreu socialist Edi Rama të lexojë votimin e një dite më parë të komisionit të jashtëm të PE, për rezolutën për Shqipërinë. Sipas kryeministrit çështja e Fierit nuk është përmendur në asnjë nen të rezolutës. “Dje

Lexo më shumë
Rrëzohet akti për shpërndarjen e mandateve

Rrëzohet akti për shpërndarjen e mandateve 0

🕔12:04, 23.Nov 2012

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve nuk miraton në parim aktin për shpërndarjen e mandateve për zonat elektorale për zgjedhjet parlamentare të vitit 2013. Akti mori vetëm 4 vota nga 5 vota që duheshin për ta miratuar sipas kodit zgjedhor. Anëtarët e

Lexo më shumë
FRD hap degën në Kamzë: PD po uzurpon institucionet

FRD hap degën në Kamzë: PD po uzurpon institucionet 0

🕔20:02, 22.Nov 2012

Në kuadër të hapjes dhe konsolidimit të strukturave të saj në të gjithë Shqipërinë, Fryma e Re Demokratike ka zyrtarizuar degën e saj në qytetin e Kamzës. Sekretari i Përgjithshëm dhe deputeti i FRD-së, Gazmend Oketa duke folur mbi problematikat

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim