Back to homepage

Politike

Rama: Votojmë tre ligjet sapo të zgjidhet Fieri

Rama: Votojmë tre ligjet sapo të zgjidhet Fieri 0

🕔17:36, 6.Nov 2012

Kremtimet e qeverisë në kuadër të 100 vjetorit të Pavarësisë, tre kriteret e BE për statusin, si dhe programi i Partisë Socialiste për arsimin, ishin çështje të cilat u trajtuan dje gjerësisht nga ana e kreut socialist, Edi rama në

Lexo më shumë
Berisha: Projekti i ullirit, parësor për qeverinë

Berisha: Projekti i ullirit, parësor për qeverinë 0

🕔16:59, 6.Nov 2012

Kryeministri Berisha e ka cilësuar projektin i ullirit me një rëndësi parësore për qeverisë shqiptare. Duke folur në një tryezë me prodhues dhe përpunues të ullirit, kryeministri Berisha theksoi se qeveria do të vijojë të mbështesë fuqishëm këtë projekt. “Projekti

Lexo më shumë
Topi: Berisha më bënte presion për emërimet

Topi: Berisha më bënte presion për emërimet 0

🕔16:56, 6.Nov 2012

Ish-presidenti Bamir Topi gjatë bashkëbisedimit me një grup studentësh, ka deklaruar sot se i është bërë presion nga kryeministri Berisha për emërime dhe dekretime zyrtarësh të lartë në institucione të pavarura, por ai vetë ka refuzuar “të bëhet pjesë e

Lexo më shumë
Ceremonia mortore, Tufa: Në homazhe edhe ata që se donin Lirakun

Ceremonia mortore, Tufa: Në homazhe edhe ata që se donin Lirakun 0

🕔16:54, 6.Nov 2012

Familjarë, të afërm, miq, e kolegë i japin lamtumirën e fundit Lirak Bejkos, ish të përndjekurit politik i cili ndërroi jetën ditën e premte në një spital në Itali pasi u vetëdogj në ditën e 19-të të grevës së urisë.

Lexo më shumë
KE apel Berishës: Dialogo me ish të përndjekurit

KE apel Berishës: Dialogo me ish të përndjekurit 0

🕔16:53, 6.Nov 2012

Vdekja e ish-të burgosurit politik, Lirak Bejko ka tërhequr vëmendjen e Brukselit. Komisioni Evropian ka shprehur keqardhjen për vdekjen ish grevistit të urisë, duke theksuar se është shumë rëndësishme të mos inkurajohen akte të tilla ekstreme që sjellin humbjen e

Lexo më shumë
Malmstrom-Berishës: Të votohen ligjet e kërkuara për integrimin

Malmstrom-Berishës: Të votohen ligjet e kërkuara për integrimin 0

🕔12:30, 6.Nov 2012

Komisionerja Europiane për Çështjet e Brendshme Cecilia Malmstrom ka kërkuar nga forcat politike në Shqipëri miratimin e 3 ligjeve të kërkuara nga KE-ja për marrjen e statusit të vendit kandidat. Gjatë një takimi me kryeministrin Sali Berisha, Malmstrom theksoi se

Lexo më shumë
Rama: PD të zhbllokojë Qarkun e Fierit

Rama: PD të zhbllokojë Qarkun e Fierit 0

🕔11:44, 6.Nov 2012

“Programi i kremtimit të festës së 100-vjetorit, programi zyrtar, është një program tërësisht mediokër, pa asnjë vizion dhe shije euoopiane, krejt i padenjë për këtë moment historik kaq të rëndësishëm, që është edhe një shans i jashtëzakonshmën për të kremtuar

Lexo më shumë
Berisha: PS do dal parti e tretë nëse vijon këtë rrugë

Berisha: PS do dal parti e tretë nëse vijon këtë rrugë 0

🕔11:35, 6.Nov 2012

Kryeministri paralajmëron rritje pagash e pensionesh vitin e ardhshëm Ashtu siç ndodh rëndom në mbledhjet e Grupit të PD edhe këtë kryeministri Berisha ka akuzuar liderin e opozitës se do të përfundoj si kryetar I partisë së tretë parlamentare nëse

Lexo më shumë
PD nuk propozon asnjë datë por është dakord me atë që do të dekretoj Presidenti

PD nuk propozon asnjë datë por është dakord me atë që do të dekretoj Presidenti 0

🕔11:30, 6.Nov 2012

PS-LSI te Nishani: Zgjedhjet, më 23 qershor 2013 Dueli i madh mes partive politike për të fituar zgjedhjet do të zhvillohet më 23 qershor 2013. Nga konsultimet e presidentit me partitë kanë ardhur propozimet që të jetë java e parafundit

Lexo më shumë
Grupi i PS sot në Vlorë për të prezantuar strategjinë

Grupi i PS sot në Vlorë për të prezantuar strategjinë 0

🕔11:08, 6.Nov 2012

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, do të jetë sot në qytetin e Vlorës për të shpalosur strategjinë elektorale. Në këtë takim do të marrin pjesë kryetarët e PS-së në rrethe e qytete, delegatë të kongresit si dhe krerët e

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim