Back to homepage

Politike

Gafat e Kuvendit, Topalli shkarkon drejtorin

Gafat e Kuvendit, Topalli shkarkon drejtorin 0

🕔09:45, 13.Feb 2013

Në vitet 2011-2012 Kuvendi i Republikës së Shqipërisë është bërë protagonist i një serie gafash të rënda diplomatike. Gazeta Shqiptare shkruan sot se për këto gafa është fajësuar dhe liruar nga detyra Dritan Selo, drejtori i përgjithshëm, i Shërbimit të

Lexo më shumë
Padia, Balla: Argita nuk paraqitet në gjykatë

Padia, Balla: Argita nuk paraqitet në gjykatë 0

🕔19:19, 12.Feb 2013

Ka nisur këtë të martë në Gjykatën e Tiranës seanca përgatitore gjyqësore mes vajzës së kryeministrit Argita Berisha dhe deputetit të Partisë Socialiste, Taulant Balla. Argita depozitoi në 11 janar të këtij viti padi ndaj deputetit socialist, lidhur me një

Lexo më shumë
OMONIA kërkon ndjekje penale për Kreshnik Spahiun

OMONIA kërkon ndjekje penale për Kreshnik Spahiun 1

🕔18:54, 12.Feb 2013

Shoqata OMONIA ka kërkuar ditën e sotme ndjekje penale për kreun e AK-së, Kreshnik Spahiu, me pretendimin se është duke nxitur urrejtje dhe destabilizim në vend.Pas kësaj kërkese ka reaguar Aleanca Kuq e Zi, sipas së cilës, Vangjel Dule kërkon

Lexo më shumë
Pëllumbi: Pas 7 shkurtit, shqiptarët e kanë të lehtë të tregojnë Berishën me gisht

Pëllumbi: Pas 7 shkurtit, shqiptarët e kanë të lehtë të tregojnë Berishën me gisht 0

🕔11:27, 12.Feb 2013

Profesori i PS-së, Servet Pëllumbi, komenton vendimin për 21 janarin. Në një intervistë për “Panoramën”, Pëllumbi thotë se Gjykata e Tiranës, duke nxjerrë të pafajshëm gardistët, vërtetoi krimin shtetëror të 21 janarit 2011, mbrojti atë që dha urdhër për të

Lexo më shumë
Totozani ironizon Topallin: Takimi me Krasniqin, i pari me një kryeparlamentar shqipfolës

Totozani ironizon Topallin: Takimi me Krasniqin, i pari me një kryeparlamentar shqipfolës 0

🕔10:33, 12.Feb 2013

Shmangin diskutimin për 7 raporte mbi të drejtat e njeriut – thotë Totozani dhe pranon vështirësi në marrëdhëniet me Kuvendin. Rrëfen në Ora Neës takimet në Kosovë: “Takova profesor Qosen, nëpërmjet tij kam njohur historinë e Kosovës”   Disa javë

Lexo më shumë
Berisha: Kemi mbështetjen më të madhe që prej vitit ‘96

Berisha: Kemi mbështetjen më të madhe që prej vitit ‘96 4

🕔14:05, 11.Feb 2013

Në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar të Partisë Demokratike, kryeministri Berisha tha se kjo forca e tij politike ka mbështetjen më të madhe në popull që nga viti 1996. Berisha tha se sondazhet tregojnë se PD është forca me

Lexo më shumë
Ministri i Jashtëm gjerman anulon vizitën në Tiranë

Ministri i Jashtëm gjerman anulon vizitën në Tiranë 1

🕔11:46, 11.Feb 2013

Ministri i Jashtëm gjerman anulon vizitën në Shqipëri. Shefi i diplomacisë gjermane, Guido Vestervele, nuk do të zhvillojë vizitën e parashikuar për në 14 shkurt në Tiranë. Lajmi për anulimin e vizitës u konfirmua nga vetë ambasadorja gjermane në Shqipëri,

Lexo më shumë
Ndarja e mandateve, PS do t’i drejtohet Gjykatës Kushtetuese

Ndarja e mandateve, PS do t’i drejtohet Gjykatës Kushtetuese 0

🕔11:34, 10.Feb 2013

Çështja e ndarjes së mandateve për zgjedhjet e 23 qershorit do të bëhet subjekt gjykimi në Gjykatën Kushtetuese. Gazeta “Panorama” shkruan se socialistët do t’i drejtohen kësaj gjykate me një ankimim që pritet të depozitohet brenda pak ditëve. Ankimimi bazohet

Lexo më shumë
Braçe: Po zhvatet pasuria e nëntokës në Bulqizë

Braçe: Po zhvatet pasuria e nëntokës në Bulqizë 0

🕔19:17, 9.Feb 2013

Për deputetin e Partisë Socialiste Erjon Braçe, shoqëria Balfin nuk ka blerë veç të drejtën e prodhimit të kromit në vend, por ka siguruar përfitim të shifrave marramendëse të hollash. Braçe thotë se, ‘Balfin’ fiton miliona euro, vetëm një pikë

Lexo më shumë
Dule: Nëse nuk zbardhet 21 janari, çështja duhet çuar në Strasburg

Dule: Nëse nuk zbardhet 21 janari, çështja duhet çuar në Strasburg 1

🕔13:32, 9.Feb 2013

Kryetari i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule, thotë se vendimi i gjykatës për dy të pandehurit e “21 janarit” i vrau për së dyti viktimat. Duke e bëri komentin gjatë një takimi me strukturat e PBDNJ-së

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim