Back to homepage

Politike

Basha-Ramës: Subvenciono qiratë dhe boll me fyerje, je bërë nervoz

Basha-Ramës: Subvenciono qiratë dhe boll me fyerje, je bërë nervoz 7

🕔16:18, 3.Apr 2020

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha e cilëson nervoz dhe pa ide kryeministrin Edi Rama dhe për këtë shkak, po sipas tij sulmon opozitën lidhur me debatin mbi shtyrjen e qirave. Kryedemokrati i kërkon kreut të qeverisë që të subvencionojë qiratë

Lexo më shumë
Rama-Bashës: O honxhobonxho mos nxisni mllef e përçarje, doni rrëmujë si në 97-ën

Rama-Bashës: O honxhobonxho mos nxisni mllef e përçarje, doni rrëmujë si në 97-ën 5

🕔16:17, 3.Apr 2020

Rama i është përgjigjur akuzave të opozitës për qiratë. Në një shënim në Facebook, Rama thotë se ata të opozitës duan të vrasin me një gur dy zogj, duke synuar nga një anë të nxisin mllef e përçarje mes popullit

Lexo më shumë
Basha: Unë s’kam asgjë me Edi Ramën, i uroj shëndet, energji dhe forcë

Basha: Unë s’kam asgjë me Edi Ramën, i uroj shëndet, energji dhe forcë 3

🕔14:32, 3.Apr 2020

Kryetari i Partisë demokratike, Lulzim Basha është shprehur sot se nuk ka asgjë me kryeministrin Edi Rama, përkundrazi tha se i uron jetë dhe shëndet. Në një prononcim për Rtv Ora, Basha tha se Rama gjithë energjinë duhet ta fokusojë

Lexo më shumë
4 mln euro ndihmë mjekësore për Shqipërinë, Soreca mbledhje online me koordinatorin e OSBE-së dhe Manastirliun

4 mln euro ndihmë mjekësore për Shqipërinë, Soreca mbledhje online me koordinatorin e OSBE-së dhe Manastirliun 0

🕔14:18, 3.Apr 2020

Bashkimi Europian po reagon në lidhje me pandeminë dhe ka ofruar ndihmat e saj. Luigi Soreca, ambasadori i BE-së në vendin tonë, gjatë një mbledhje online me koordinatorin e OSBE-së në Shqipëri, Brian Willimas kanë nënshkruar marrëveshjen që aktivizon menjëherë

Lexo më shumë
Vendimi publikohet në Fletoren Zyrtare: Shtyhet me dy muaj qiraja për tre kategori

Vendimi publikohet në Fletoren Zyrtare: Shtyhet me dy muaj qiraja për tre kategori 0

🕔08:20, 3.Apr 2020

Botohet në fletoren Zyrtare vendimi i qeverisë për të shtyrë pagesën e qirasë për 2 muaj, prill dhe maj për 3 kategori, biznesin e vogël që është mbyllur për shkak të situatës, familjarëve të regjistruar në punë, që kanë ndaluar

Lexo më shumë
Jo kaq poshtë zoti Rama!

Jo kaq poshtë zoti Rama! 49

🕔22:09, 2.Apr 2020

Nga Viktor Malaj “Jemi para fisnikërisë së përbaltur prej mashtrimit qeveritar apo përballë përbaltjes mbi një akt fisnikërie e solidariteti shqiptar?”/ Luan Rama Z. Luan Rama është nga të paktët figura politike, ende aktive, për të cilin kam pasur mendim

Lexo më shumë
Qeveria përgjysmon 3 muaj pagat e zyrtarëve

Qeveria përgjysmon 3 muaj pagat e zyrtarëve 0

🕔20:57, 2.Apr 2020

Për shkak të epidemisë se Covid-19, të enjten, qeveria vendosi të përgjysmojë pagat e 3 muajve të ardhshme për zyrtarët e saj. Vendimi, i publikuar të enjten në Fletoren Zyrtare, parashikon se “deri në perfundim të epidemisë, por jo më

Lexo më shumë
Kundërshtuan ndalimin e pagesave të qirasë, Rama sërish ndaj PD: Kanë prekur majën e dëshpërimit, sa gjynah që janë

Kundërshtuan ndalimin e pagesave të qirasë, Rama sërish ndaj PD: Kanë prekur majën e dëshpërimit, sa gjynah që janë 3

🕔19:19, 2.Apr 2020

Kryeministri Edi Rama ka reaguar menjëherë pas deklaratave nga selia e PD që mbante qëndrim të kundërt me qeverinë për të ndaluar pagesën e qirasë nga qiramarrësit e bizneseve të vogla. Reagimi i Ramës: Ndërkohë që kam publikuar parimin e

Lexo më shumë
Thaçi letër Albin Kurtit: Më jep një emër të ri për Kryeministër

Thaçi letër Albin Kurtit: Më jep një emër të ri për Kryeministër 29

🕔15:30, 2.Apr 2020

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është drejtuar përmes një letre kreut të qeverisë në detyrë e shefit të LVV, Albin Kurti, nga i cili ka kërkuar që të propozojë kandidatin e ri që të mandatohet për kryeministër. Në këtë

Lexo më shumë
Rama i përgjigjet PD: O Zot të lutem në gjunjë, pse nuk e pate mendjen kur i krijove

Rama i përgjigjet PD: O Zot të lutem në gjunjë, pse nuk e pate mendjen kur i krijove 24

🕔13:27, 2.Apr 2020

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të Partisë Demokartike. Ditën e sotme ish-deputeti demokrat Oerd Bylykbashi i kërkoi Ramës të japë dorëheqjen pasi ka fshehur arrestimin në Itali. Ndërkaq, kryeministri ka reaguar ashpër, duke thënë se nuk dinë çfarë

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim