Back to homepage

Politike

Opozita e re, kusht vetëm listat, Murrizi: Të gatshëm të heqim dorë nga pragu dhe koalicionet

Opozita e re, kusht vetëm listat, Murrizi: Të gatshëm të heqim dorë nga pragu dhe koalicionet 8

🕔16:12, 3.Jul 2020

Opozita parlamentare është e gatshme te negociojë 2 nga kërkesat e saj me kushtin që Partia Socialiste të votojë hapjen e listave dhe depolitizimin e administratës zgjedhore. “Pragu është për t’u diskutuar. Nëse Partia Socialiste do të na kërkojë të

Lexo më shumë
Rama: Provokim! Vuçiç, ta harrojë se negocion me Perëndimin pa shqiptarët, të shkojë dhe në Hënë, por do të ulet me ne

Rama: Provokim! Vuçiç, ta harrojë se negocion me Perëndimin pa shqiptarët, të shkojë dhe në Hënë, por do të ulet me ne 34

🕔12:44, 3.Jul 2020

Kryeministri Edi Rama e cilësoi provokim deklaratën e Presidentit të Serbisë Vuçiç se nuk do ta njohë kurrë Kosovën dhe se do të negociojë me perëndimin dhe asnjëherë me shqiptarët. “Nëse ne jemi një, presidenti i Serbisë mund të shkojë

Lexo më shumë
Rama: Hyrje-dalje pa kontroll mes Shqipërisë dhe Kosovës, duhet të bëjmë njehsimin e dokumentave

Rama: Hyrje-dalje pa kontroll mes Shqipërisë dhe Kosovës, duhet të bëjmë njehsimin e dokumentave 5

🕔12:28, 3.Jul 2020

Kryeministri Edi Rama ka komentuar edhe Shengenin Rajonal gjatë takimit të tij me Avdullah Hotin. Gjatë fjalës së tij në konferencën e përbashkët mes tij dhe kryeministrit të Kosovës, Rama tha se nuk ka nevojë për dy palë demokrate dhe

Lexo më shumë
Shqipëria dhe Kosova mbledhje të përbashkët të qeverive në shtator, ja ku do të mbahet

Shqipëria dhe Kosova mbledhje të përbashkët të qeverive në shtator, ja ku do të mbahet 1

🕔12:01, 3.Jul 2020

Kryeministri Edi Rama u takua sot me homologun e tij kosovar, Avdullah Hoti. Pas takimit në Pallatin e Brigadave u zhvillua një konferencë e përbashkët, ku Hoti ku tregoi se për çfarë kanë rënë dakord. “Jemi dakordësuar për të përcaktuar

Lexo më shumë
VIDEO: Vizita në Tiranë, Rama pret Avdullah Hotin në Pallatin e Brigadave

VIDEO: Vizita në Tiranë, Rama pret Avdullah Hotin në Pallatin e Brigadave 1

🕔10:14, 3.Jul 2020

Kryeministri i Kosovës, Avdulla Hoti është pritur nga kryeministri Edi Rama, me një ceremoni zyrtare në Pallatin e Brigadave. Vizitën e tij të parë zyrtare se kryeministër i Kosovës, Avdullah Hoti ka zgjedhur ta bëjë në Tiranë. Hoti do të

Lexo më shumë
Vizita në Tiranë, kryeministri i Kosovës flet për planet e qeverisjes: Do t’i kërkoj Ramës një pjesë të Portit të Durrësit

Vizita në Tiranë, kryeministri i Kosovës flet për planet e qeverisjes: Do t’i kërkoj Ramës një pjesë të Portit të Durrësit 7

🕔08:25, 3.Jul 2020

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka mbërritur dje në Tiranë për takimin zyrtar që do të zhvillojë sot më krerët më të lartë të shtetit. I ftuar këtë të enjte në “Opinion”, Hoti zbuloi edhe një nga propozimet që do

Lexo më shumë
Plani i BE: Nuk ka datë për çelje negociatash, Shqipëria duhet të heqë dorë nga leku

Plani i BE: Nuk ka datë për çelje negociatash, Shqipëria duhet të heqë dorë nga leku 13

🕔19:54, 2.Jul 2020

Nuk ka një datë kuadri negociator për Shqipërinë që Komisioni Europian i dërgoi Këshillit, por dokumenti prej 22 faqesh që A2 publikoi sot, ka më shumë trajtën e një kontrate mbi të cilën palët do të bazojnë bisedimet e anëtarësimit.

Lexo më shumë
Avdullah Hoti vjen nesër në Tiranë, zbardhet axhenda e takimeve

Avdullah Hoti vjen nesër në Tiranë, zbardhet axhenda e takimeve 0

🕔16:46, 2.Jul 2020

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, nesër do të vizitojë Shqipërinë, me ftesë të kryeministrit Edi RamA. Kjo është vizita e tij e parë si kryeministër i Kosovës në Shqipëri. Zyra e kryeministrit njofton se Hoti do të takohet

Lexo më shumë
Basha akuza qeverisë: 1.2 mld euro për një rrugë imagjinare Milot-Fier! Rama:Turp, sulmoni një projekt ende pa nisur

Basha akuza qeverisë: 1.2 mld euro për një rrugë imagjinare Milot-Fier! Rama:Turp, sulmoni një projekt ende pa nisur 12

🕔15:19, 2.Jul 2020

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ashpër ndaj kritikave të kryedemokratit Basha në lidhje me rrugën Milot-Fier, i cili e quajti rrugë imagjinare dhe po vjedh 1.2 mld euro. Ai e ka cilësuar një gjuhë të turpshme që përdoret në radhë të

Lexo më shumë
Kontrolli i Lartë i Shtetit me kryetar të ri, zgjidhet Arben Shehu

Kontrolli i Lartë i Shtetit me kryetar të ri, zgjidhet Arben Shehu

🕔15:00, 2.Jul 2020

Arben Shehu është zgjedhur nga Kuvendi, Kryetari i ri i Kontrollit të Lartë të Shtetit. Me 108 vota pro, 5 kundër dhe 4 abstenim, Kuvendi vendosi të miratojë kandidaturën e katërt të propozuar nga Presidenti i Republikës për Kryetar të

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim