Back to homepage

Politike

Meta dekoron ish-ministrin e Jashtëm italian Franco Frattini

Meta dekoron ish-ministrin e Jashtëm italian Franco Frattini 3

🕔12:26, 19.Oct 2018

Presidenti Ilir Meta vlerësoi sot Franco Frattinin, me dekoratën “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”. Motivacioni për ish-ministrin e jashtëm italian dhe ish-komisioneri europian për drejtësinë, lirinë dhe sigurinë, ishte për kontributin e spikatur në forcimin e marrëdhënieve strategjike mes Shqipërisë dhe Italisë.

Lexo më shumë
Gylenistët, Bushati: Veprojmë me diplomaci, jo me konferenca

Gylenistët, Bushati: Veprojmë me diplomaci, jo me konferenca 9

🕔11:57, 19.Oct 2018

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, i ktheu përgjigje homologut të tij turk Mevlut Çavusoglu, i cili kërkoi nga Shqipëria që të largojë “terroristët turq”. “Përsa i përket çështjes që ju shtroni, përgjigjja e shtetit shqiptar është ajo përgjigjje që i

Lexo më shumë
Çavusoglu: Në Shqipëri ka strukturë FETO, kemi dërguar emrat e personave

Çavusoglu: Në Shqipëri ka strukturë FETO, kemi dërguar emrat e personave 7

🕔11:02, 19.Oct 2018

Turqia pret që Shqipëria të largojë nga vendi të gjithë gylenistët e FETO, që shteti turk e konsideron organizatë terroriste. Nga Tirana, ministri i Jashtëm i Turqisë Mevlut Çavusoglu u shpreh se në Shqipëri ka një strukturë të organizuar të

Lexo më shumë
Këshilli i Legjislacionit, PD këmbëngul për vettingun në politik

Këshilli i Legjislacionit, PD këmbëngul për vettingun në politik 0

🕔10:45, 19.Oct 2018

Është zhvilluar këtë të premte në ambientet e Kryesisë së Kuvendit mbledhja e përbashkët e Këshillit të Legjislacionit dhe Komisionit Parlamentar të Ligjeve për të diskutuar mbi ndryshimet Kushtetuese për vettingun në politikë me përfaqësues të botës Akademike. Ashtu si

Lexo më shumë
Deputeti mbledh asamblenë e PS-së në Lezhë, kap mat një “babale” tjetër

Deputeti mbledh asamblenë e PS-së në Lezhë, kap mat një “babale” tjetër 5

🕔10:41, 19.Oct 2018

Deputeti socialist Pjerin Ndreu përmes një postimi në “facebook” ndau një ngjarje që sipas tij ka ndodhur në mbledhjen e Asamblesë së PS në Lezhë. Një person kishte hyrë në mbledhje me diktofon në dorë për të incizuar.  Me instiktin

Lexo më shumë
Takon sot Ramën e Bushatin, Cavusoglu: Shqipëria, mike e vërtetë

Takon sot Ramën e Bushatin, Cavusoglu: Shqipëria, mike e vërtetë 2

🕔09:09, 19.Oct 2018

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusoglu, ka mbërritur të enjten (18 tetor) në Shqipëri në kuadër të vizitës së tij zyrtare. Diplomati turk do të zhvillojë sot takime me zyrtarë të lartë të vendit, si kryeministrin Edi Rama, kryetarin

Lexo më shumë
SMS-të kërcënuese, Vasili: Burgjet paskan rënë në dorë të kriminelëve

SMS-të kërcënuese, Vasili: Burgjet paskan rënë në dorë të kriminelëve 2

🕔21:58, 18.Oct 2018

Intervista e kreut të Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, për ‘Ora News’   Fillimisht do doja të flisnim për çështjen e ditës, shumica parlamentare ka votuar sot për futjen me procedurë për të enjten e ardhshme

Lexo më shumë
Basha: PD do të vijë në pushtet me votë, Rama do të çohet para drejtësisë

Basha: PD do të vijë në pushtet me votë, Rama do të çohet para drejtësisë 13

🕔21:23, 18.Oct 2018

Vetëm pak minuta pas deklaratave të ish-Kryeministrit Sali Berisha në ABC News se e vetmja rrugëzgjidhje për situatën në të cilën ndodhet vendi është “përmbysja me forcë e Edi Ramës”, Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha në Tv Klan

Lexo më shumë
Berisha përjashton marrëveshjen: S’ka shanse që PD të ndajë pushtetin me Ramën

Berisha përjashton marrëveshjen: S’ka shanse që PD të ndajë pushtetin me Ramën 10

🕔18:44, 18.Oct 2018

Qëndrimi i opozitës jashtë Parlamentit nuk është një vendim përfundimtar, por sipas ish-Kryeministrit Berisha i shërben demaskimit të lidhjeve të qeverisë me krimin. “Partia Demokratike nuk e ka kurrë qëllim në vetvete qëndrimin jashtë Parlamentit. Por PD ka arritur t’u

Lexo më shumë
Rama bëri check-up, deputetja e PD: Kujdes ç’del nga analizat

Rama bëri check-up, deputetja e PD: Kujdes ç’del nga analizat 6

🕔18:01, 18.Oct 2018

Pasi kryeministri Edi Rama postoi pak më parë një video ku bënte check-up-in falas në poliklinikën nr.9 në Tiranë, PD ka vijuar akuzat. Deputetja e djathtë, Albana Vokshi, e quajti shfaqje të koncesionit të vet korruptiv.  Sipas Vokshit, vetëm 27%

Lexo më shumë