Back to homepage

Politike

Tension në Fier/ Rama në 16:00 duhej në Patos, PD i zë “pritë”

Tension në Fier/ Rama në 16:00 duhej në Patos, PD i zë “pritë” 10

🕔16:51, 14.Jun 2019

  Dhjetëra militantë të Partisë Demokratike janë grumbulluar në hyrje të qytetit të Patosit kundër vizitës së kryeministrit Edi Rama në këtë qytet. Me thirrjet “Rama ik”, bilbilë, vuvuzela dhe pankarta, protestuesit duket se ja kanë dalë të pengojnë disi

Lexo më shumë
Revista që denoncoi financimet ruse komenton hetimin për Bashën

Revista që denoncoi financimet ruse komenton hetimin për Bashën 9

🕔16:14, 14.Jun 2019

Mother Jones e ka përcjellë me shpejtësi lajmin e thirrjes së Lulzim Bashës në Prokurori, duke theksuar që në titullin e artikullit se kjo lëvizje pason raportimet e revistës se njohur investigative. “Prokurorët shqiptar,- thuhet aty-, njoftuan se kanë në

Lexo më shumë
Qeveria shfuqizon VKM-të për pasaportat diplomatike dhe të shërbimit

Qeveria shfuqizon VKM-të për pasaportat diplomatike dhe të shërbimit 4

🕔14:54, 14.Jun 2019

Pasaportat diplomatike dhe ato të shërbimit do të jenë të vlefshme deri më 31 dhjetor të 2019. Ky është vendimi i nxjerrë në 12 qershor nga ana e Qeverisë, vendim në të cilin theksohet se shfuqizohen të gjitha vendimet e

Lexo më shumë
A do ta shpërndajë Meta Parlamentin? Presidenca, kërkesë KQZ-së

A do ta shpërndajë Meta Parlamentin? Presidenca, kërkesë KQZ-së 25

🕔14:02, 14.Jun 2019

Përmes sekretares së Përgjithshme, Presidenca i është drejtuar sot me një shkresë Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, përmes së cilës i kërkon t’i vihet në dispozicion lista shumë emërore e deputetëve. Në shkresën drejtuar KQZ, presidenca kërkon t’i vihet në dispozicion

Lexo më shumë
Anulimi i zgjedhjeve, kreu i bashkisë Kukës letër KQZ: Mbyllni KZAZ-të

Anulimi i zgjedhjeve, kreu i bashkisë Kukës letër KQZ: Mbyllni KZAZ-të 7

🕔13:53, 14.Jun 2019

Pas botimit në fletoren zyrtare të dekretit të presidentit Ilir Meta për alunimin e zgjedhjeve vendore të 30 qershorit, autoritetet vendore nisin punën për zbatimin e dekretit te presidentit. Përmes një shkrese drejtuar Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, kreu i bashkisë

Lexo më shumë
‘Mos zbatoni urdhrat’, përgjigjet ministri: Lulzim Basha, përgjegjës

‘Mos zbatoni urdhrat’, përgjigjet ministri: Lulzim Basha, përgjegjës 13

🕔12:04, 14.Jun 2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj i është përgjigjur përmes Twitter-it thirrjes së Lulzim Bashës që policët të mos i binden urdhërave politikë. Referuar protestës së djeshme në Librazhd, Lleshaj tha se Basha është përgjegjës për çdo individ që aktivizon kundër

Lexo më shumë
Aksioni opozitar, Basha mbledh sot aleatët dhe ish-deputetët

Aksioni opozitar, Basha mbledh sot aleatët dhe ish-deputetët 3

🕔11:56, 14.Jun 2019

Partia Demokratike është duke marrë masa për aksionin e saj opozitar, duke qenë se nga mazhoranca nuk ka asnjë për të ndryshuar datën e zgjedhjeve dhe as për ndonjë dialog të mundshëm me opozitën. Gjithashtu kanë nisur dhe procedurat për

Lexo më shumë
Veliaj: Kemi shpërndarë 14 mijë karta, studentët përfitojnë 100 shërbime

Veliaj: Kemi shpërndarë 14 mijë karta, studentët përfitojnë 100 shërbime 2

🕔11:44, 14.Jun 2019

Nga dje karta e studentit është jo vetëm fizike, por edhe elektronike, ku çdo student mund ta aksesojë atë përmes celularit. Gjatë bashkëbisedimit me kryeministrin Edi Rama dhe banorë të njësisë nr 11 në kryeqytet, kandidati i “Aleancës për Shqipërinë

Lexo më shumë
Arrestimet, Basha: Policët dhe prokurorët të refuzojnë urdhërat

Arrestimet, Basha: Policët dhe prokurorët të refuzojnë urdhërat 13

🕔11:29, 14.Jun 2019

Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas arrestimit të drejtuesve të PD në Librazhd dhe Prrenjas pas protestave të organizuara kundër kryeministrit Rama në këto dy qytete, duke i cilësuar si përpjekje për të frikësuar opozitën. Për Lulzim Bashën,

Lexo më shumë
Meta: Nuk jam zgjedhur nga ky parlament. Dekreti, detyrim të zbatohet

Meta: Nuk jam zgjedhur nga ky parlament. Dekreti, detyrim të zbatohet 17

🕔11:12, 14.Jun 2019

Presidenti Ilir Meta ka dalë sot në një deklaratë për mediat, ku iu përgjigj gazetarëve në lidhje me nisjen e procedurave nga ana e PS për shkarkimin e tij. Ai u bëri thirrje të gjithë institucioneve të zbatojnë dekretin për

Lexo më shumë