Back to homepage

Politike

Balla-Basha, në gjyq me lojë fjalësh

Balla-Basha, në gjyq me lojë fjalësh 1

🕔15:46, 4.Dec 2018

Procesi gjyqësor për padinë që deputeti socialist Taulant Balla ka bërë ndaj kryetarit të PD Lulzim Basha për shpifje, në lidhje me 3,4 milionë eurot që u gjetën në disa autovetura Toyota, nga një gjyq që duhet të shqyrtojë faktet

Lexo më shumë
McAllister: Hapja e negociatave për Shqipërinë në interesin e përbashkët

McAllister: Hapja e negociatave për Shqipërinë në interesin e përbashkët 0

🕔13:06, 4.Dec 2018

“Hapja e negociatave me Shqipërinë dhe progresi i tërë rajonit drejt BE-së i shërben jo vetëm rajonit tonë, por është në interes të vetë BE-së”. Kështu është shprehur Kryetari i Komitetit për Politikën e Jashtme në Parlamentin Evropian, David McAllister

Lexo më shumë
Rama: E ardhmja e Ballkanit Perëndimor duhet të ankorohet në BE

Rama: E ardhmja e Ballkanit Perëndimor duhet të ankorohet në BE 8

🕔12:21, 4.Dec 2018

“Integrimi Europian mbetet prioriteti i qeverisë shqiptare dhe e ardhmja e të gjitha vendeve të Ballkanit Perendimor duhet të jetë e ankoruar fort në perspektiven e Bashkimit Europian”. Kështu mësohet se ka deklaruar Kryeministri Edi Rama, në Samitin e Kryeministrave

Lexo më shumë
Më 23 janar digjen mandatet e PD, 8 deputetët që shpëtojnë

Më 23 janar digjen mandatet e PD, 8 deputetët që shpëtojnë 2

🕔10:49, 4.Dec 2018

Nëse deputetët e Partisë Demokratike nuk shfaqen deri në 23 janar të 2019-s në Kuvend, pas kësaj date, ata humbasin mandatet. Partia më e madhe në opozitë ka nisur bojkotin e Kuvendit që në datën 23 korrik të këtij viti.

Lexo më shumë
Agim Nesho: Deklaratat e Ramës në Kosovë aventureske

Agim Nesho: Deklaratat e Ramës në Kosovë aventureske 11

🕔22:55, 3.Dec 2018

Diplomati i njohur Agim Nesho i ftuar në “360 Gradë” në Ora News thotë se qëndrimet e qeverisë shqiptare gjatë këtyre 5 viteve janë pa strategji dhe vizion, ndërsa i konsideron aventureske deklaratat e kryeministrit Rama. “Ky shekull është shekulli

Lexo më shumë
Veliaj në vend të Ramës? Flet Majko: Nuk ndodh

Veliaj në vend të Ramës? Flet Majko: Nuk ndodh 10

🕔22:18, 3.Dec 2018

Mbrëmjen e sotme në studion e Adi Krastës në “News 24”, i ftuar është Ministri i Diasporës Pandeli Mjakos. Në këtë intervistë ndryshe, ku nuk kanë munguar batutat me gazetarin e njohur, Majko është shprehur ndër të tjera se raporti

Lexo më shumë
Kryemadhi për Erion Veliajn: S’e mohoj dot punën e tij

Kryemadhi për Erion Veliajn: S’e mohoj dot punën e tij 9

🕔21:49, 3.Dec 2018

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi është e ftuara e sotme në emisionin “5 pyetje nga Babaramo”. Bojkoti i opozitës, rreziku i djegies së mandateve, protesta e banorëve të “Unazës së Re” si dhe sfidat e ardhshme të

Lexo më shumë
“Drejtësia” kaloi klasën, ambasadori austriak: Qershori, test për politikën

“Drejtësia” kaloi klasën, ambasadori austriak: Qershori, test për politikën 1

🕔21:14, 3.Dec 2018

Reforma në drejtësi për Austrinë është një provë e kaluar e Shqipërisë në rrugën e integrimit në Bashkimin Europian. Ndaj nga Apolonia, ambasadori Johan Sattler tha se qershori tashmë do të jetë test për politikën. Disa ditë pasi shenjestroi opozitën

Lexo më shumë
Kandidatura për Bashkinë e Tiranës, Jorida Tabaku:  Do ofrojmë më të mirë të mundshme

Kandidatura për Bashkinë e Tiranës, Jorida Tabaku:  Do ofrojmë më të mirë të mundshme 5

🕔20:19, 3.Dec 2018

Sipas Jorida Tabakut kandidatura e PD-së për zgjedhjet e ardhshme për Bashkinë e Tiranës do të jetë më e mirë se e Erjon Veliajt. E pyetur në ABC News nëse do të jetë ajo kandidatja për Tiranën, ajo tha se

Lexo më shumë
Kuvendi hedh më 7 dhjetor shortin për KED

Kuvendi hedh më 7 dhjetor shortin për KED 2

🕔16:30, 3.Dec 2018

Kuvendi i Shqipërisë ka njoftuar hedhjen e shortit për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi më datë 7 Dhjetor. Ky vendim vjen pas refuzimit të Presidentit Ilir Meta, i cili u shpreh se për shkak të vakuumit ligjor, nuk mund ta

Lexo më shumë