Back to homepage

Politike

Vakancat në Kushtetuese, pas Metës dhe Kuvendi hap procedurën

Vakancat në Kushtetuese, pas Metës dhe Kuvendi hap procedurën 0

🕔15:00, 12.Feb 2018

  Kuvendi ka hapur procedurën për plotësimin e një vendi vakant, nga katër që i mungojnë aktualisht Gjykatës Kushtetuese. Në njoftimin e bërë në faqen zyrtare të Parlamentit saktësohet nisja e procedurës për zëvendësimin e ish-gjyqtarit Vladimir Kristo. Aplikimet, të

Lexo më shumë
Basha përgatit hyrjen në Parlament të Veliajt: Nuk ka ngjashmëri me Arben Ndokën

Basha përgatit hyrjen në Parlament të Veliajt: Nuk ka ngjashmëri me Arben Ndokën 0

🕔14:39, 12.Feb 2018

  Kreu i PD-së Lulzim Basha i pyetur nga gazetarët tha se rasti i Astrit Veliajt në Berat, nuk ka ngjashmëri me atë të Arben Ndokës, pasi sipas tij nuk ka pretendime për kriminalitet. Ai tha se është çështje e

Lexo më shumë
Petrit Vasili ngre tonet, numëron disa shkelje dhe pyet: Ku është prokuroria?

Petrit Vasili ngre tonet, numëron disa shkelje dhe pyet: Ku është prokuroria? 2

🕔13:43, 12.Feb 2018

Kreu i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka reaguar në lidhje disa vendime të qeverisë, të cilat i quan skandale. Vasili në një reagim në Facebook, përmend mos marrjen e pagave nga pedagogët, projektin e ndërtimit të

Lexo më shumë
Asambleja e Eurorajonit Adriatiko-Jonian: Projekte të përbashkëta për integrimin, konfirmohet Presidenca me përfaqësues nga Shqipëria

Asambleja e Eurorajonit Adriatiko-Jonian: Projekte të përbashkëta për integrimin, konfirmohet Presidenca me përfaqësues nga Shqipëria 0

🕔12:34, 12.Feb 2018

Asambleja e Përgjithshme Zgjedhore e Eurorajonit Adriatiko-Jonian, e organizuar nga Rajoni Molise, u mbajt në Termoli më 8 shkurt 2018 me anëtarët e organizatës dhe u përqendrua në çështjet ligjore dhe rinovimin e trupave të AIE. Agjenda e takimit përfshiu

Lexo më shumë
PD, komision hetimor për Saimir Tahirin

PD, komision hetimor për Saimir Tahirin 9

🕔12:14, 12.Feb 2018

  Demokratët pritet të miratojnë në mbledhjen e grupit kërkesën për ngritjen e një komisioni hetimor që do të verifikojë ligjshmërinë e akteve të Kuvendit dhe qeverisë, dhe efektet e ndërhyrjeve të këtyre dy pushteteve tek hetimi i Saimir Tahirit.

Lexo më shumë
“Shkoni në Vlorë që të kuptoni ‘bashkimin’ e Lulzim Bashës”

“Shkoni në Vlorë që të kuptoni ‘bashkimin’ e Lulzim Bashës” 2

🕔11:47, 12.Feb 2018

Nga Astrit Patozi Mora vesh se 3 anëtarë kryesie të degës së Partisë Demokratike në Vlorë qenkan shkarkuar, se nuk paskan folur mirë në rrjete sociale për Lulzim Bashën. Dhe mbi të gjitha, gjyqin popullor ua paskan bërë në mungesë.

Lexo më shumë
Droga dhe emigracioni, Shqipëria marrëveshje me BE

Droga dhe emigracioni, Shqipëria marrëveshje me BE 2

🕔11:24, 12.Feb 2018

  Shqipëria ka nënshkruar marrëveshje me Bashkimin Europian për forcimin dhe menaxhimin më të mirë të kufirit nga agjencia europiane FRONTEX. Marrëveshja paraprake është nënshkruar nga Komisioneri i BE për Emigracionin, Dimitris Avramopoulos, dhe ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Në

Lexo më shumë
Komisioneri Avramopulos vizitë në Tiranë, takohet me ministrin Xhafaj

Komisioneri Avramopulos vizitë në Tiranë, takohet me ministrin Xhafaj 6

🕔10:20, 12.Feb 2018

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka pritur në një takim paraditen e sotme Komisionerin e Bashkimit Europian, Dimitris Avramopoulos. Takimi mes tyre ka nisur rreth orës 09:30 në ambientet e Ministrisë së Punëve të Brendshme. Komisioneri Avramopoulos shoqërohet nga ambasadorja

Lexo më shumë
“Besëpreri vrau shpresën e të vuajturve që shikoni në këtë video”

“Besëpreri vrau shpresën e të vuajturve që shikoni në këtë video” 54

🕔16:44, 11.Feb 2018

Izet Haxhia* “Kjo është një video e vitit 1992 në fushatën elektorale të 22 marsit. Pamje të tilla ka pasur pothuajse në çdo miting të asaj fushate të shpresës për popullin e vuajtur, që shpresonte për një epoke të re,

Lexo më shumë
“Besëpreri vrau shpresën e të vuajturve që shikoni në këtë video”

“Besëpreri vrau shpresën e të vuajturve që shikoni në këtë video” 6

🕔16:11, 11.Feb 2018

Izet Haxhia* “Kjo është një video e vitit 1992 në fushatën elektorale të 22 marsit. Pamje të tilla ka pasur pothuajse në çdo miting të asaj fushate të shpresës për popullin e vuajtur, që shpresonte për një epoke të re,

Lexo më shumë