Back to homepage

Politike

“Vila në Surrel”, PD thirrje ILDKPI-së: Hetim parave të padeklaruara të Ramës

“Vila në Surrel”, PD thirrje ILDKPI-së: Hetim parave të padeklaruara të Ramës 7

🕔13:50, 12.Jan 2019

Në një dalje për mediet këtë të shtunë, Dhurata Çupi e Partisë Demokratike ka kërkuar një verifikim të pavarur nga ILDKPKI-ja të pasurisë së kryeministrit Rama. Kjo do të konfirmonte sipas saj, fshehjen e të ardhurave nga shefi i qeverisë

Lexo më shumë
Kryemadhi bën thirrje për protesta: Të ngrihemi, kemi detyrime kombëtare

Kryemadhi bën thirrje për protesta: Të ngrihemi, kemi detyrime kombëtare 12

🕔13:36, 12.Jan 2019

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi bën thirrje për nisjen e protestave. Nga Konventa Kombëtare e LSI, Kryemadhi tha se protesta e studentëve i dha një leksion politikës, por tashmë, sipas saj, është koha për marrjen e përgjegjësive kombëtare. Sipas saj,

Lexo më shumë
Përplasja me Metën, Rama: Gjykata e re Kushtetuese i jep fund maskaradës

Përplasja me Metën, Rama: Gjykata e re Kushtetuese i jep fund maskaradës 33

🕔13:23, 12.Jan 2019

Kryeministri Rama ka reaguar pasi Presidenti Ilir Meta tha më herët se Minisitria e Jashtme nuk është autoshkollë. Përmes një reagimi në twitter ai shprehet se “presidenti është katandisur në çizme rezervë të Doktorreshës së Shkencave”, por se kësaj “maskarade

Lexo më shumë
FOTO: Monika Kryemadhi flet për Shqipërinë, Nora Malaj nuk përmban dot lotët

FOTO: Monika Kryemadhi flet për Shqipërinë, Nora Malaj nuk përmban dot lotët 22

🕔12:45, 12.Jan 2019

Gjatë fjalës së Monika Kryemadhit në Konventën Kombëtarë të LSI-së, deputetja Nora Malaj është përlotur. Kryemadhi po fliste për historikun e vendit tonë dhe se si i ka rezistuar pushtuesve dhe mesa duket këto fjalë e kanë prekur Malajn, e

Lexo më shumë
“Cakaj”, Meta: MEPJ s’mund të kthehet në autoshkollë

“Cakaj”, Meta: MEPJ s’mund të kthehet në autoshkollë 25

🕔10:40, 12.Jan 2019

Kur e gjithë vëmendja është përqendruar tek debati që prodhoi mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm, presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Meta thotë se Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme e

Lexo më shumë
Alibeaj ‘nxin’ Shqipërinë në Tv holandez: Ky vend nuk e meriton të jetë pjesë e BE

Alibeaj ‘nxin’ Shqipërinë në Tv holandez: Ky vend nuk e meriton të jetë pjesë e BE 26

🕔10:36, 12.Jan 2019

Deputeti i PD, Enkelejd Aliebaj ka deklaruar për një emision televiziv hollandez se në Shqipërinë që partia e tij e qeverisi për 8 vite, nuk funksionon asgjë. Me ‘keqardhje’, Alibeaj është shprehur se ky vend nuk plotëson kushtet për t’u

Lexo më shumë
“Meta po shkon larg”, Rama e krahason me Nishanin

“Meta po shkon larg”, Rama e krahason me Nishanin 5

🕔21:52, 11.Jan 2019

Edi Rama ka komentuar te “Zonë e Lirë” mos dekretimin e ministrit Gent Cakaj duke thënë se Ilir Meta ka shkelur Kushtetutën. “Ilir Meta është në shkelje të plotë të Kushtetues, që e ndalon presidentin e Republikës të ketë opinione

Lexo më shumë
Rama i jep përgjigje pyetjes “Pse nuk e shkarkon Ilir Metën?”

Rama i jep përgjigje pyetjes “Pse nuk e shkarkon Ilir Metën?” 18

🕔21:36, 11.Jan 2019

Kreu i Qeverisë Edi Rama i ftuar në  “Zonë e Lirë” ka komentuar situatën e krijuar mes Kryeministrisë dhe Presidencës, pas mosdekretimit të Gent Cajkës nga kreu i shtetit, Ilir Meta. I pyetur se pse nuk e shkarkon, Rama u

Lexo më shumë
Kryemadhi përshëndet “Maqedoninë e Veriut”: Hap historik!

Kryemadhi përshëndet “Maqedoninë e Veriut”: Hap historik! 0

🕔21:02, 11.Jan 2019

Kryetarja e Lëvizjes socialiste për Integrim ka përshëndetur rezultatet e votimit në Maqedoni për emrin e ri. Kryemadhi shkruan se “ky është një zhvillim pozitiv qe i hap Maqedonisë rrugën drejt NATO dhe BE”. Kryetarja e LSI-së, nuk ka lënë

Lexo më shumë
Maqedonia e Veriut, Basha: Hap historik për konsolidimin e rajonit!

Maqedonia e Veriut, Basha: Hap historik për konsolidimin e rajonit! 1

🕔20:44, 11.Jan 2019

Kreu i PD, Lulzim Basha ka përshëndetur miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Kuvendi i Maqedonisë duke u quajtur zyrtarisht Republika e Maqedonisë Veriore. Përmes një postimi në Twittter, Basha thotë se ky akt i përgjegjshmërisë së lartë politike është një

Lexo më shumë