Back to homepage

Politike

Vëzhguesi i huaj i Vetingut kundërshtoi këtë vendim të KPA-së

Vëzhguesi i huaj i Vetingut kundërshtoi këtë vendim të KPA-së 5

🕔17:09, 15.Jul 2019

Vëzhguesi Ferdinando Buatier de Mongeot i Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit ONM, e konsideron pa shkak largimin nga detyra të prokurores Antoneta Sevdarasi. Kjo e fundit u largua pak muaj më parë nga një vendim i Komisionit të Posaçëm të Apelimit,

Lexo më shumë
Gjykatat konfirmojnë mandatet për 8 kryebashkiakë socialistë

Gjykatat konfirmojnë mandatet për 8 kryebashkiakë socialistë 0

🕔16:51, 15.Jul 2019

Gjykatat në vend kanë konfirmuar sot mandatet për 8 kryebashkiakë fitues nga radhët e Partisë Socialiste. Gjykata e Korçës ka konfirmuar Erion Isain në krye të Bashkisë së Kolonjës. Më herët, ajo e Elbasanit konfirmoi në Cërrik Andi Sallën. Si

Lexo më shumë
Konstatim dhe pyetje nga kryeministri: Në Sarandë 550 euro nata, dmth popullit po i rriten të ardhurat. Pse asnjë kontribut në Tatime?

Konstatim dhe pyetje nga kryeministri: Në Sarandë 550 euro nata, dmth popullit po i rriten të ardhurat. Pse asnjë kontribut në Tatime? 11

🕔16:34, 15.Jul 2019

Mallrat që për të cilat paguhet akcizë ishin një tjetër problematikë që kryeministri Edi Rama nxori në fokus gjatë takimit që pati në kryeministri me drejtues të administratës Tatimore. Turizmi, cigaret dhe karburantet bëjnë ende abuzime që ndikojnë drejtpërdrejtë në

Lexo më shumë
I rreptë kryeministri: Boll më, kush nuk jep kupon, t’i bllokohet biznesi

I rreptë kryeministri: Boll më, kush nuk jep kupon, t’i bllokohet biznesi 16

🕔16:20, 15.Jul 2019

Kreu i qeverisë Edi Rama ka paralajmëruar bizneset lidhur me konkurrencën e paligjshme e cila thotë ai, bie në kurriz të konsumatorit. Me anë të një postimi në rrjetin social Rama shkruan se kush nuk jep kupton do të bllokohet.

Lexo më shumë
Komisioni Hetimor për Metën vendos të pyesë njëherë “Venecian”

Komisioni Hetimor për Metën vendos të pyesë njëherë “Venecian” 9

🕔15:14, 15.Jul 2019

Me 9 vota pro Komisioni hetimor parlamentar për shkarkimin e presidentit miraton kërkesën e anëtares Klotilda Bushka për marrjen e një opinioni nga Komisioni Venecias për shkeljet kushtetuese të presidentit. Më herët në mbledhje nënkryetari i komisionit demokrati Alban Zeneli

Lexo më shumë
“Greqia do t’u heq shtetësinë kryebashkiakëve të Finiqit e Dropullit”

“Greqia do t’u heq shtetësinë kryebashkiakëve të Finiqit e Dropullit” 1

🕔14:55, 15.Jul 2019

“Qeveria e re e Kyriakos Mistotakis do t’u heqë shtetësinë greke dy kryebashkiakëve të sapo zgjedhur në bashkitë e minoritetit grek”. Ky ishte paralajmërimi i gazetarit të njohur grek Panajotis Savididis, në një shkrim të publikuar së fundmi nga portali

Lexo më shumë
KQZ rrëzon Bindjen: Zgjedhjet në Tiranë e Shkodër, të rregullta

KQZ rrëzon Bindjen: Zgjedhjet në Tiranë e Shkodër, të rregullta 0

🕔13:03, 15.Jul 2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rrëzuar edhe dy kërkesat e fundit të Bindjes Demokratike për shpalljen e pavlefshmërisë së zgjedhjeve për bashkinë e Tiranës dhe Shkodrës duke i certifikuar. Sipas KQZ-ja, në ankimim nuk ka prova për të pranuar kërkesën.

Lexo më shumë
Ministri mbledh prefektët: Nëse opozita nuk liron zyrat e bashkive…

Ministri mbledh prefektët: Nëse opozita nuk liron zyrat e bashkive… 3

🕔12:55, 15.Jul 2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj mblodhi sot në një takim prefektët duke u dhënë porositë për konstituimin e organeve të reja të pushtetit vendor pas zgjedhjeve lokale të 30 Qershorit. Në kushtet kur opozita ka deklaruar se përfaqësuesit që janë

Lexo më shumë
Sërish një grua në krye të Tatimeve: “Është rishfaqur korrupsioni”

Sërish një grua në krye të Tatimeve: “Është rishfaqur korrupsioni” 9

🕔12:01, 15.Jul 2019

Delina Ibrahimaj është emëruar në krye të Drejtorisë së Tatimeve pas shkarkimit të Enton Duros, që qëndroi në detyrë vetëm 3 muaj. Delina Ibrahimaj që sot ka marrë drejtimin e Tatimeve vjen nga INSTAT-i. Në vitin 2016 ajo u emërua

Lexo më shumë
“Shtatori, zgjedhje në PS. 30 qershor s’patëm prioritet rezultatin”

“Shtatori, zgjedhje në PS. 30 qershor s’patëm prioritet rezultatin” 3

🕔11:38, 15.Jul 2019

Në datë 22 korrik socialistët do të mbledhin Asamblenë Kombëtare. Data është vendosur në mbledhjen e sotme të Kryesisë së PS-së që u zhvillua në orën 10:00, ndërsa u drejtua nga kryeministri Rama. Pas mbledhjes së kryesisë së PS-së në

Lexo më shumë

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?