Back to homepage

Politike

Soreca: Pse djegia e mandateve ka 93 % të shqiptarëve kundër

Soreca: Pse djegia e mandateve ka 93 % të shqiptarëve kundër 6

🕔21:14, 19.Feb 2019

“Heqja dorë nga mandatet është dukshëm kundërproduktive për Shqipërinë dhe shkon kundër interesave të qytetarëve për reforma. 93% e shqiptarëve dëshirojnë t’i bashkohen BE-së, që do të thotë se janë votues nga të gjitha krahët e Parlamentit”. Kështu deklaroi sot

Lexo më shumë
Thirrja e SHBA për opozitën, reagon Braçe: Grusht i rëndë i Amerikës

Thirrja e SHBA për opozitën, reagon Braçe: Grusht i rëndë i Amerikës 4

🕔20:08, 19.Feb 2019

Zv/ kryeministri Erjon Brace ka reaguar pas deklaratës së fortë të Ambasadës së SHBA-së drejtuar opozitës shqiptare për të mos djegur mandatet e deputetëve (lexo ketu). Braçe e cilëson si një grusht të rëndë të Amerikës kundër opozitës shqiptare. Deklarata

Lexo më shumë
Reagimi / Basha i mëson Lincoln-in ambasadës amerikane

Reagimi / Basha i mëson Lincoln-in ambasadës amerikane 16

🕔19:52, 19.Feb 2019

Partia Demokratike zhvilloi një mbledhje me kryesinë, ku u miratua djegia e mandateve me votë unanime nga të gjithë deputetët e kësaj force. “Djegia e mandateve nuk është qëllim në vetvete. Djegia e mandateve është alternativa i fundit që i

Lexo më shumë
Spiropali për djegien e mandateve: E papranueshme, e drejta jonë të qeverisim

Spiropali për djegien e mandateve: E papranueshme, e drejta jonë të qeverisim 6

🕔18:00, 19.Feb 2019

Zëdhënësja e qeverisë Elisa Spiropali ka komentuar në studion e Mbrëmje në ABC News vendimin e opozitës për djegien e mandateve. Sipas saj arsyeja e opozitës është ilegjitime dhe e papranueshme, në një kohë kur duhet të punonte për programin

Lexo më shumë
Mandate që nuk digjen

Mandate që nuk digjen 14

🕔16:04, 19.Feb 2019

Bojkoti i parlamentit ka qenë gjithmonë një nismë e kollajtë e opozitave dhe veçanërisht e papëlqyer nga ndërkombëtarët, të cilët, sa herë që ka patur bojkot, aq herë kanë bërë presion mbi opozitat përkatëse për të hequr dorë nga bojkoti,

Lexo më shumë
Oficeri i goditur brenda policisë, kallzim penal Flamur Nokës

Oficeri i goditur brenda policisë, kallzim penal Flamur Nokës 12

🕔15:44, 19.Feb 2019

Oficeri roje në Policinë e Tiranës ka kallëzuar deputetët e Partisë Demokratike Flamur Noka dhe Gent Strazimiri pasi hynë me forcë në ambientet e drejtorisë duke përdorur edhe dhunë ndaj tij. Ngjarja ndodhi pasditen e 16 Shkurtit në ambientet e

Lexo më shumë
Ja se si të fundit e listave mund të djegin planin e Bashës

Ja se si të fundit e listave mund të djegin planin e Bashës 1

🕔15:28, 19.Feb 2019

Plani i Bashës dhe partive të tjera opozitare për të djegur mandatet ka mundësi të dështojë për shkak të një procedure ligjore të cilën nuk e kanë parashikuar. Burime zyrtare nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) thanë se procedura e

Lexo më shumë
Rama për opozitën: Nuk kuptojnë ndaj do vazhdojnë të humbasin

Rama për opozitën: Nuk kuptojnë ndaj do vazhdojnë të humbasin 6

🕔15:18, 19.Feb 2019

Gjatë fjalës së tij nga takimi me qytetarë të Pukës, kryeministri Rama iu referua akuzave të opozitës për manipulim të zgjedhjeve. Rama theksoi se në atë kohë Basha ishte në qeveri. “Zgjedhjet e shkuara ata ishin në qeveri. Kishin ministrinë

Lexo më shumë
Gjykatat Administrative, nga 48 gjyqtarë vetëm 1 justifikon pasurinë

Gjykatat Administrative, nga 48 gjyqtarë vetëm 1 justifikon pasurinë 6

🕔14:41, 19.Feb 2019

Një analizë e deklaratave të pasurisë së 48 gjyqtarëve të Gjykatave Administrative tregon se 31 gjyqtarë ose 65% e totalit nuk arrijnë ta justifikojnë pasurinë. Testi i mësipërm i justifikimit të pasurisë nuk ka përfshirë minimumin jetik të gjyqtarëve dhe

Lexo më shumë
Kush? Ëhë?…Reagimi i Bashës kur gazetari e pyet për zëdhënësen e KE (Video)

Kush? Ëhë?…Reagimi i Bashës kur gazetari e pyet për zëdhënësen e KE (Video) 3

🕔13:57, 19.Feb 2019

Bashkimi Europian deklaroi dje se nuk mbështet vendimin e opozitës shqiptare për djegien e mandateve. Eurodeputeti Knut Fleckenstein dhe zëdhënësja e KE-së Maja Koçijançiç deklaruan se ky veprim dëmton procesin e hapjes së negociatave dhe integrimin e Shqipërisë BE. I

Lexo më shumë