VIDEO: Çfarë po u mësojmë këtyre të rinjve?!  Në këtë filmim janë zyrtarët dhe politikanët e nesërm. Atyre u edukohet gënjeshtra, dyfytyrësia, mungesa e përgjegjësisë ligjore

VIDEO: Çfarë po u mësojmë këtyre të rinjve?! Në këtë filmim janë zyrtarët dhe politikanët e nesërm. Atyre u edukohet gënjeshtra, dyfytyrësia, mungesa e përgjegjësisë ligjore 3

🕔10:06, 16.Apr 2021

Shënim i Kryeredaktorit Ligjet dhe rregullat janë për të tjerët, për atë popullin budall atje jashtë, jo për ne këtu brenda. Ne jemi “familja” mbi ligjin, sepse ne jemi pushteti, ne na mbron partia, kryeministri… Kjo është ajo që u

Lexo më shumë
INTERVISTË: “Mua më duket komike dhe e egër që të rikthehen në pushtet ata që nuk i kanë larë ende ndyrësitë e korrupsionit nga fytyra” (e plotë)

INTERVISTË: “Mua më duket komike dhe e egër që të rikthehen në pushtet ata që nuk i kanë larë ende ndyrësitë e korrupsionit nga fytyra” (e plotë) 29

🕔08:08, 16.Apr 2021

  Nga Xhevdet Shehu Botuar në DITA Gary Kokalari është themelues i organizatës së “Shqiptarëve për një Shqipëri Demokratike”, një grup avokatie i formuar në Shtetet e Bashkuara për të promovuar institucionet demokratike në Shqipëri. Ai ishte themelues dhe drejtor

Lexo më shumë
Deklaratat për kufijtë e Shqipërisë në takimin e 5 prillit mes ministrave të jashtëm të Serbisë, Greqisë e Qipros dhe diplomacia jonë e përgjumur

Deklaratat për kufijtë e Shqipërisë në takimin e 5 prillit mes ministrave të jashtëm të Serbisë, Greqisë e Qipros dhe diplomacia jonë e përgjumur 43

🕔08:02, 16.Apr 2021

Nga Shaban Murati Botuar sot në DITA Askush nuk kishte menduar se dosjet e kryeministrit të Greqisë, Elefteros Venizellos, dhe kryeministrit të Serbisë, Nikolla Pashiç, që nënshkruan Traktatin e Aleancës midis dy shteteve në qershor të vitin 1913 për të

Lexo më shumë
“BOQELLE”… Sa më pak të ditur të jenë aq më e thjeshtë është t’i nëpërkëmbësh, t’i bësh të besojnë gënjeshtra tallëse dhe ta bësh pushtetin stafetën e një grushti të parinovueshëm individësh

“BOQELLE”… Sa më pak të ditur të jenë aq më e thjeshtë është t’i nëpërkëmbësh, t’i bësh të besojnë gënjeshtra tallëse dhe ta bësh pushtetin stafetën e një grushti të parinovueshëm individësh 11

🕔08:00, 16.Apr 2021

Nga Edona Llukaçaj Botuar në DITA Sa për të bërë ekonomi me kohën, aq edhe për të evituar shitoret fizike në periudhë pandemie, blerjet online janë kthyer në zgjedhjen e parë të shumë prej nesh. Pikërisht në një rast të

Lexo më shumë
INTERVISTË / Një reagim i drejtorit të “GFI Albania” për artikujt e botuar në DITA (dhe një shënim me disa shifra për koncesionet, kryeministrat dhe të majtën që nuk është)

INTERVISTË / Një reagim i drejtorit të “GFI Albania” për artikujt e botuar në DITA (dhe një shënim me disa shifra për koncesionet, kryeministrat dhe të majtën që nuk është) 28

🕔13:13, 14.Apr 2021

DITA ka botuar sot reagimet e drejtorit ekzekutiv të GFI Albania, Vangjel Birbo lidhur me pyetjet e ngritura nga redaksia për koncesionin e markimit të karburanteve. Birbo jep versionin e tij në mbrojtje të koncesionit. Siç dihet, ky koncesion, një

Lexo më shumë
Fatos Tarifa: Një mesazh dhe një sugjerim për qeverinë e re që do të formohet pas zgjedhjeve

Fatos Tarifa: Një mesazh dhe një sugjerim për qeverinë e re që do të formohet pas zgjedhjeve 30

🕔13:16, 13.Apr 2021

Prof. Fatos Tarifa Këtij subjekti i kthehem për të disatën herë gjatë këtyre dy-tri viteve të fundit. Për dy arsye kryesore. E para ka të bëjë me zhurmën e madhe mediatike dhe “tmerrin” që prej kohësh përpiqen të përhapin në

Lexo më shumë
Të dy njëherësh nuk qëndrojnë më dot në politikë: njëri duhet të shkojë (Ilir Meta e shikon rrezikun tek e majta, por goditja do i vijë nga e djathta)

Të dy njëherësh nuk qëndrojnë më dot në politikë: njëri duhet të shkojë (Ilir Meta e shikon rrezikun tek e majta, por goditja do i vijë nga e djathta) 15

🕔10:54, 13.Apr 2021

Nga Bedri Islami Thuajse një javë më parë, si duket e parashikuar nga të dyja anët, njëra që e planifikoi dhe tjetra që e priste, ndodhi  një përplase institucionale, që, më shumë se të kishte për autorë kontrollorët e ajrit,

Lexo më shumë
Bumerangu i Rinasit, stresi dhe vaksina kundër tij. Çfarë besojnë dhe çfarë harrojnë drejtuesit e laboratorëve të stresit tonë 30-vjeçar

Bumerangu i Rinasit, stresi dhe vaksina kundër tij. Çfarë besojnë dhe çfarë harrojnë drejtuesit e laboratorëve të stresit tonë 30-vjeçar 32

🕔11:32, 12.Apr 2021

Nga Viktor Malaj Botuar në DITA   Studimet më të fundit mjekësore kanë provuar se nga stresi vuajnë edhe kafshët, sidomos kafshët e sëmura nga ngrëniet e tepërta dhe nga dëmtimet, kafshimet apo vrasjet që iu kanë bërë kafshëve të

Lexo më shumë
“Ja, sa bukur! Ti, bir shoferi ke ardhur nga Durrësi të studiosh”. Kur babai i kryeministrit të sotëm takonte për herë të parë Enver Hoxhën (kujtimet)

“Ja, sa bukur! Ti, bir shoferi ke ardhur nga Durrësi të studiosh”. Kur babai i kryeministrit të sotëm takonte për herë të parë Enver Hoxhën (kujtimet) 110

🕔00:01, 11.Apr 2021

  Nga Xhevdet Shehu Enver Hoxha vdiq më 11 prill 1985. Por në të vërtetë vdekja e regjimit të tij kishte filluar të ndihej kohë më përpara.Duke e parë nga distanca rrokullimën e viteve ’80, duke i marrë faktorët që

Lexo më shumë
Sot, 11 prilli / Shkrimi profetik i Montanellit pas vdekjes së Enver Hoxhës

Sot, 11 prilli / Shkrimi profetik i Montanellit pas vdekjes së Enver Hoxhës 251

🕔00:01, 11.Apr 2021

Sot është 11 prill 2021. Enver Hoxha vdiq zyrtarisht në 11 prill 1985. Për disa ishte një diktator gjakatar, për të tjerë, njeriu që rindërtoi Shqipërinë dhe i dha vendit zhvillim real, qëndrueshmëri që ende nuk e ka rifituar. “Hoxha

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim