Letër e hapur Pëllumb Kullës, mikut tim të “kohës së Enverit”

Letër e hapur Pëllumb Kullës, mikut tim të “kohës së Enverit” 55

🕔00:05, 17.Nov 2014

     Ja kështu, pas gati 40 vitesh pasi jemi njohur në Fier, ti në Amerikë e unë këtu ku kam qenë, duhet të këmbejmë disa mendime si dikur në “kohën e Enverit” në kafenetë e varfra të qytetit apo

Lexo më shumë
Xha Sali, ti e ke mire…

Xha Sali, ti e ke mire… 1

🕔13:59, 20.Aug 2014

Vargje të nënshkruara Kapo Labi, Vlorë   Dita të ngrihemi të tërë Ashtu si shkruan Saliu Të përmbysim qelbësirat Nga jugu e nga veriu   Kush ka vjedh’ e kush ka vrarë, Kush vendin e ka rrënuar Kush në dy

Lexo më shumë
Që kur vodhi mbreti i parë

Që kur vodhi mbreti i parë 0

🕔15:35, 1.Aug 2014

SMS në DITA Në 0689073730   Ditë e dashur, ç’na ka gjetur Si s’patëm një herë fat Të kishim dhe neve shtet Shpirti të na bjerë rehat.   Kemi patur veç pushtet Dhe ai ishte privat Atij që do bëhej

Lexo më shumë
O Dita, na ka humbur opozita…

O Dita, na ka humbur opozita… 0

🕔14:04, 31.Jul 2014

Vargje të nënshkruara Kapo Labi   O Dita po luajmë mendsh Na ka humbur opozita, qen i vjetër nuk leh më ashtu si bënte përdita   S’dimë ku gjendet Lul kusari, pse i ra sqepi në mut tani që u

Lexo më shumë
Ditë, të lutem kthe kasetën…

Ditë, të lutem kthe kasetën… 1

🕔10:44, 28.Jul 2014

Dërguar me SMS në 0689073730   Ditë, të lutem kthe kasetën T’i shohim këta “rebelë” Nisën nga avaz’i vjetër Si Kaçua me ca të tjerë   Këta janë nga kiu-fiu Të mos them kameleonë E kanë gjakun si Saliu Vetëm

Lexo më shumë
Po s’dolën të gjithë hajdutë…

Po s’dolën të gjithë hajdutë… 0

🕔12:39, 27.Jul 2014

Vargje të nënshkruara Kapo Labi   Ditë, se u çorientuam Nga të kthehemi më parë Nga një anë na lindin djem Por çdo ditë dalin kusarë   Z.Rama, të të rrojë Po të uron edhe bota U bëftë i zgjuar

Lexo më shumë
Me teserën që u jep plaku…

Me teserën që u jep plaku… 0

🕔11:48, 26.Jul 2014

 Vargje të nënshkruara Kapo Labi, Vlorë   Ditë, ti që je e zgjuar Më thuaj ta di dhe unë Hajdutët e licencuar E lënë dot këtë punë?   Drejtoreshat e Saliut Kur i sheh të mbetet syri Grida soj filozofi

Lexo më shumë
Një bisedë me Ditën time 

Një bisedë me Ditën time  0

🕔11:11, 21.Jul 2014

SMS në DITA Në 0689073730   Tungjatjeta miqtë e mi Sot u çova si përdita Dhe u ula të pi kafe Aty erdh’ më gjeti Dita.   M’u duk si e shqetësuar – Çfarë ka ndodhur? – unë ja prita

Lexo më shumë
Për 10 korrikun e Veteranëve

Për 10 korrikun e Veteranëve 0

🕔11:47, 11.Jul 2014

SMS në DITA Në 0689073730 Të nderuar veteranë Kur ju shoh u kam zili E keni shkruar në ballë Ç’keni bërë për Shqipëri Le të mburret Alimadhi Me zogistë e pulaxhi Ata që zbritën nga mali Prunë me vete LIRI.

Lexo më shumë
Djem e vajza Labërie, lanë mall e pasuri

Djem e vajza Labërie, lanë mall e pasuri 0

🕔12:06, 9.Jul 2014

   SMS në DITA Në 0689073730   Vargje për Brigadën e V-të në kuadër të 70 vjetorit të Çlirimit   Ditë, do ndryshojmë linjë Se presim festën e madhe Disa nuk do ndihen mirë Se janë nga soji’ kusarëve.  

Lexo më shumë