Kur po ulërin, fort fukarallëku / Qeverisë s’i shkon, fare fodullëku

Kur po ulërin, fort fukarallëku / Qeverisë s’i shkon, fare fodullëku 7

🕔13:21, 8.Sep 2015

Ndaj është qeveria,
që të zgjidhë probleme,
po unë s’duroj dot,
qëndrimet ekstreme!.

Mua s’më pëlqen,
asnjëherë tek shteti,
qëndrimet ekstreme,
dhe brutaliteti!.

Lexo më shumë
Nëpër rrjetat e kujtimit…

Nëpër rrjetat e kujtimit… 10

🕔16:18, 7.Sep 2015

Eja, mike, se u ngrysëm, u sos vaji i kandilit, siç e sheh mbeti përgjysëm, këngë e bukur e bilbilit. Eja, mike, se u sosëm, syri na u vesh me mjegull, këmbët na u plevitosën, porsi rrush i tharë në

Lexo më shumë
Ja pse shoku Rama nuk bën ndryshime në Kabinet

Ja pse shoku Rama nuk bën ndryshime në Kabinet 19

🕔11:44, 6.Sep 2015

(Vazhdon nga dje)   Një përgjigje dot se gjejnë, për ministrat që votuan: “Këta s’dinë e s’kanë ç’të bëjnë, apo dinë dhe thjeshtë nuk duan?!” Unë mbroj variantin e parë, që shumë nga këta nuk dinë, po ka shpresë se

Lexo më shumë
E vogla Shqipëri, me super qeveri!

E vogla Shqipëri, me super qeveri! 5

🕔17:24, 5.Sep 2015

Ndryshim kabineti,
s’besoj se ja vlen,
se asnjë ministër,
këtu nuk shkëlqen!

Mendoj-një orkestër,
është qeveria,
aty çdo ministër,
ka veglën e tija!

Lexo më shumë
Malli apo dashuria?!

Malli apo dashuria?! 15

🕔15:21, 3.Sep 2015

Dyzet e më shumë vjet,
që ty nuk të kam parë,
po s’tretet kurrë në jetë,
kujtim’ i mallit t’parë!

Të trembur si trumcakë,
dhe mend gjë tjetër s’mbaj,
që kurrë s’u ndezëm flakë,
po mbetëm të pafaj!

Lexo më shumë
Për punët dhe dështimet e qeverisë

Për punët dhe dështimet e qeverisë 5

🕔15:29, 2.Sep 2015

(Pjesa e Dytë)   Besoj se mbi qeverinë, nuk po hedh asnjë grimcë bloze, kur them se çështja e pronës, është dhe më skandaloze! Qe një kohë e artë, kur fshatarë tanë, merrnin kompensime, brenda në Tiranë! Në bjeshkët e

Lexo më shumë
Nga shiu në breshër, apo nga breshëri në shi?!  (Nga cikli: Punët dhe dështimet e qeverisë)

Nga shiu në breshër, apo nga breshëri në shi?! (Nga cikli: Punët dhe dështimet e qeverisë) 9

🕔15:08, 1.Sep 2015

Ka dy vjet që lamë prapa,
kohën e Saliut,
po ka mbet në pikën zero,
mirëqënia e njeriut!

Vjet kështjella e hashashit,
në Lazarat u prish,
po sivjet u mboll më tepër,
të paktën tri fish!

Lexo më shumë
Lavdi atyre që do vijnë! (Baladë shprese dhe besimi )

Lavdi atyre që do vijnë! (Baladë shprese dhe besimi ) 5

🕔13:22, 31.Aug 2015

Me plot shkëlqim-si yll i ndritur,
në zemër vargu po më ndrin,
këndoj me shpirt të përtëritur:
“Lavdi atyre që do vijnë!”

Male urrejtjesh do të shembin,
për të skalitur dashurinë,
ndaj kënga ime tund gjithë vendin:
“Lavdi atyre që do vijnë!”

Lexo më shumë
Mbreti na vodhi floririn, palaçot i kthyen dhe pronat!

Mbreti na vodhi floririn, palaçot i kthyen dhe pronat! 28

🕔14:54, 30.Aug 2015

Ahmet Zogu ja vodhi,
Shqipërisë të gjithë milionat,
dhe këtu-palaçot e pushtetit,
kusarit i kthyen dhe pronat!

Unë nuk e di ku kanë qenë,
këtu pronat e mender mbretit,
po di që ai u shpronësua,
krejt-nga Kongresi i Përmetit!

Lexo më shumë
ISIS po prish gjithë ekuilibrat e Botës! (Kuçedra vritet në tokë)

ISIS po prish gjithë ekuilibrat e Botës! (Kuçedra vritet në tokë) 9

🕔13:38, 29.Aug 2015

Tani që po shtohen çdo ditë,
lumenjtë e mëdhenj të gjakut,
kuptohet se sa i pamend ka qenë,
pushtimi i madh i Irakut!

Me llahtaret që sytë po na shohin,
vrasjet makabre të shtetit ISIS,
e them pa frikë se Sadami,
mund të quhet simbol i lirisë!

Lexo më shumë