VARGJE: Protestë “pse nuk u vranë dy deputetët?!”

VARGJE: Protestë “pse nuk u vranë dy deputetët?!” 26

🕔16:15, 12.Mar 2015

Arben Duka

Politika ecën,
nga rengu në reng,
njëzet e ca vite,
vendin po mban peng!

Dhe tani që Rama,
kërkon të bëjë shtet,
një shkak për rrëmujë,
u gjet që u gjet!

Lexo më shumë
VARGJET: Djalka i vajosur, po çudit gjithë vendin

VARGJET: Djalka i vajosur, po çudit gjithë vendin 24

🕔18:00, 11.Mar 2015

Arben Duka

Plehurinat duan,
destabilizim,
dhe u paska hipur,
një goxha guxim!

Të gjithëve me radhë,
u janë errur sytë,
dhe duan të bëjnë,
një Janar të Dytë!

Lexo më shumë
VARGJET: Kur flet Ristani, mendojnë të gjithë, duhet që njeriu, të ketë dy ….

VARGJET: Kur flet Ristani, mendojnë të gjithë, duhet që njeriu, të ketë dy …. 21

🕔17:34, 10.Mar 2015

Arben Duka

Kur tallet Ristani,
mendojmë të gjithë,
duhet që njeriu,
të ketë dy bythë!

Njëra bythë i duhet,
ndaj duhet ta mbajë,
tjetrën për Ristanin,
duhet që ta çajë!

Lexo më shumë
VARGJET: Meqë s’u vra Toma, dikush do kufoma…

VARGJET: Meqë s’u vra Toma, dikush do kufoma… 34

🕔20:45, 9.Mar 2015

Arben Duka

Lulash buratini,
po bën kërcënime,
dhe thotë se protesta,
do ketë devijime!

Po s’u dorëhoq Meta,
do ta tundim vendin,
do bëjmë hatanë,
do djegim Kuvendin!

Lexo më shumë
Nuk po shkon për vrasjet, që ka bërë vetë…

Nuk po shkon për vrasjet, që ka bërë vetë… 25

🕔23:08, 7.Mar 2015

Arben Duka
Më në fund e kemi,
lajmin më të ri:
“Salën e kanë thirrur,
në Prokurori!.”

Ky është tamam lajm,
ndaj e bëj të ditur,
se nuk e kanë ftuar,
por e kan’ thërritur!.

Lexo më shumë
E dimë nga kanë ardhur vrasjet…

E dimë nga kanë ardhur vrasjet… 2

🕔19:04, 7.Mar 2015

Arben Duka

Ramën për shumë gjëra,
mund ta kritikosh,
po kurrë – si një vrasës,
s’mund ta akuzosh!

Dhe pse drejtësia,
shumë vrasje s’ka zbardhur,
ne të gjithë e dimë,
vrasjet nga kanë ardhur!

Lexo më shumë
“Përse vallë e stisi, Toma këtë punë?!”

“Përse vallë e stisi, Toma këtë punë?!” 39

🕔22:42, 6.Mar 2015

Arben Duka

Nuk është se nga truri,
shkau një njeri,
gjithçka që po ndodh,
është strategji!

E ngritur nga hiçi,
më tha e i thashë,
po loja në fakt,
është shumë e trashë!

Lexo më shumë
Më ka paguar Rama, të vras Ndre Legisin!

Më ka paguar Rama, të vras Ndre Legisin! 37

🕔18:41, 5.Mar 2015

Meqë atentatet,
tani do të nisin,
dhe unë jam paguar,
të vras Ndre Legisin!

Porosinë e kam,
direkt e prej Ramës,
se Ndreka kërkon,
Bashkinë e Tiranës!

Lexo më shumë
Njëmijë vite burg, për ty janë shumë pak!

Njëmijë vite burg, për ty janë shumë pak! 9

🕔17:15, 4.Mar 2015

(Jo vetëm satirë)
Arben Duka

Populli tani,
tek ty qaka hall,
po ti këtë popull,
e urren si djall!

Vetëm ti për hallet,
mos fol-o i marrë

Lexo më shumë
Rama në La 7: Përsërit batutën me Versaçen dhe habit gazetaren me ironinë për Sindikatat

Rama në La 7: Përsërit batutën me Versaçen dhe habit gazetaren me ironinë për Sindikatat 82

🕔23:25, 18.Feb 2015

Edhe këtë herë, kryeministri i Shqipërisë ka lëshuar batutën e radhës gjatë një interviste në një televizion italian. “Shqiptarët janë italianë, por ne nuk jemi të veshur me Versaçe” –  tha Rama i ftuar në televizionin La7 në emisionin e

Lexo më shumë