Shkruan Jozefina…

Shkruan Jozefina… 58

🕔23:50, 2.Oct 2013

Shkruan Jozefina Shkruan me gjith’ shpatull. Çdo ditë xhevahire Opozitë “orakull”   Rrëshqet  mbi  tastierë Dor’e Jozefinës: “Qeveri e re po shkon drejt greminës!”   Nis me  predikime Shpesh edhe të zjarrta Shpërthen në mallkime Pse “u shkërmoq” garda?!  

Lexo më shumë
Dibra në krye të defterit

Dibra në krye të defterit 22

🕔22:50, 1.Oct 2013

DITA mirë ke shkruar E zezë mbi të bardhë Mijëra të larguar Për vite me radhë   Një libër revanshi Shkroi “nëna parti” Vetëm për 6 muaj Larguar dhjetë mijë!   Po në tetë vite Oh, moj Perëndi Libri na

Lexo më shumë
I ziu Janar…

I ziu Janar… 38

🕔23:33, 29.Sep 2013

Po mbushen  tre vjet I ziu janar Lotët det i kripur ende nuk jan’ tharë   Plaga përvëlon Thellë-thell’ në zemër “Shokët” kriminela akoma s’kanë emër   21 janari tregoi më së miri Se si leh zagari kur e vret 

Lexo më shumë
PO VJEN DARDHAXHIU…

PO VJEN DARDHAXHIU… 20

🕔13:49, 28.Sep 2013

Po vjen dardhaxhiu Dardha me na shit Nuk ka punë tjetër Është “në opozitë”.   Po vjen dardhaxhiu Përralla po na shet: “Nuk di qeveria Si të bëjë shtet”.   Po vjen dardhaxhiu Bën qejfin e vet: “Jemi ne që

Lexo më shumë
Në vëmendje të Ministres së re të Arsimit

Në vëmendje të Ministres së re të Arsimit 5

🕔09:05, 26.Sep 2013

Rradhë për libra që nga gushti Si dikur në rradhë-qumështi Merr një grua , merr një burrë Por nuk soset rradha kurrë.   Te këmbët na bie gjaku Qesh librarja nga banaku: Kët’ e kemi , kët s’e kemi Eja

Lexo më shumë
Asht’ fitorja jon’ pas dere…

Asht’ fitorja jon’ pas dere… 16

🕔08:59, 25.Sep 2013

Me një shpatull në tapet
I stërmundur për ibret
Ofshan Luli, nis piskamën:
Po na tremb’ kët Edvin Ramën

Hej milet a më dëgjoni
A nuk jam si Majk Tajsoni?
Ju të gjithë ma njihni famën

Lexo më shumë
Brenda asaj “kulle”…

Brenda asaj “kulle”… 27

🕔17:17, 24.Sep 2013

U hap kull’e Salës “kala me bedena” grisur dhe tapetet duken si sytjena   Nxirr’ edhe lyrosur, keqazi bërë pis nga turinj servilësh të turrur për sisë.   Kurse Sala çirret ësht’ bër gaz i botës Po i del për

Lexo më shumë
Një “bisedë” mes vrasësit, viktimës dhe poetit…

Një “bisedë” mes vrasësit, viktimës dhe poetit… 8

🕔13:21, 23.Sep 2013

Vrasësi: Helm që s’kapërdihet asht, or vlla, votimi, më ka mbet në fyt më ka zan trishtimi…   Si ta pranoj humbjen, këmbët nuk më mbajnë, buzët nuk më binden nisin prapë të shajnë.   Unë që këto vite si

Lexo më shumë
Ububu moj Zhuze…

Ububu moj Zhuze… 16

🕔09:19, 22.Sep 2013

Ububu moj Zhuze, Nuk po marrim vesh, Malli na ka marrë, Kur ti buzëqesh!   Buzëqeshja jote, Na ka marrë mënt, Sa me arrogancë, Flisje në Kuvend!   E kur opozita, tregohej “rebele”, Gjithë mllef urdhëroje, Nxirrini për zhele!  

Lexo më shumë
Gjermani i fundit

Gjermani i fundit 10

🕔11:33, 20.Sep 2013

Të më ndjesh o Dukë Arbeni që këtu po bëj koment po “gjermanin” që s’po gjeni thjesht e kemi… president   U bë copa për portretin Që ia hoqën nga ca zyra Po nuk flet për palo-gjyqin Që liroi ato

Lexo më shumë