Parada e Maskarenjve (Pjesa e dytë)

Parada e Maskarenjve (Pjesa e dytë) 0

🕔14:51, 2.Jul 2014

Vargje të nënshkruara Nexhip Bashllari Vijon nga dje Ec e gjej, (t’u lërosh t’ ëmën), Por nuk mund t’i gjesh kush vranë, Se kjo skile që bën gjëmën, I ngroh vezët “përmatanë”. Janë jo pak sharlatanë, Ngrejn’ karton e shesin

Lexo më shumë
KUJDES KAFSHON SI SUAREZI

KUJDES KAFSHON SI SUAREZI 0

🕔14:08, 30.Jun 2014

 Vargje nga Ismail Xhaferi   AY nuk eshte si gjithe te tjeret Kudo ben zhurme e turfullon Nese dikush i shfaqet kunder Si Suarezi e kafshon   Ay nuk eshte si gjithe te tjeret Fjalise kurre nuk i ve pike

Lexo më shumë
Lotë krokodili

Lotë krokodili 1

🕔11:20, 28.Jun 2014

Vargje nga Ismail Xhaferi Pas një ngjarjeje, pas një krimi Kur gjithçka vishet nga hija Bën PD-ja deklarata Më shpejt dhe se policia. Pas një ngjarjeje, pas një krimi Kompetent për çdo sektor Flet zëdhënësi PD-së Si polic e prokuror.

Lexo më shumë
Qindra maturantë të ngelur

Qindra maturantë të ngelur 0

🕔14:27, 27.Jun 2014

Vargje të nënshkruara Ismail Xhaferri   Qindra maturantë të ngelur Në provimet e qershorit Nxorën të palarat sheshit I hoqën petët lakrorit.   Qindra maturantë të ngelur Që shkollës i dhanë dritëhije Janë produkti i mësuesve Me “diplomë demokracie”.  

Lexo më shumë
Ku ka humbur Genci Ruli?

Ku ka humbur Genci Ruli? 1

🕔12:13, 26.Jun 2014

 Vargje të nënshkruara Nga Ismail Xhaferi   Ndërsa drog’e Lazaratit U bë tym përmbi katund Deputetit Genci Ruli S’po i del “tymi” gjëkund.   Deputet’i Gjirokastrës Rri i heshtur dhe mënjanë Bën sehir kët’ Lazaratin Nga kështjella në Tiranë.  

Lexo më shumë
Tani, mbase ulërin më pak…

Tani, mbase ulërin më pak… 0

🕔14:10, 25.Jun 2014

Vargje të nënshkruara Ismail Xhaferi   Një hap para drejt Evropes Më në fund një rreze drite Na u hoq karton’i kuq Që na nxirrnin nëpër vite   Na u hoq karton’i kuq Qe neve s’na kishte hije Se Saliu

Lexo më shumë
Shqipëria në Evropë pa President

Shqipëria në Evropë pa President 0

🕔14:07, 25.Jun 2014

SMS në DITA Në 0689073730   Shqipëri moj evropiane Që ke ngel’ pa President Se rreshteri i Saliut Asnjë ditë s’tu gjend prezent.   Na thoni kush e ka parë Mos pushime bën në fshat? Se një fjalë nuk ju

Lexo më shumë
NGA QERSHORI NE QERSHOR

NGA QERSHORI NE QERSHOR 0

🕔15:08, 24.Jun 2014

(Bilanc i trishte i PD)   Vargje të nënshkruara Ismail Xhaferi   Nga qershori ne qershor Gati te veme ulerimën 1 milionët na përzunë Ndaj dhe morem rrokullimën   Nga qershori ne qershor S’ka më qejf e s’ka më pallë

Lexo më shumë
SHENIM: Ky Botëror me Lazaratin nëpër këmbë

SHENIM: Ky Botëror me Lazaratin nëpër këmbë 1

🕔18:00, 20.Jun 2014

Ky Botëror po na shkon me Lazaratin nëpër këmbë. Janë dy realitete që janë mpleksur keqaz për në shqiptarët: një global dhe një nacional, që në segmente të ndryshme kohore, i ndërfuten si pykë njëra-tjetrës përballë interesit publik. Kjo e

Lexo më shumë
Një lutje për PD-në

Një lutje për PD-në 18

🕔13:30, 20.Jun 2014

Gjëja më e neveritshme në shumë deklarata politike, ardhur nga dy kahjet, është absolutizimi i qëndrimit publik, gjithnjë në favor të njërës apo tjetrës palë. Fraza “çdo shqiptar”, shoqëron pothuajse çdo qëndrim politik, a thua se partitë respektive zotërojnë teknologji

Lexo më shumë