E përse na duhet gjithë kjo qeveri?!

E përse na duhet gjithë kjo qeveri?! 14

🕔14:27, 24.Aug 2015

Askush s’e braktis,
një jetë të mirë,
po skamja-me mijëra,
kthen në muhaxhirë!

Askush nuk braktis,
një vend ku ka shpresë,
për të përfunduar,
te Urë e Qabesë!

Lexo më shumë
Informaliteti lulëzon kur qeveria s’është në krye të detyrës!

Informaliteti lulëzon kur qeveria s’është në krye të detyrës! 0

🕔13:41, 23.Aug 2015

Informaliteti i gjetur,
nuk mund të penalizohet,
se mbi një boshllëk total,
as që mundet të hetohet!

Në mungesë informacioni,
shifrat s’mund të fantazohen,
për mua qëllimi i parë,
është të formalizohen!

Lexo më shumë
Informaliteti lulëzon kur qeveria s’është në krye të detyrës!

Informaliteti lulëzon kur qeveria s’është në krye të detyrës! 9

🕔12:49, 22.Aug 2015

Përsëri mesazhe,
në inbox më vijnë:
“Pse kaq shpejt e latë,
rehat qeverinë?!”

Që kur Edi Rama,
intervistë u dha,
ju nuk po e ngisni
as dhe me shaka!

Lexo më shumë
I çmendur jam!

I çmendur jam! 1

🕔16:31, 21.Aug 2015

E di nga vij-s’e di ku shkoj,
nga gjumi s’jam përmendur,
një kohë çmenduri jetoj,
ndaj jam komplet i çmendur!

Në ka serioze gjë kjo Botë,
është çmenduri e saj,
dhe çdo gjë tjetër është e kotë,
ndaj qesh se dot nuk qaj!

Lexo më shumë
Kush shpik një Sistem të Ri, është pa diskutim një Gjeni!

Kush shpik një Sistem të Ri, është pa diskutim një Gjeni! 16

🕔15:24, 20.Aug 2015

Gjithë problemet do t’i gjente, Rama tek sistem i ri, ndaj sistemin po ta zhbënte, do të qe vërtet gjeni! Sistemin e komunizmit, e ka mallkuar përjetë, po fill pas kapitalizmit, do të shpikte një të tretë! Për ndonjë Sistem

Lexo më shumë
Baladë e trishtuar: Shqipëria sot u gdhi më e varfër

Baladë e trishtuar: Shqipëria sot u gdhi më e varfër 14

🕔15:31, 19.Aug 2015

Qiejt e Atdheut,
ca si shpesh po nxihen,
lisat e mëdhenj,
një nga një po bien!

Qiejt e Atdheut,
kullojnë nga zija,
ç’ma këpute shpirtin,
o Albert Vërria!

Lexo më shumë
MURE… (vargje pa asnjë lidhje me humorin)

MURE… (vargje pa asnjë lidhje me humorin) 6

🕔15:32, 18.Aug 2015

Donald Trampi – manjati i ndërtimit,
që kërkon të bëhet i pari i Amerikës,
ka premtuar se do ndërtojë një mur gjigant,
gjatë gjithë kufirit të Meksikës!

Ky nuk është aspak një lajm i mirë,
për demokracinë si grushtet ndënë brez,
që Amerika në shekullin e Njëzet e Një,
të ndërtoi një mur-sa muri i madh kinez!

Lexo më shumë
Dera e blinduar e lumturisë…

Dera e blinduar e lumturisë… 4

🕔13:32, 17.Aug 2015

Ecën gjithë kurm’ i njerëzisë, i lodhur krejt e i munduar, dera që çon drejt lumturisë, e mbyllur është dhe e blinduar! Me njëri-tjetrin bëjnë poterë, gjithë njerëzit si të zënë në faj, se për të hapur atë derë, asnjë

Lexo më shumë
Ç’do bëjë “Shqipëria antikomuniste” pas hapjes së Ambasadës së SHBA-ve në Kubë?

Ç’do bëjë “Shqipëria antikomuniste” pas hapjes së Ambasadës së SHBA-ve në Kubë? 21

🕔19:52, 16.Aug 2015

Sali antikomunisti, për t’i kryer krejt themelin, i preu diplomatiket, me Kubën dhe me Fidelin! Sala tha se komunistët, më s’i donte vendi im, po me Kinën Komuniste, s’e pati këtë guxim! Mendonte i Marri ynë, se Kubës shumë punë

Lexo më shumë
Sa deputetë duhet të ketë Shqipëria?

Sa deputetë duhet të ketë Shqipëria? 63

🕔16:11, 16.Aug 2015

Me një mesatare 51 deputetë për 1 milion banorë, Shqipëria, zyrtarisht ndër vendet më të varfra të Europës, renditet në vendet e para në kontinent për barrën monetare që u shkakton qytetarëve mbajtja e parlamentarëve. Italia ka vetëm 16 deputetë

Lexo më shumë

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?