Po s’dolën të gjithë hajdutë…

Po s’dolën të gjithë hajdutë… 0

🕔12:39, 27.Jul 2014

Vargje të nënshkruara Kapo Labi   Ditë, se u çorientuam Nga të kthehemi më parë Nga një anë na lindin djem Por çdo ditë dalin kusarë   Z.Rama, të të rrojë Po të uron edhe bota U bëftë i zgjuar

Lexo më shumë
Me teserën që u jep plaku…

Me teserën që u jep plaku… 0

🕔11:48, 26.Jul 2014

 Vargje të nënshkruara Kapo Labi, Vlorë   Ditë, ti që je e zgjuar Më thuaj ta di dhe unë Hajdutët e licencuar E lënë dot këtë punë?   Drejtoreshat e Saliut Kur i sheh të mbetet syri Grida soj filozofi

Lexo më shumë
Një bisedë me Ditën time 

Një bisedë me Ditën time  0

🕔11:11, 21.Jul 2014

SMS në DITA Në 0689073730   Tungjatjeta miqtë e mi Sot u çova si përdita Dhe u ula të pi kafe Aty erdh’ më gjeti Dita.   M’u duk si e shqetësuar – Çfarë ka ndodhur? – unë ja prita

Lexo më shumë
Për 10 korrikun e Veteranëve

Për 10 korrikun e Veteranëve 0

🕔11:47, 11.Jul 2014

SMS në DITA Në 0689073730 Të nderuar veteranë Kur ju shoh u kam zili E keni shkruar në ballë Ç’keni bërë për Shqipëri Le të mburret Alimadhi Me zogistë e pulaxhi Ata që zbritën nga mali Prunë me vete LIRI.

Lexo më shumë
Djem e vajza Labërie, lanë mall e pasuri

Djem e vajza Labërie, lanë mall e pasuri 0

🕔12:06, 9.Jul 2014

   SMS në DITA Në 0689073730   Vargje për Brigadën e V-të në kuadër të 70 vjetorit të Çlirimit   Ditë, do ndryshojmë linjë Se presim festën e madhe Disa nuk do ndihen mirë Se janë nga soji’ kusarëve.  

Lexo më shumë
Protestat në Maqedoni nuk janë më për një rast gjyqësor…

Protestat në Maqedoni nuk janë më për një rast gjyqësor… 0

🕔14:16, 8.Jul 2014

Deklaratat e fundit të Nikolla Gruevskit në IRJM më kanë çuar ndër mend diktatorin Nicolae Ceaushesku, në çastet e fundit të pushtetit të tij, kur për të zotëruar këtë pushtet më tutje, kishte përdorur dhunë më barbare ndaj popullit rumun

Lexo më shumë
I bezdis ngjyra e Nëntorit…

I bezdis ngjyra e Nëntorit… 0

🕔14:16, 8.Jul 2014

SMS në DITA Në 0689073730   Sot po bëjmë pjesën e dytë Mirëmëngjes e dashur Ditë Për ato që mllefe kanë Lindi edhe kjo replikë.   “Mbretit” çfarë do t’i themi? Që e shiti Shqipërinë? Boshatisi dhe thesarin Iku mori

Lexo më shumë
Se ç’kanë dalë ca kurtizane

Se ç’kanë dalë ca kurtizane 0

🕔12:56, 7.Jul 2014

Vargje të nënshkruara Kapo Labi, Vlorë   O Ditë, se më griu meraku Seç kanë dalë ca kurtizane Po të ishte gjallë Balzaku Do t’i fuste në romane.   Janë kontigjent i rrallë Nga shefi i tyre kanë ngjarë Njëra

Lexo më shumë
Presim të ndajnë edhe qelinë bashkë

Presim të ndajnë edhe qelinë bashkë 0

🕔09:17, 6.Jul 2014

SMS në DITA Në 0689073730   Të dëgjuam merimangë Si përhap helme përditë Si kur ishe në pushtet Edhe sot në opozitë.   Diskuton, po s’di çfarë thua Se dhe vetë nuk i kupton Përveç sharjeve të shefit Që me

Lexo më shumë
PRESIDENT’I VENDIT TIM…

PRESIDENT’I VENDIT TIM… 0

🕔09:12, 3.Jul 2014

  Vargje nga Ismail Xhaferi   President’i vendit tim Eshte vërtet interesant Nje ushtar tejet i bindur Me Saliun komandant   President’i vendit tim S’eshte per mua, s’eshte per ju Por eshte thjesht nje komisar Ne sherbim te partise blu

Lexo më shumë