“Në 8 muaj, 11 viktima. Policia e Shkodrës, si ndërmarrje funerale”

“Në 8 muaj, 11 viktima. Policia e Shkodrës, si ndërmarrje funerale” 8

🕔11:48, 30.Mar 2019

Artan Hoxha Kambanat ranë për ata që s’kanë vesh! Ekzekutohen vëllezërit Brahim dhe Astrit Bilali. Viktimat numër 10 dhe 11 të një seriali vrasjesh që nisi vetëm 8 muaj më parë, më 15 korrik 2018, kur para pallatit ku banonin

Lexo më shumë
Isuf Kalo: A mos duhet një ditë mjekësh edhe në Shqipëri?

Isuf Kalo: A mos duhet një ditë mjekësh edhe në Shqipëri?

🕔11:09, 30.Mar 2019

Sot në SHBA festohet Dita në respekt të mjekëve Duket si e pabesueshme, por kështu ka ndodhur. Të magjepsur pas teknologjisë së barnave të reja, pas ndërhyrjeve spektakolare në trupin e të sëmurëve deri zëvendësimin e organeve të tyre,  politik-bërësit,

Lexo më shumë
A mund ta bëjmë Shqipërinë? Cilët janë faktorët që na mbajnë të frenuar?

A mund ta bëjmë Shqipërinë? Cilët janë faktorët që na mbajnë të frenuar? 24

🕔09:30, 30.Mar 2019

Fatos Tarifa “E pabesueshme”, më thoshte këto ditë një miku im, “të mendosh se jemi në vitin 2019 dhe kemi mbetur kaq prapa, në këtë gjendje që jemi, si shoqëri dhe si vend!” E pabesueshme, vërtet! * * * Gjatë

Lexo më shumë
PËRÇARËSIT

PËRÇARËSIT 21

🕔12:40, 29.Mar 2019

Bedri Islami Në ditët e fundit, dy institucionet kryesore të Sigurisë, Shqipërisë dhe Kosovës, por edhe struktura të rëndësishme jashtë tyre, që po ashtu monitorojnë zhvillimet në të dy shtetet, kanë bërë sondazhet përkatëse rreth dëshirës së shtetasve respektivë në

Lexo më shumë
Ty skuth i skuthëve të majmi Rama me paratë e vegjëlisë

Ty skuth i skuthëve të majmi Rama me paratë e vegjëlisë 32

🕔14:11, 28.Mar 2019

U sokëllin ish deputetëve, té jenë tani më shumë aktiv, Lulash – o “yll i të vërtetëve”, ata nuk kanë asnjë motiv! Tani ata e kanë kuptuar, në qafë i mori stili yt, ndaj pak nga pak të janë larguar,

Lexo më shumë
Diplomat apo punëtor partie? Letër e hapur zv.ministrit të jashtëm

Diplomat apo punëtor partie? Letër e hapur zv.ministrit të jashtëm 65

🕔00:52, 28.Mar 2019

Nga Fatos Tarifa I nderuar z. Cakaj, Krejt pa dëshirë, por i shtyrë nga ndërgjegjja profesionale dhe një sens i pakompromentuar angazhimi publik, detyrohem t’ju shkruaj edhe këtë herë – për të dytën herë në Dita gjatë dy muajve të

Lexo më shumë
Kopertina / Postfestum për idiotët e dobishëm të Rusisë në Tiranë

Kopertina / Postfestum për idiotët e dobishëm të Rusisë në Tiranë 48

🕔00:41, 28.Mar 2019

Nga Shaban Murati Dikujt mund t’i duket rastësi që në prag të 24 marsit, 20 vjetorit të ndërhyrjes humanitare të NATO-s në Serbi për të ndalur gjenocidin dhe spastrimin etnik të Serbisë ndaj shqiptarëve në Kosovë, në Shqipëri disa politikanë

Lexo më shumë
Dëshmitar i një sjelljeje arrogante dhe praktike korruptive

Dëshmitar i një sjelljeje arrogante dhe praktike korruptive 22

🕔22:25, 27.Mar 2019

Përshëndetje z. Thano Duke ju falenderuar edhe një herë për botimin e analizës time të parë për çështjen e korrupsionit me tenderat, tani po ju dërgoj një artikull tjetër, i cili analizon, me një rast konkret, sjelljet arrogante dhe praktikat

Lexo më shumë
“Miliona dollarë nga Tirana janë përpirë nga lobistët e Uashingtonit”

“Miliona dollarë nga Tirana janë përpirë nga lobistët e Uashingtonit” 28

🕔02:29, 27.Mar 2019

Shqiptarët duhet ta njohin realitetin dhe të kuptojnë se kush i ka gllabëruar paratë e tyre dhe të mos mashtrohen sërish – thotë në këtë intervistë botuar sot në Dita, Geri Kokalari. Për të, prokurorët tani duhet të kthehen dhe

Lexo më shumë
POSHTË JUNTA!

POSHTË JUNTA! 65

🕔13:25, 24.Mar 2019

Nga Viktor Malaj Oh, sa e urrej juntën! Ajo është gjëja më e shpifur dhe më e papranueshme për një popull modern si ky i yni. Kur shoh që, ata që na qeverisin kanë ardhur në pushtet nëpërmjet votimeve dhe,

Lexo më shumë