Back to homepage

Shendetesi

Skleroza e shumëfishtë: Më shih në sy të të them sa do të përparojë sëmundja

Skleroza e shumëfishtë: Më shih në sy të të them sa do të përparojë sëmundja 0

🕔12:45, 29.Dec 2012

Në sytë e pacientëve të sëmurë nga skleroza e shumëfishtë fshihet përgjigjja se si do të jetë ecuria e sëmundjes në vitet e ardhshme. Informacioni paraprak që lexohet në sytë e të sëmurëve mund të ndihmojë mjekët për të përgatitur

Lexo më shumë
Shëndet dhe rini të përjetshme? Ja çfarë duhet të hani

Shëndet dhe rini të përjetshme? Ja çfarë duhet të hani 0

🕔13:51, 28.Dec 2012

Cilat janë ushqimet më të shëndetshme në botë? Një pyetje që kërkon përgjigje të saktë, nëse duam një jetë të shëndetshme. Shumë studime të kryera nga nutricionistët kanë nxjerrë një listë të gjatë ushqimesh, mes të cilave po përmendim 8

Lexo më shumë
A do mund ta pinit pa e vrarë mendjen një cigare pas këtij spoti?

A do mund ta pinit pa e vrarë mendjen një cigare pas këtij spoti? 0

🕔12:54, 28.Dec 2012

Një tumor që rritet brenda cigares është imazhi që qeveria britanike po përdor për t’i bërë miliona qytetarë të lënë duhanin. Fushata më e re sensibilizuese e Ministrisë së Shëndetësisë në Britaninë e Madhe, e nisur sot, është një përpjekje

Lexo më shumë
Doni të bini në peshë? Mos shpresoni te kafeja

Doni të bini në peshë? Mos shpresoni te kafeja 0

🕔14:12, 27.Dec 2012

Nuk ju pëlqen pamja juaj në pasqyrë? E keni të vështirë të gjeni një veshje që ju rri mirë? Për të gjithë ju që doni të hiqni disa kilogramë nga trupi juaj, shkencëtarët kanë një përgjigje në lidhje me kafenë,

Lexo më shumë
Barna të skaduara në treg

Barna të skaduara në treg 1

🕔00:35, 27.Dec 2012

Denoncimi i Urdhrit të Farmacistëve: barnave u falsifikohen datat e skadencës, origjina, abuzohet me çmimet, si dhe tregtohen nga persona të pakualifikuar. Pranvera Kola Abuzimet me barnat nuk kanë të ndalur. Tregu farmaceutik në vendin tonë po përballet me probleme

Lexo më shumë
Teknologjia dhe seksi, armiq në shtrat

Teknologjia dhe seksi, armiq në shtrat 0

🕔16:58, 26.Dec 2012

Përdorimi gjithnjë e më shpesh i smartfonëve dhe I-padëve në krevat ndikon negativisht në jetën seksuale. Këto produkte të reja të teknologjisë na marrin kohë gjatë ditës, madje edhe kur shtrihemi për të fjetur. Cilat janë pasojat? Përveç skuqjes dhe

Lexo më shumë
Metodat kontraceptive, ja çfarë duhet ditur

Metodat kontraceptive, ja çfarë duhet ditur 0

🕔14:28, 26.Dec 2012

Kontraceptivët femërore dhe mashkullorë përbëjnë një gamë të gjerë masash që merren në kuadër të planifikimit familjar. Ata janë të shumëllojshëm, ndaj personi i interesuar duhet të zgjedhë në bazë të pluseve dhe minuseve që sjell përdorimi i secilit prej

Lexo më shumë
Shpërblim për 9350 mjekë dhe infermierë të poliklinikave

Shpërblim për 9350 mjekë dhe infermierë të poliklinikave 0

🕔14:27, 25.Dec 2012

Elvana Hana: Pagesat për mjekët dhe infermierët sipas arritjes së performancës dhe cilësisë së shërbimit. Përfitojnë 9300 punonjës në të gjitha poliklinikat e vendit Pranvera Kola Shërbimet dhe kujdesi i ofruar ndaj pacientëve u ka  siguruar një tjetër shpërblim mjekëve

Lexo më shumë
Të sëmurët me zemër, kujdes nga lakrat

Të sëmurët me zemër, kujdes nga lakrat 0

🕔10:29, 25.Dec 2012

Kini kujdes me lakrat këtë vit. Një burrë në Britaninë e Madhe u shtrua në spital për shkak se hëngri shumë lakra Brukseli gjatë festës së Krishtlindjeve. Vitamina K në gjethet jeshile ndërhyri në mjekimin për hollimin e gjakut që

Lexo më shumë
Rreziqet që i kanosen fëmijës brenda dyerve të shtëpisë

Rreziqet që i kanosen fëmijës brenda dyerve të shtëpisë 0

🕔11:37, 23.Dec 2012

Në ditët e sotme, bateritë i kemi kudo. Që nga telekomanda, orët, lodrat e fëmijëve, madje edhe në furçat e dhëmbëve. Por ky burim energjie që bën të mundur funksionimin e aparateve që na lehtësojnë jetën përbëjnë një rrezik të

Lexo më shumë